Obnova Lancie Delte Integrale...

Vse o oldtimerjih, izkušnje, obnova,...
Odgovori
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

skoda lover napisal/-a:Sej je majhna sitnost, sam res nisem pričakoval tukaj zapleta in se mi je kar fecljalo, ko sem to opazil, da se ne vrtijo kolesa! Ti pa če bi poslušal, bi vedel kaj vse te čaka :) Tko kot sem ti že povedal, da se boš zaplezal z tvojimi aluminijastimi platami za panele :roll:


Danes sem dobil nazaj zglob z postruženimi venci ABS.

Slika

Tokrat je potem montaža potekala brez zapletov! Sestavil sem obe strani, zategnil vse na moment ključ. Tudi matice polosovin so sedaj zategnjene.

Potem pa sem se lotil še kapljanja olja servo volana. Ni mi povsem jasno kaj se je zgodilo ampak objemka na cevi vztrajno popušča! Zato sem jo snel in namestil novo, potem pa še eno povrh za ziher :lol:

Slika

Potem pa sem z pomočjo mehanika še nastavil razdelilec zavorne moči, pa mi ni čisto jasno ali je pravilno nastavljen ali ne. Po navodilih se namreč nastavlja pri DVIGNJENEM avtu na zračnost 1,1mm! Ampak to je veljalo za original avto, moj ma pa mal nižje podvozje... Bo treba preizkusit ali pa peljat na valarje.
enak problem smo meli na rally-ju ko smo dobili narobno akso, po testni vožnji smo zategnil in se avto ni premaknu :D

Mi smo mogl rešt s fleksarco ker se je mudilo :lol:

Glede razdelilca za zavore pa po občutku nastavit, neboš velik zgrešu... Eni majo rajše, da tudi zadi vredu prijemlje, čisto stvar osebne preference :)
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

[quote="UKi"]Vse skupaj je ena velika katastrofa.

Fiat bo očitno zreduciran na sto in eno različico 500-tke. Kje so nasledniki Puntota, Bravota? Kje je kakšen SUV? Cenovno ugodna limuzina tipa Octavia?



suv obstaja-
freemont
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Montaža avtoradia!

:lol:

Izgleda kot da je bil rojen v tem avtu! Prav paše ko ata na mamo!

Slika

Edino razsvetljava ekrančka očitno ne deluje...

Sedaj me pa čaka še montaža vseh plastik, ki sem jih tekom leta demontiral.
illdisposed
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Mar 10, 2014 7:47 am

Super tema, zelo rad spremljam nove objave, žeilim ti veliko sreče pri obnovi!
Alfa Romeo Montreal<3
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Hvala!

Zadnje mesece sem bolj malo delal na avtu, ker sem bil zaseden z drugimi stvarmi. Sem pa ta vikend prebudil zverino iz zimskega spanja in naredil nekaj kilometrov. Zraven pa sem potestiral že čip z mapo, ki naj bi omogočala uporabo 3bar MAP senzorja, pa žal ne deluje.

Plani za letošnje leto so nabavit nove gume, napravit B stebričke črne (kot so bili original), retuširati poškodbe na barvi, končno spravit skupaj notranjost do konca...
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Ti, samo letos pa morava kak krog naredit z najinima starinama :)
sablac
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Mar 12, 2014 10:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje štore

tole temo spremljam ze od zacetka,ceprav nisem alfist sem se pa moral registrirat (matram pa en alfa fiat lancia motor v mojem autu) sedaj morem mal pokomentirat...nc bat - dobro mneneje. lepo ti tole delas. lp
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel nekdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

Končno sem našel čas, da sem se spravil narest servis! Na števcu je sicer res šele 3400 km ampak eno leto je okrog in vmes mi je zaradi slabega senzorja temperature vode avto pošteno zalivalo z bencinom. Tako se je prav videlo, da je olje opazno počrnelo!

Slika

Letos sem se odločil za Mobil1 motorno olje zgolj na podlagi cene. 8€ za liter pa je definitivno med boljšimi olji... Ni bilo kaj za razmišljat.

Slika

Zadnje vožnje pa sem tudi opazil, da se ventilator motorja prižiga malce samosvoje. Vsakič pri drugi temperaturi... Tako sem se preden se začne prava vročina lotil še menjave termostikala.

Slika

Menjava tega je seveda prava zabava zaradi superiorne dostopnosti. Že izpust hladilne tekočine je zabaven bil...

Slika

Ne vem pa a sem samo jaz tolk smotan ali je integralkam res nemogoče zamenjat oljni filter. Razen če imaš ultra suhcene roke, da jih lahko zabašeš med vezno steno in motor.
Merlin
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1178
Pridružen: So Sep 25, 2004 12:34 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koseze

Malček sonca pa takoj en krog po občini kaj :)
Enyoj your ride! Drive Alfa!

Slika
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Ima kdo številko oz. kak drug kontakt od lastnika te teme?

Sem sicer poslal zs, pa ni odgovora, jaz pa imam kar nekaj uprašanj.
:D
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Samo

Telefonska številka odstranjena na zahtevo lastnika


Mož ni ravno jutranja varianta človeka, tako da če ga kličeš ob 7ih zjutraj se pripravi na pridigo :mrgreen:
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Telefonska številka in email odstranjena na zahtevo lastnika
Slika
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Urban, delto kupuješ ?

Še imaš čas za premislek :D
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
urbancebulj
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1802
Pridružen: Pe Feb 01, 2013 3:27 pm
Član Alfa Kluba: 1

Najlepša hvala obema za hiter odgovor.
=D>

NE bom ga klical na vse zgodaj, ne privoščim nikomur jutranje budnice, ko jo najmanj pričakuješ.
:mrgreen:

Ne ne ne kupujem Delte, si je niti slučajno ne moram privoščit.
:oops:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

He he itak da me je matralo se mal zapeljat takoj ko se je sonček pokazal. Celo lansko poletje je dež padal in se nisem NIČ vozil pa sem kar malo nervozen. 3600 km :D

Slika

Sem pa pri zadnji vožnji se odločil, da ga bom nehal srat z idejami o dviganju boosta, ker mi gre avto čist zadost dobro. Tko da za letos bolj planiram odpravit kakšno malenkostno pomanjkljivost in uživat! Pa končno narest fotosession!

He he Grega jutranji človek res nisem... priznam! Sam maš pa ti tud mal bolesten užitek budit ljudi :)
Odgovori
  • Informacija