DANAŠNIJI AVTOMAGAZIN-SRAMOTA!!!

Vse kar se tiče legalnih dirk
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Jast se tukaj čisto strinjam z Zombijem. Zoran brez zamere, ampak veš koliko let smo se borili da so novinarji sploh začeli pisati o dirkah? Mislim da ste lahko zadovoljni da že na začetku sploh kdo piše o dragih, čeprav so resda zanimivi. Glede gledavcev pa no coment, pridi v bistrico pa boš videl če jih bo kaj manj kot 10000.
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Zoranu nič ne zamerim, samo njegova eksplozivna rekacija mi je zelo znana in zelo značilna za deželo v kateri živimo.
Recimo pred dvema (al tremi) letoms se je začela gonja proti Jerebu, ki je šel raje vozit Yu prvenstvo, kot da bi v rally stagniral.
Okoli sebe je zbral izredno uigrano ekipo v kateri vidno vlogo igra tiskovni predstavnik, ki vedno po vsaki dirki napiše reportažo in pošlje po vseh medijih. Novinar rade volje objavi vse kaj je vsaj malo kvalitetno, sploh če nekdo drug opravi njegovo dela (povsod tako ali tako ne more bit). Ogromno voznikov in njihovih privržencev se je začelo bunit zakaj Jereb, Jereb, samo Jereb, zame pa ni prostora...
In v zadnjem letu je marsikdo dojel poanto in začel sam obveščat (recimo Rotar, predstavitev ekipe DeWalt, Skrbinška...), rallymagazin pa je vse objavljal, počasi se premika na bolje.
Žal ni več Stankovičevih poizkusov s TV oddajo in revijo in cyberavtosporta, samo tako je.
Najlažje je jambrat pa kritizirat, veliko je pa odvisno od vaše organizacije. Več kot si sami predstavljate.
Vsaka kvalitetna ekipa ina tiskovnega predstavnika, ravno tako dobro organiziran pokal...
Stanje v slovenskem avtošportu se je vidno zboljšalo ko so se dirkači priključili novinarjem (ali novinarji dirkčem), ker so za svojo promocijo vedno znali poskrbeti.

P.S.
Se z nekaterimi vidimo v MB ;)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

zombi u got my vote

:)
Giorgio Armani
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1184
Pridružen: Sr Okt 29, 2003 7:40 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hm, tole se meni zdi popolnoma brezvezen post :evil: :evil: :evil: :evil:

Zakaj: zato ker je tole še razvijajoči motošport in se mi zdi totalna bedarija primerjati recimo GHD dirko Gorjance in drag SG.Saj počasi in z leti bodo tudi ostali spoznali kaj je to, če bo le dobra reklama in brez pizdarij!!!!! sploh pa ne z tako brezveznimi posti.Jaz se tako ne bi blamiral, razen če bi bil neki hud, hard core top dirkač z makino sportivo!!!!! v katero bi vložil veliko denarja in znanja.

Poleg tega se lahko pogleda še po občinstvu in gledalcih.
recimo GHD, vse starostne skupine, predvsem pa večinoma starejših

drag dirke, zaenkrat v večini samo mladina oz. mularija.Tako je opaziti in na slikah in na dirkah.Sicer pa lahko pripopam nekaj slik, če kdo ne verjame.


Da o vloženem denarju ne govorimo.Saj v Sloveniji GHD dirkači vložijo precej več denarja, kot pa pri dragu.Raje me ne zanima koliko vložijo recimo pri Deklewa temu za dirkanje vs. dragu ko en mulc ki ima komaj izpit kupi zmatrano Hondo VTI in že dirka.To je popolnoma neprimerljivo.


Mene osebno precej bolj zanimajo dirkanja Racingboya, kjer je potrebno imeti jajca in odlično voziti, kot pa tistih 400 metrov pospeševanja!!!
Lp G.A.
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

Giorgio Armani napisal/-a:

.......drag dirke, zaenkrat v večini samo mladina oz. mularija.Tako je opaziti in na slikah in na dirkah.Sicer pa lahko pripopam nekaj slik, če kdo ne verjame.


Da o vloženem denarju ne govorimo.Saj v Sloveniji GHD dirkači vložijo precej več denarja, kot pa pri dragu.Raje me ne zanima koliko vložijo recimo pri Deklewa temu za dirkanje vs. dragu ko en mulc ki ima komaj izpit kupi zmatrano Hondo VTI in že dirka.To je popolnoma neprimerljivo..........
to je tudi neka prednost dragov! da lahko dirka vsak ki ima avto (res pa je da je "dirkanje" z puntotom 1,2 in podobnimi brezveze) pac imas avto za vsak dan v sluzbo in se z nim prijavis na dirko. o vlozenem denarju se tudi nekako ne da primerjat ker na GHD mrgoli sponzorjev in ekipe vsaj del (ce ne se vec ;) ) denarja dobi nazaj na drag raceih pa tega ni oz. je zelo malo. torej zelja vsakega mulca (tudi moja :) ) je dirkat je pa vecini dirkanje kot je rally nedosegljivo zarad stroskov. drag race pa lahko vozi vsak ki je prejsni teden iz hruske pado predvcerajsnim pa avto kupo.in tudi te mulci vecina vlagajo/mo iz svojega zepa kar je mogoce se tezje kot kaksnemu teamu v GHD (ne poznam nobenega mojega vrstnika ki bi zasluzil vsaj 160k sit), je pa res da je tistih maminih sincekov "mami jaz bi mel pa turbo kit" tudi precej. zato ne metat vseh teh "mulceu" v isti kos! jaz bi tudi 3x rajsi vozil GHD kot drag (jih tudi zaenkrat se ne :) - v pripravah ) pa nimam niti najmansih moznosti dokler sem se "mulc" in zato verjetno tudi GHD vozijo starejsi!

se sam nevem zakaj sem vse to napisal, me je pac razjezlo tisto o mulcih in zapravljenem denarju.
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Zanimivo da o mrgolenju sponzorjev na GHD jast ne vem nič. Pa tudi ne poznam dirkača v Sloveniji (GHD) ki nebi dajal denarja iz svojega žepa. Če ima nekdo poliman cel avto z pokrovitelji še ne pomeni da si z tem lahko pokrije celo sezono.
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
zoranwagen
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1371
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:18 am

Zadeva sledeča!
Moja reakcija je bla povsem na mestu in je obrodila sadove!
Z g. Lukičem glavnim urednikom Avtomagazina sva se v petek dobila lepo na kavi in se malo pomenila. Vrjamem, da se bodo stvari izboljšale in da bodo članki boljši in boljši. Sam, če se nebi nobeden buno tud do sprememb nebi blo!

p.s.: sladko sva se smejala na mail-om kluba, da moje pisanje ni uradno stališče kluba...kje pri vragu sem se podpisal ali omenil, da je moje pisanje uradno stališče kogarkoli?????
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Članka pa nebi sam spisal?
Bi ga že kje objavil, mal vez bi še jaz potegnil ;)
Bi naredil več kot z bunjenjem.
Zadnjič spremenil zombi, dne To Jul 13, 2004 12:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Fresh
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 708
Pridružen: To Dec 02, 2003 4:36 pm

BRAVO ZORAN!!!
Fresh =D>
Uporabniški avatar
zoranwagen
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1371
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:18 am

zombi napisal/-a:Članka pa nebi sam spisal?
Bi ga že kje objavil, mal vez bi še jaz potegnil ;)
Bi naredil več kot z bunjenjem.
Saj veš včasih je potrebno dobro drevo strest, da odmrlo listje pade in na njem ostanejo ta zdravi listi!!!

Pa avtomagazin mi je hvaležen za reklamo...hehehe...pravijo, da se še ni zgodilo, da bi topik v zvezi z njimi bil cel dan na vrhu (na suxu).
Slaba reklama je tud reklama!
majaCRX
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 508
Pridružen: Sr Nov 26, 2003 7:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: SG

Tukaj pa sem jaz nekako na Zoranovi strani (čeprav včasih res uporablja malo hude besede!)

Če se bo novinarjem samo lezlo " v tazadnjo" (da se lepo izražam), bodo imeli popolni nadzor nad nami, dirkami, VSEM !!! Itak imajo že dovolj veliko moč - če bodo dobili še večjo, potem to ni več pravna država.

Mislim, da bodo novinarji Avtomagazina naslednjič hudo premislili, kaj in kako bodo napisali v zvezi z dragi - vzrok ta dogodek sedaj! Verjemite, da si bodo naslednjič vzeli vsaj polovico časa, ki si ga sedaj vzamejo, ko se omenja Petrol,...
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Tudi jaz upam, da bodo malo vec slik dali, saj sem razocaran nad slikami. Nikjer me ni, samo slike hitrejsih avtomobilov :(
Slika
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Dirke...skor prišo v X Team...zafuko...še danes mi je žal...
Sosed je naredil dirkalni avtomobil Nissan ??? 1,8 16v in sem z njim dirkal pri MB v Dogošah na eni progi po blatnem terenu On je imel veselje samo ni smel sam vozit jaz sem glih mel izpit 2 leti takrat (4 leta nazaj) in sem se mu jaz "prištulo" saj sma mela dobre rezultate, samo pol se je to vse končalo...ni ne dirk pa ni ne dirkanja. Avto edino stoji že 4 leta pokrit z foljo zadaj za delavnico (splošni klepar). Vsga skup je blo 8 dirk in to je to. Že tak so štange pa merža pa požarni zid(kao) nekaj stali pa gume one kao štoplarce pa to. Tam je blo enih par buggijev pa še nekaj home made 101k pa kaki Jugo pa 2 BMW pa je to to...
Alfa33 napisal/-a:Tudi jaz upam, da bodo malo vec slik dali, saj sem razocaran nad slikami. Nikjer me ni, samo slike hitrejsih avtomobilov :(
sicer vem kak je to mišleno samo morem dodat nekaj...

Malo off-post.
Hja na žalost pa se moramo mi AR 33 kamikaze s tem sprijaznit.
Na štajerskem velja pravilo več maš bolj si pomemben...zato več NOVIH Alf na štajerskem kot v Lj in okolici(tak piše na enem postu že). Daj večina štajerskih alf je 147, 156 in 166. Teh avtov je več na cesti kot 155k in 145/146. Jaz gledam na pram sebe...33ska skor nima kaj iskat med štajerskimi alfisti...Drugi vozniki pa te zelo radi "spregledajo" pol pa: aja...alfa neka stara je bla.
Vozniki teh novih alf pa te tuji ne "porajtajo" pa če si ali če nisi alfist. Al kak pač. Prej se mi zahvali HONDA farer če mu dam prednost ali če ga spustim "not" kot pa alfist. Ko pa se pelema z kolegovo 156 pa je zgodba malo drugačna. Zam pa se začne Alfafilizem. 33ska torej na štajerskem ni alfa...al kak...
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
lev_cek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Pe Apr 30, 2004 11:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

zame je =D> =D>
Daj gas, daj gas, daj gas,...................................u p**** sem reko da bremzaj!!!!!!
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

zoranwagen napisal/-a:Zadeva sledeča!
Moja reakcija je bla povsem na mestu in je obrodila sadove!
Z g. Lukičem glavnim urednikom Avtomagazina sva se v petek dobila lepo na kavi in se malo pomenila. Vrjamem, da se bodo stvari izboljšale in da bodo članki boljši in boljši. Sam, če se nebi nobeden buno tud do sprememb nebi blo!

p.s.: sladko sva se smejala na mail-om kluba, da moje pisanje ni uradno stališče kluba...kje pri vragu sem se podpisal ali omenil, da je moje pisanje uradno stališče kogarkoli?????
Kot trenutni član IO je tvoje stališče, stališče kluba. Nekak jasno je tko. TO je tko, kot če bi se kak minister v vladi pogovarjal z drugim ministrom, pol pa reku, ja jest tko mislim, to ni stališče države.....Tolko sem pa menda mislu, da veš.
Odgovori
  • Informacija