Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

ah to so buce pomoje...jaz sem pri njih uzel zimske goodyear in sem bil z gume-direkt kar zadovoljen 8)
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

dejan031 napisal/-a:edino to je kar mi je vulkanizer razglabljau, da gume pri gumedirekt, so narejene drugje, kot za primer mi je dal sava eskimo s3, da pri nas kupljene imajo upisano državo made in slovenija, pri gumedirek pa made in france in da se kao hitreje obrabijo kot slovenske, zdej nevem kolk je res.

lp
Bla, bla, bla, ...

naš vulkanogledalc prodajajo Savo S3 n manjših dimenzijah narejene na Poljskem, večje so pa Slovenske. Pa Polske so bl za en kurc izdelane ...
Moje GY F1 so narjene v Nemčiji, kakor tudi prejšne a so bile kupljene še pri naših oderuhih.
Itak pa zej vsi preko gume direkt naročajo in majo bolše cene a večinoma še prevladuje gume direkt.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Perme
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sam se nemorem odlociti med Pirelli P ZERO NERO (97e), Toyo PROXES T1-R (93e) in Yokohama c.drive ali s.drive (cca 100e)! Ali ima kdo izkušnje z Yokohamo (sam se slišal sam dobre komnetarje)
aja dimenzija gum je pa 205/45/16 #-o #-o

lp perme
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pirelli. Tu ni debate. Pa še lepo zgleda italijanski avto z italijanskimi gumami :D Al pa poglej za kakšnimi semislick gumami, če se jih dobi za ta denar.
100 ojrov je sicer poceni se meni zdi...kje si to gledal???
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hja, semislick za vsakdanjo uporabo jaz sigurno ne bi priporočil. V dežju zna biti takšna guma precej nevarna.
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

dejan031 napisal/-a:edino to je kar mi je vulkanizer razglabljau, da gume pri gumedirekt, so narejene drugje, kot za primer mi je dal sava eskimo s3, da pri nas kupljene imajo upisano državo made in slovenija, pri gumedirek pa made in france in da se kao hitreje obrabijo kot slovenske, zdej nevem kolk je res.

lp
kr neki
Made in... pač pomeni kje je produkt izdelan in ne kje se prodaja.
Se pa moraj naši vulkanizerji odreči svoji marži zaradi internetne prodaje in so malo jezni 8) , se mi zdi... Dobiš pa Savske gume narejene na Poljskem, Turčiji (manjše dimenzije) in pa v SLO, F in D za večje dimenzije!
I'm back!
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

ima kdo izkušnje z gumami Continental Sport Contact 2? Dubim jih dost ugodno, pa me zanima če se jih splača uzet? gre pa za dimenzije 225/45/17

LP
\°/
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

GTA lover napisal/-a:Hja, semislick za vsakdanjo uporabo jaz sigurno ne bi priporočil. V dežju zna biti takšna guma precej nevarna.
Imaš prav.
Je pa na suhem toliko bolj varna. :D
Ko si bom lahko privoščil (vsaj) 2 avtomobila, bo imel daily drive verjetno pirelli, weekend drive pa semislickse :D Sej ga bom itak samo v lepem vremenu vozil. ;) Če tako pogledaš bom čez vikende veliko varnejši. 8) :lol:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
vuso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 323
Pridružen: Ne Okt 10, 2004 5:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Važno je kako guma drži v mokrem.Moja glavna kriterija pri nakupu gum sta obraba in oprijem na mokrem.Eno drugega seveda izključuje in iščeš nek kompromis.Na suhem so vse gume praktično "dovolj" dobre in je večinoma oprijem odvisen od avtomobila.Na mokrem se pa pokažejo velike razlike med gumami.
Just my humble opinion on the subject :wink:
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Dejan156 napisal/-a:ima kdo izkušnje z gumami Continental Sport Contact 2? Dubim jih dost ugodno, pa me zanima če se jih splača uzet? gre pa za dimenzije 225/45/17

LP
Še za te prosim če kdo kej napiše, sploh če jih je kdaj imel :) Ker če so dobre, jih grem jutr al pa pojutršnem iskat :D 8)
\°/
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Dejan156 napisal/-a:
Dejan156 napisal/-a:ima kdo izkušnje z gumami Continental Sport Contact 2? Dubim jih dost ugodno, pa me zanima če se jih splača uzet? gre pa za dimenzije 225/45/17

LP
Še za te prosim če kdo kej napiše, sploh če jih je kdaj imel :) Ker če so dobre, jih grem jutr al pa pojutršnem iskat :D 8)
Jih ima @settantacique na Punto-tu od punce in jih zelo hvali, tako da po mojem ne zgrešiš s temi gumami. A ni ta mera glih malo zgrešena za tvojo alfico ? :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

hja no, je res da so 225, ne pa 215 širine, sam kaj nej, tudi ta širina nekako paše na 156 :) Vendar v dimenziji 225 jih dubim ugodno :) Sej s tem da je malce širša ni nič narobe? ali pač? pa na koliko J feltno bi bilo take gume pametno dat? 7.5 ali 8?
Vem da je malo OT, vendar sem kar tukaj vprašal.

LP
\°/
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Ne bo večjih problemov zaradi širine, razen da ti števc malenkost manj kaže. Najhuje kar se lahko zgodi je, da naletiš na kakega ekstremno sitnega policaja ki ti lahko zaradi tega zateži (se je zgodilo enemu uporabniku tle na forumu da so mu zagrozili z odvzemom prometnega ker je imel 195 namesto 205/50/15).
Imam pa tudi sam trenutno tako mero gor (225/45/17) ker so že bile na avtu, ampak jih bom na poletje menjal in bom dal 215/45/17.
Slika
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Dejan156 napisal/-a:ima kdo izkušnje z gumami Continental Sport Contact 2? Dubim jih dost ugodno, pa me zanima če se jih splača uzet? gre pa za dimenzije 225/45/17

LP
imam 205/45/16 v suhem dobre , bočni oprijem kr uredu, v dežju se držijo, ampak za moj okus so malce preglasne. imam jih pa samo na sprednji osi zadaj pa contisport1(to pa je druga zgodba)

Samo jaz jih ne morem lih gnati do meje diesel pa to :)
alexio
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 4
Pridružen: Po Maj 15, 2006 9:59 pm

Kaj pa menite o gumah UNIROYAL RAINSPORT1? #-o

Lp Aleš
lp Ales
Odgovori
  • Informacija