Letne gume

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

MaStr: Ups, spregledal :)

Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Pri iskanju letnih gum za mojo Brero sem naletel na te, najdražje gume po Guinnessovi knjigi, za osebna vozila, Z-tyres
https://www.youtube.com/watch?v=AMpJktl_THE" onclick="window.open(this.href);return false;
Naročil sem jih iz radovednosti, saj sem zagrižen pristaš Continentala.
Štiri za 230€, poštnina brezplačna.
Gume so včeraj prispele.
Slika
na njih pa piše
Slika
Made in China Designed in Europa.

Continental CSC2, rabljene, v rezevi :D
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Minerva 235/35/19 - 48€/kos :wink: si še daleč od rekorda. :mrgreen:
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Gregi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 265
Pridružen: So Jan 17, 2009 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm ti
Kraj: Notranje Gorice
Kontakt:

Ojla!

Ima slučajno kdo homologirane gume 245 širine na 159, ker na original ti feltnah ne moreš homologirat
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Kaj je razlika med Michelin pilot sport 4 ter pilot super sport?
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Super sport ima že komaj kaj profila, vmes med športno in semi-slick. Naj bi bila res dobra guma, jo uporablja dosti športnih avtomobilov serijsko. Smokingtire jo vedno hvali, da čisto spremeni avto in da ni boljše cestne gume.
Slika
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

Gregi napisal/-a:Ojla!

Ima slučajno kdo homologirane gume 245 širine na 159, ker na original ti feltnah ne moreš homologirat
mene tudi zanima na kak način ste homologirali 245/35r19 dimenzijo. Najdit aftermarket felno z papirji in peljat na homologacijo v kuferamu?
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Hranata, po slikah sodeč, ni videti razlike v samem profilu. Po indeksu je edina razlika v varčnosti, da PS 4 je bolj varen, po mokrem imata pa oba A. Cena je pa tudi dobri 10€ razlike. Ne vem pa, koliko rabi, da se SS vgreje, da začne guma držati.
Semi slick imam doma, in guma ni za ta letni čas za avto v vsakodnevni vporabi.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Verjetno je velika razlika v zmesi. Pa sej sam veš kakšne probleme si imel z pirellijem, ki ima tudi po teh oznakah visoko oceno. Poglej malo po tujih forumih kakšne majo izkušnje še drugi.
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ne razumem povezave s pirrelijem. Ocena je enako kot pri PS3. In pirelli se je hvalilo po forumih.
Michelin PS3 je bila odlična guma, predvidevam, da je PS4 nadgradnja.
Kolikor sem teste bral, je malo nesmiselno dajat dražjo gumo na avto, ker sta obe gumi super za "normalno" vporabo
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Ciljal sem na to, da si bil nezadovljen z njimi, kljub temu da je guma višji cenovni rang in naj bi bila športna.
Sprašuješ kakšna je razlika med pilot sport in super sport gumami, zraven pa da jih potrebuješ za normalno vožnjo. Za to ne rabiš tako dobre gume in je več kot dovolj dobra že kakšna fulda, nexen ali falken v srednjem cenovnem rangu. Enostavno moraš vedet kaj hočeš od gume - jaz glede na ceste kar dosti obrabljam gume in zato ne gledam ocen glede obrabe. Najbolj me zanimajo lastnosti v suhem, v mokrem je ob robu, ker naše ceste takrat dobijo cel kup jamrovčkov na cesto in se tako ali tako voziš max 80. Lani sem na alfo namontiral ravno zaradi tega Falken Azenis - poceni guma, ki je zelo dobra v suhem, na mokrem pa je taka srednja žalost in na to opozarja že falken sam, ko dela primerjave med Ziex in Azenis gumo.
Torej če se odločaš samo med tema dvema gumama, pride na koncu samo do tvojih preferenc, kaj ti je bolj pomembno pri gumi. Še enkrat poglej tuje strani glede ocen uporabnikov. Slovenija je premajhna, da bi dobil pameten vzorec ocen uporabnikov.
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Nisem mislil pod normalno vporabo to, da mi priporočaš Nexen.
Kolikor sem sedaj bral po testih, naj bi bila super sport guma namenjena bolj za kak track day, pilot sport pa pač za cestno dinamično vožnjo. In pod slednje sem mislil "normalno" vožnjo.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kakšne izkušnje glede KUMHO KU39 - Ecsta, potrebujem dimenzijo 225/45-17 in 255/40-17, obraba me ne skrbi,bolj me zanima oprijem in lastnosti v mokrem.
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Na 155ko bom po vsej verjetnosti nataknil kar tiste 15" od 145QV in iščem gume. Dimenzija 205/50r15.
Nekako izbiram med Toyo Proxes T1R in Uniroyal Rainsport 3, ima kdo kakšne izkušnje ali predlog za katere druge gume v tem rangu?

Toyo so 10€ cenejše na kos.
Odgovori
  • Informacija