Poraba vaše alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

MaStr napisal/-a:
alfafil napisal/-a:Nekam dost pijejo te vaše 159,ali pa ste vsi "težkokategorniki"?! :lol:
Ma ne moreš se s takim avtom počas voziti.... ;-)
Me pa zanima, koliko bi 159 pila z 1.4 170KM motorjem in kako nasploh bi se to peljalo....?
Seveda,če ne spoštujem omejitve (predpise) si zlahka na 8-9 in čez,na avtocesti,če ne grem čez 140,ostane v območju 7-7,5.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

alfafil napisal/-a:
MaStr napisal/-a:
alfafil napisal/-a:Nekam dost pijejo te vaše 159,ali pa ste vsi "težkokategorniki"?! :lol:
Ma ne moreš se s takim avtom počas voziti.... ;-)
Me pa zanima, koliko bi 159 pila z 1.4 170KM motorjem in kako nasploh bi se to peljalo....?
Seveda,če ne spoštujem omejitve (predpise) si zlahka na 8-9 in čez,na avtocesti,če ne grem čez 140,ostane v območju 7-7,5.
Alfafil \:D/ pri meni žena sedi zraven :mrgreen: Se vidi na porabi.... (glej spodaj :wink: )
"normalna vožnja 7l, hitra 8-9, res šparovna pa lahko 5-6l.
Mislim da bi 159 pila precej več zaradi teže :?:
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

Sem mel na zadnjemu tanku test sebe in avta, kako nizko lahko porabo spravim. 5,8 litra/100 km je fejst manj kokr imam običajno. Ponavad držim pa cca 6,5 - 6,8 litra. Zelo presenečen kako zelo malo lahko pokur tale mašina. Zase vem, da imam v svoji nogi max dva deci še rezerve. Koliko je komu ratalo najmanj spravit 156 z 2,4 jtdjem (10 ventilarca)?
Slika
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Hranata napisal/-a:Sem mel na zadnjemu tanku test sebe in avta, kako nizko lahko porabo spravim. 5,8 litra/100 km je fejst manj kokr imam običajno. Ponavad držim pa cca 6,5 - 6,8 litra. Zelo presenečen kako zelo malo lahko pokur tale mašina. Zase vem, da imam v svoji nogi max dva deci še rezerve. Koliko je komu ratalo najmanj spravit 156 z 2,4 jtdjem (10 ventilarca)?
Marea 2.4 jtd čipana minimalna samo 1x 4,7 litra na razdalji cca. 900 km,
alfa 156 2.4 toda 20V 5,3 litra Če se prav spomnim, na razdalji preko 1100 km
propadla znamka 2.4 jtd 10 V čipana 5,4 litra na razdalji cca 900 km
o 159ki pa raje ne pišem


Sem pa slišal v teh dneh eno zelo dobro izjavo ljubitelja Nemških avtomobilov.
Ni toliko važno koliko avto porabi, bolj važno je, koliko je zanesljiv. Nizka poraba na servisu nič ne pomaga.
Ima pač srečo s Švabom, da mu služi, skoraj da brez nepotrebnih stroškov.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Dragi moji, kaj imamo im Slovenci to za enega bencina tukaj pri nas? WTF .... Jaz 99% časa tankam v Avstriji, potem pa prejšnjič natankam v Sloveniji in avto kar neki začne cukat, kašlja, nereden prosti tek, mrtev do 2000 rpm ... Sem mislil, da je kaj hudo narobe in že začnem razmišljati kdaj in kaj bom moral popravljati.

Skurim tisti benz v enem tednu na skoraj ničlo, grem tankat v Avstrijo in glej ga zlomka - kot bi nikoli se nič ne zgodilo. Motor spet teče kot urca.

WTF počnejo tukaj z benzom? #-o
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfa_samec napisal/-a:WTF počnejo tukaj z benzom? #-o
Dokler ne bo redne kontrole kvalitete goriva, kot to imajo v Avstriji, Madžarskem in drugod po Evropi, bomo imeli gorivo pač takšno.
Sem tudi sam v treh mesecih 2x tankal pri severnih sosedih in je motor res tekel bolj gladko, pa še več km sem naredil z tistim tankom...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Jaz že tu kakšni dve leti tankam v avstriji večina na jet-u kjer imajo večina najcenejse gorivo in avto dela brez problemov. Sem pa šel enkrat dotankat 10e na petrol tolk da sem prisel v avstrijo pa mi je vrglo mcsf. Kasneje nikoli več. Sedaj ali zgolj naklučje ali pa res kaj na tem.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Že marsikje sem tankal, Slo in tujina, pa nikoli opazil sprememb v odzivnosti/kajenju avta...
Niti med petrol-om in omv-jem je ne opazim. Ne na sedanji ne na prejšnji 156-ki.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

No, Hrvatom so že večkrat dokazali, da prodajajo razredčeno gorivo in šrot, tak da ...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

z avstrijskim dizlom naredis na polhn tank zihr 100-150km vec... Ze petrol vs omv v sloveniji se opazi na polhn tank vsaj 50-100km vprid OMVju.. agip je z OMV tam tam.. Petrol nam prodaja pa napou vodo.... Da ne govorim da sem opazil razliko o porabi LPGja tankanga na petrolu in LPG tankan na verovskovi....
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

nevem kje opazte take razlike..
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Za hrvaško ne vem, ker me že štiri leta ni bilo dole.
Kar se tiče italije, avstrije, češke in švice poleg slovenije nisem nikjer opazil razlike. Km vedno naredim enako na polen tank pri normalni vožnji
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Za mol vem da je imel najslabsi disel, saj so imeli mesanico biodisla in disla, ki je bil tako slab da so se jim konstantno mašili filtri na agregatih, izvedel od serviserja. Kak imajo sedaj nevem. Biodisel pa ima slabšo vrednost kot navaden disel.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tudi meni ni jasno od kje vam te razlike.

Jaz tankam povsod, pač ko zasveti lučka, tankam na prvi črpalki ki pride mimo.
Razlike med črpalkami ne opazim.
Razlika je samo če vozim na daljše ali krajše razdalje, opazi pa se tudi vpliv vremena (pozimi večja poraba). Pozna se seveda tudi način vožnje, in razne optimizacije v elektroniki.
Med črpalkami pa nikoli nisem zaznal bistvene razlike. Pa delam precej natančno statistiko:

Slika

Slika

Seveda pa velikokrat slišim te gostilniške debate, kako na OMVju tank zdrži 100km dlje in podobno.
Ampak to je vse "v zraku", ko je pa treba pokazat številke, pa seveda ni kaj za pokazat... :/
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mogoče da dodam svoje razmišljanje, od kje blazna razlika med porabo "domačega" in "tujega" goriva.

Večina ljudi tanka doma, in vozi ~20km dnevne relacije... Potem pa gredo na daljšo pot, in dvakrat tankajo v avstriji in nemčiji, ter se čudijo, kako jim avto pije manj... pri tem pa pozabijo povedat, da so s tem gorivom vozili avto samo na dolge relacije...
Odgovori
  • Informacija