Avtohiiša MIK Koper

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ali ima kdo izkušnje z AVTO MIK iz Kopra ??

Delajo dobro ali "nategujejo" ???


lp :steering:
2.4 jtd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 9:59 am

Avti so vsi uvoženi iz Italije. Sam sem pred približno tremi leti pri njih gledal eno 156 2.4 jtd, ki je bila kar lepo ohranjena, vendar je bila skoraj cela barvana - odbijači in blatniki (praske na parkiriščih). Avto je imel servisno knjigo in je trgovec dal garancijo na kilometre in splošno garancijo en mesec.
Prav tako se je dalo pogajati s ceno (prodajalec tipičen italijan). Za avto se nisem odločil, ker sem ga kasneje kupil od znanca. Meni so se zdeli korektni, prav tako menim, da kilometri niso bili zbiti, čeprav so le ti vedno loterija, če avta ne poznaš.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

hvala

še mogoče kdo z nasveti ??
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

izistyle napisal/-a:hvala

še mogoče kdo z nasveti ??

Moj nasvet.
Če rabiš res dober avto si ga poišči pri nas (kupljen v slo prvi lastnik in servisna knjiga), če pa ne gre si ga sam poišči v tujini. Obstajajo tudi ljudje, ki ti za male pare zrihtajo cel postopek.

P.S.: Jest sem o njih slišal mešane komentarje ... imam kolega v KP.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

in kakšne komentarje ?????
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

izistyle napisal/-a:in kakšne komentarje ?????
Od najslabših do najboljših. Če se ti, da furat v KP na pir potem kar.
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

sem v četrtek tole že zaaral !

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=1263948

kaj misliš ?
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

po slikah izgleda super.
Sm tud jst ene par avtov gledu pri njih, sam potem sm se odloču za privat nakup avta.
Če boš uzel, upam da ti bo dobro služla.
\°/
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Huda. =D> Jz bi tud tako.
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Cena? Letnik je precej svež, ohranjenost izgleda dobra. Je uvožena iz Italije ali je prva tri leta preživela pri nas?
Panter
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 19, 2005 2:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Jst sem v MIK-u kupil mojo 147. Ob nakupu je dal garancijo na kilometre in 3 mesece garancije na motor. Na AT sem dal tudi preverit kilometre (so mi rekli da se za letnik 02 pri 147 to lahko preveri) in so bili realni. Za ceno sem mal se dogovarjal, vendar vec kot 50.000 v takratni valuti ni slo dol. 2x sem koristil tudi garancijo in so vedno placali oni. Sicer prvic sele po mesecu in pol, ampak placali so. V drugo v bistvu sploh ni bila stvar za garancijo, ampak sem jih klical razpizden zakaj se niso placali prvega racuna, pa kak avto so mi prodali ker je s5 neki narobe :) in so mi potem se to placali oni. Sicer pa sem z avtom zadovoljen, na sreco sta bila edina problema se v casu garancije.
Najprej sem kodo za kljuc in navigacijo dobil skopirano na papirju, po parih mesecih so mi po posti poslali se original kartoncke. Sem bil kar mal presenecen.
Bluzili so edino pri cd-jih za navigacijo, k so mi jih obljubljali kao naslednji teden od nakupa vozila, ampak to me ni motilo ker sem jih itak na muli kupil :D Sem pa tud po kaksnem mesecu ali dveh potem dobil dva cd-ja po posti.

Se nekaj sem se spomnil...varnostnega trikotnika in prve pomoci ni bilo v avtu. ko sem vprasal kje je obvezna oprema, je rekel da to pa iz italije nikoli ne pride. ampak sem se mal prepozn spomnil, da je avto naredil tehnicni pregled, za kar pa pomoje mora imeti tudi vso obvezno opremo. Torej naj ti notr dajo tudi zarnice, trikotnik in prvo pomoc, drgac pa rec da bos zagalamil na AMZS pri odgovornih, kdo je avto brez opreme spustil skozi tehnicnega. Bojo tud to hitr priskrbeli :D , ker imajo tam vse zmenjeno da jim samo na hiter postemplajo....
MS2001
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Mar 26, 2007 5:25 pm

Pozdravljeni ...po kar lepem času prebiranja tega foruma sem tudi jaz prišel do alfe ;) ...zdej pa še na forum. ...sam še včlanit se moram.
Svojo AR 156 sem mesec nazaj kupil pri njih. Avto je bil uvožen, so tudi rekli da vse uvažajo iz italije. Avto mel 49000km 3 praske na odbijačih in to je blo to. Garantirali so kilometre, spustil ceno za 500€ in to je blo to. Po 2000km, dela še vedno ok, čeprav na servis jo moram vseeno peljat mal pogledat, tko za vsak slučaj. tako da nasvet h komu peljat bo nadvse dobrodošel (glede na prebrano mislim iti k Zegi ali pa nekje okoli celja ...se ne spomnim imena).

Po moje so možakarji pri MIK-u kar OK.

LP Simon
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

evo pa sem jo kupil !

jutri grem malo na servis da mi jo prečekirajo !

Pa gume si bom moral nove umisliti ! 17 col ::(): :firedevil:
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No če bojo sam gume za kupit ne bo tak udarec za žep. Zahtevamo slike v galerijo!
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Jest sem tudi svojo 147 za-aral 14 dni nazaj (ubija me čakanje, k mi je tip reku, da bodo papirji v tednu ali dveh prišli iz italije). Sabo sem vzel kolega, ki je klepar. Ko sva prišla tja, sva takoj začela gledat avto, brez da bi najprej poiskala trgovca, da bi se najavila, da sva prišla. Čez kake 5 minut je prišel ven iz pisarne prodajalec Slavko, in naju je ves čas samo gledal, ni pa prišel zraven. Med tem pa je kolega še kar gledal robove, spoje, se sklonil pod avto itd. Čez nekaj minut pa je Slavc le pristopil in smo se predstavili. Rekel je, da ni videl smisla, da bi se vmešaval vmes, ker je videl, da imava zadevo pod kontrolo. To se mi zdi full fer, da ni "pametoval". Prosila sva ga za ključe in servisno, ki je bila potrjena. Avto je bil podrgnjen po levem boku, ampak ne fajn, to sva opazila in to nama je Slavko tudi kajneje isto povedu. Je bil ta bok cel štrihan, ampak se je kolega samo za glavo prijel, kao kako je to pobarvano -kar površno. Na vratih sicer se ne vidi kaj dosti, ampak če jih pa odpreš, se pa razkrije tisti del med robom vrat in gumijastim tesnilom na avtu. Tam se je pa videlo, da je bila alfica štrihana. Povprašala sva po drugem ključu, ki ga niso imeli, in mi je obljubil, da mi ga bo naredil na njihove stroške, če ključe ne pride s papirji iz italije.

Ja nič, potem sem se odločil, dal aro, in zdej čakam. In čakam... :D

Res da bo to moj prvi auto, ampak čez njih nimam za povedat nič slabega. Zaenkrat mislim, da so zelo fer, da res povejo tako, kot dejansko je.

Kako pa bo ob prevzemu, tehničnem pregledu itd, pa še napišem, ko dobim svoj Stroj :lol:
Odgovori
  • Informacija