Xenon na homologacijo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Po prebiranu na drugih forumih sem naletel na tole informacijo:
Danes sem bil obveščen, da bodo možje v modrem pod drobnogled vzeli vozila z xenonskimi žarometi. Baje je zadevo sprožil LPP homologacije. Vozila z xenonskimi žarometi naj bi bilo opremljeno z avtomatsko regulacijo nivoja in pranjem žarometov (o tem je že sicer tekla debata na forumu). Ima morda kdo kako bolj konkretno informacijo okoli tega.

Ne vem kaj je res ali kaj ni, mogoče ima kdo še kako drugačno informacijo.

LP

P.S. vir BmwSlo
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tudi jaz sem slišal o tem... in o prvem delu da se bodo spravili na xenon.kite, in na drugi del... Namreč za xenon moraš met pranje žarometov :doubt: ...

Drgač pa itak v riti vse skupej, zdj se bodo kmal še na folk z zamenjano antenco za radio spravli #-o :doubt:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kaksne so kazni?

p**** so kreteni-za moje dobro da dobr vidm dam ksenon not pol me pa se zarad tega jebejo-pa jih mam tok dol nabite da nasproti vozecega sigurno ne motm

jah xenon bo ostal in to j to :lol:
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

za homolagiranje xenon kita velja pranje zarometov ze cca 2 leti... da vpises v homo. karton... prej niso komplicirali nic a zdaj vsevec.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-anteno bo teško primerjat z xenonom,če je umazano steklo,xenon sveti kot da bi švasal,neglede koliko imaš spuščene luči :doubt:
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Kazen bo verjetno enaka kot za nehomologirano vozilo. Pobrali ti bojo tablice, izredni tehnični + denarna kazen.

LP
Zadnjič spremenil aaxxx, dne Ne Okt 21, 2007 11:04 am, skupaj popravljeno 1 krat.
blazp
Alfist
Alfist
Prispevkov: 361
Pridružen: Če Sep 20, 2007 3:13 pm

Ko sem bil jaz na izrednem je bil tam parkiran renault clio, velike feltne, cel bodykit, spuščen v nulo in nevem kaj še vse, uglavnem zrihtan v nulo. Potem sem zvedel da ni imel homologiranih samo xenonk.

Kazen je pa ista, kot je povedal aaxxx
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ne me je_at. Doma imam kit že nekaj časa, samo še nove luči sem imel namen kupit naslednji mesec, da potem vržem na voz. Sedaj pa to! Jao! #-o Ali kdo ve kako zadeva fizično poteka? potrebuješ kak papir (aka TUV). Je dovolj da vidi šobe za pranje žarometov, ali jih dejansko preizkusi?

Mi je škoda denarja za kazni. Nimam sicer nič proti, da se da carju da kar je carjevega, ampak državi že tako preveč dajem.
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

colibry napisal/-a:za homolagiranje xenon kita velja pranje zarometov ze cca 2 leti... da vpises v homo. karton... prej niso komplicirali nic a zdaj vsevec.
WTF? Xenon kit se dejansko da homologirat? Maš ti to homologirano?
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

a ce dam sobe gor za pranje zarometov je pol vredi?

kupm sobe k so za brisalce pa jih v odbijac ruknem pa na isto cen spelem kt je za pranje stekel in je to to?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Crazy Alfista napisal/-a:a ce dam sobe gor za pranje zarometov je pol vredi?

kupm sobe k so za brisalce pa jih v odbijac ruknem pa na isto cen spelem kt je za pranje stekel in je to to?
Domenevam, da ne bo tako enostavno. Prvo kot prvo ne vem kako boš šobe za steklo namestil na odbijač (naklon & stuff), kot drugo pa če se ne motim je v sistemih za pranje luči malček večji pritisk. Pa sistema sta v originalu ločena. Ista posoda, večjih dimenzij, vendar imam vsak svoj motorček.

Sam osebno bi s kake zbite alfe poiukusil dobit šobe, in jih samo "nalepil" na predvideno mesto, seveda pod pogojem, da na homolomo ne želijo tudi testirat kako lepo šprica :) .

lp
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz jih nisem homoligiral a sem stem seznanjen ker sem bil tam in se mi pol nakoncu ni dal dajat postopek homologacije er itak noben policaj ne zatezi takoj ko vidi da je pranje zarometov...

@crazy : kot ti je scremer napisu.. rabil bi se en motorcek ki proizvaja vecji pritisk + ko gres homologirat ti preverijo ce deluje pranje zarometov.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Ali kdo mogoče ve kje je zapisano kakšni so pogoji za homologacijo Xenon kita? Brez zamere ampak rekla kazala se vedno izkaže za izmišljotino.
Emperor of The Dark Realm
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

SHadowX napisal/-a:Ali kdo mogoče ve kje je zapisano kakšni so pogoji za homologacijo Xenon kita? Brez zamere ampak rekla kazala se vedno izkaže za izmišljotino.
Točn to. Dokler mi ne bo en pokazu, da mu je ratalo homologirat xenon kit, ne verjamem.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

SHadowX napisal/-a:Ali kdo mogoče ve kje je zapisano kakšni so pogoji za homologacijo Xenon kita? Brez zamere ampak rekla kazala se vedno izkaže za izmišljotino.
True. Ravno zato me zanima če rabiš kak papir aka TUV, ker tega nihče ne prilaga kitom...Čebo čas dopuščal in bo volja prava bom v naslednjih dneh malo zavrtel tulifon. Oh kako bom spet slabe volje ko mi bodo zdolgočaseni neandertalci dvigovali slušalko. Mamu jim....
Odgovori
  • Informacija