Alfa Romeo 4C

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

alfa_samec napisal/-a:Ne, nisi dobro prebral. Če bi bil direktor propadajočega podjetja in se vozil s Ferrarijem potem so elavci vsekakor upravičeni, da ga najmanj gledajo postrani.
Mhhhm, kot sem napisal zgoraj je stari prišel na poslovni obisk, pa je bilo to dovolj.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

alfa_samec napisal/-a: Edit: in kako bi lahko 25 letnik v Slo pošteno zaslužil nekaj sto tisoč €?
Viš, to je ta pristop: Uspeh je slab in uspešen človek je kriminalec.

http://www.dnevnik.si/novice/aktualne_zgodbe/1042353300
http://mojevro.finance.si/273943

Samo za primer, je pa dovolj takih, ki se sploh ne izpostavljajo. In kar se mene tiče, ni tudi nič narobe, če je oče kupil (iz svojega pošteno zasluženega denarja) sinu Ferrarija.

Ampak ne, če ima 2x-letnik Ferrarija, je lopov.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

slehernik napisal/-a:Evo vidiš, to je negativna selekcija. Če nekdo izstopa iz povprečja, je gotovo lopov in je zaslužil na moj račun :roll:

@lizard, a še misliš da je nakladanje?

Nisi prebral v kakšnem smislu sem mislil da je to nakladanje.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Viš, to je ta pristop: Uspeh je slab in uspešen človek je kriminalec.
Ja, če je uspešen na plečih izkoriščenih ljudi. A nisem tega napisal zdaj že najmanj 5X?

Nikoli nisem omenjal tega, da si ljudje, ki so pošteno in z lastnim znanjem prišli do denarja, le-tega ne zaslužijo. Hvala bogu (oz lastni pameti in znanju) da si!

Problem je v temu, ker so pri nas (in tudi po tujini) ljudje večinoma uspešni ZATO ker izkoriščajo ljudi, dajejo prenizke plače in izzigravajo pravila.

Dajte admini to nekam prestavi, ker res nima nobene veze z 4C #-o
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Bom jaz itak malo piknil v gnezdo.Ko je že govora blo da oče sinu kupi ferarija.
Je dosti primerov takih,ko jim oče kupi takšen pa takšen avto in ni zadosti da mu ga je kupil nato mu ga še tanka in vzdržuje,a sine pa avto nič ne špara in smodi očetove žulje na vsakem ovinku.
Ko bo pa oče na stara leta zbolel in bo nepokreten,potem ga pa sin sploh povohal več ne bo in ga bo rajš dal v onemogli dom.
In tega je vse več,ker jim starši vse pokupijo in še vedno ni zadosti.
Še 1 x poven najbolj ceniš tisto kar si sam kupiš in vzdržuješ.
Ne pa da bi sinu kupil avto še najmanj pa Ferarija.Naj si ga prvo froc zasluži pa pol si ga naj kupi.
Tak zdaj pa me lahko spet okurcate :D

p.s. upam da ste razumeli kaj sem napisal in kaj sem hotu s tem povedat.

l.p.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz pa bi sinu takoj kupil Ferrarija, samo bi se jaz z njim vozil dokler ne bi bil star 18 let :P :mrgreen:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Tisti,ki ima vse k riti prinešeno.se lahko napenja kolikor hoče pa zame ni vreden nič,vsa čast pa tistemu,ki si je vse kar pač ima prislužil sam (če seveda ima kaj,na kar naj bi bili ostali nevoščljivi)!!! :doubt:
Uporabniški avatar
rockson
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 812
Pridružen: Ne Avg 21, 2005 10:51 am
Član Alfa Kluba: 0

mitoma napisal/-a:Tisti,ki ima vse k riti prinešeno.se lahko napenja kolikor hoče pa zame ni vreden nič,vsa čast pa tistemu,ki si je vse kar pač ima prislužil sam (če seveda ima kaj,na kar naj bi bili ostali nevoščljivi)!!! :doubt:
No, no - tale je pa čist slovenska oz stereotipska.

Žal je velikrat tako, da velik mularije ne zna cenit stvari, katere niso sami kupili. Ampak za to je treba kriviti starše in ne mulce. Jih je pa po drugi strani veliko, ki zaradi uspešnosti staršev jebejo ježa po domače, ne glede na vse dobrine, ki so mu "k riti prinešene".

Pa tud ni vse, kar je "prigarano" cenjeno. Samo tisti, ki res s vojim znanjem, trudom, žulji in potom počasi gradi svoje premoženje, bo zares cenil le-to in mu na kraj pameti ne bo padlo, da bi se preseraval. Tak si bo lahko kupil Aston Martina (ali whatever), vendar zato, ker mu je to bila največja želja. Nikakor pa si ga ne bo šel kupiti zaradi postavljanja pred ostalimi.

Vse ostalo, kar je zraslo na zelniku VIP variante, pa je gnoj.
Don't drink and drive, smoke and fly!
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:
Če nekdo izstopa iz povprečja, je gotovo lopov in je zaslužil na moj račun
Zakaj potem recimo Boscarolu nihče ne očita da je lopov?
Marsikdo mu!

Jamra, da je minimalna plača pri nas prevelika in da so inženirji in razvojni kader predragi (konferenca STA, tam je to obojo poudarjal). Povsod ga prikazujejo kot ne vem kaj, prometa letno pa ima manj kot povprečna trgovina s čevlji in zaposluje manj kot 40 ljudi.

Morda ni baraba, je pa zagotovo nastopač in v Sloveniji imamo mnogo bolj sposobnih, manj nastopaških in bolj fer ljudi.

Se pa moramo hitro ustavit pri tem šimfanju ljudi, ki pridejo ven iz povprečja, ker nam bo počasi zmanjkalo ljudi, ki bi vlekli voz. In bomo vsi na slabšem.


Glede 4C bi bilo pa super, če bi naredili kak tak avto, da se jim malo prodaja zviša. Ker Brera je bil atudi na začetku koncept in kasneje eden najlepših avtov v proizvodnji na svetu sploh.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

mitoma in rockson =D> =D>
Točno to sem hotu jaz objasnit.
Se najdejo pr nas froci,k je komaj nardil izpit pa mu je stari kupu Benfeja pa se vozi na cesti kot da je cesta samo njegova.Pol se dostkrat norca delajo,da vozim jajca od jajc.Čeprav za moje pojme je Alfa the best :wink:

l.p.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Fantje ... to sem jest občutil na lastni koži skoraj 5 let nazaj, ko sem kupil thesisa (takrat jih je bilo še zelooooo malo) ... ko sva pa z bratom kupila še kabrioleta je bila pa mera polna.
Veste ... folk je ... starejši je bolj je čuden (povprečno gledano).
O detajlih pa res ne bi ... lahko mi pa verjamete na besedo.

Malo pripomore pa slovenska podalpska zapalankanost.

P. S.: Poznam primer, ko se je podizvajalec pripeljal z boljšim avtomobilom, kot ga je imel direktor naročnika. Nikoli več ni dobil posla pri tisti firmi ... in tudi povedali so mu zakaj.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Alfa sport napisal/-a: P. S.: Poznam primer, ko se je podizvajalec pripeljal z boljšim avtomobilom, kot ga je imel direktor naročnika. Nikoli več ni dobil posla pri tisti firmi ... in tudi povedali so mu zakaj.
Pa ni edini..
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Pepsi napisal/-a:
Alfa sport napisal/-a: P. S.: Poznam primer, ko se je podizvajalec pripeljal z boljšim avtomobilom, kot ga je imel direktor naročnika. Nikoli več ni dobil posla pri tisti firmi ... in tudi povedali so mu zakaj.
Pa ni edini..
Nevem zakaj pri nas imaš ljudi k majo 800€ al pa jurja plače pa se zapufa do kraja sam da voz Bmw,Audi al Mercedez.Men osebno kaj ma veze kakšn avto ma podizvajalec in kakšen naročnik važn je da je posel za oba dobr in to je to.Gre se pa kle bl za fovšijo k ne tipično za Slovenclne

lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Oh, to z avti in poslom je kar znana stvar in se vzorec ponavlja tudi drugod. Je že dosti firm zaradi direktorjevege zelo dragega avta začelo izgubljat posle. Recimo na Hrvaškem je bil tista štorija z Maybachom.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Odgovori
  • Informacija