Alfa Romeo 4C

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Brez zamere, ampak....

Kaj si pa ti kadil danes? :smokin:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

8C ima tako ceno, ker je omejena serija nekega luksuznega modela za izbrane kupce (vsega skupaj samo 1000 primerkov). To ni avto za navadnega alfa voznika, ampak za bogatega snoba s preveč denarja in preveliko garažo, ki takšnega avtomobila ne bo nikoli vozil več kot par km ali pa po kakšni razstavi.

Cena 8C je bila 200.000 dolarjev, torej manj kot 200.000€, ampak ji je cena neverjetno zrasla zaradi zaželjenosti in majhne ponudbe na tržišču. Zdaj se prodajajo rabljene (s par kilometri) za okoli 300.000€ (spider verzije, brez popusta $328,477) in cena bo v prihodnje samo še rasla.

Mogoče bo nekoč dosegla ceno 500.000€. Ni to Lexus, ki bi takšno ceno mela že v štartu :mrgreen:

2012-2013 je pa itak napovedan nov spider in 2ettotanta je baje osnova zanj. Cena bo takšna kot jo je omenil Pero: 40-50.ooo€ s polno opremo in top motorizacija (ki pa je ni). Za moje pojme vsaj eno leto prepozno, glede na to, da imajo izdelek že parkiran v garaži :doubt:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Laško-team zdaj pa take neumnosti pišeš, da tudi mene zanima če si danes kaj posnifal :).


Sploh veš kakšna znamka je Alfa Romeo? Pa ne zdaj zadnjih 20-30 let, ampak skozi celotno 20. stoletje? Očitno ne, ker potem bi ti bilo jasno zakaj je cena 8C lahko takšna kot je, in zakaj so ljudje dejansko bili ne zgolj pripravljeni plačati toliko za Alfo, ampak se za njo zagrebsti, saj je bila nemudoma razpordana.

Alfa si zaradi tega kar pomeni v svetu avtomobilizma dejansko lahko privošči prodajat tak model kot je to 8C, kar velja za malokatero znamko na svetu, kaj šele da so hkrati ostale Alfe cenovno v rangu med BMW-jem in VW-jem. Tudi to jih ni odvrnilo od nakupa. To samo priča o imenu.

Jaki Alfisti ste eni.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Pa ja saj razumem jaz vse to.Čeprav tudi vem da je to en pravi mali ferari samo vseeno če gledamo realno na ceno,kdo si sploh v sloveniji lahko privošči alfo 8c ? Glede na njeno ceno.
Ne ma narobe razumet glede cene če že ima 8c takšno ceno kolko bi pol naj imela alfa 4c ? Po moje mal več ojrov kot 8c ?
Ja pa naj še poven da tud nisem nič spil takega pa tudi če sem cel potetoviran še ne pomeni,da sem kaj snifal #-o .
Res me bega,ker ko sem prvič videl ceno alfe 8c nisem mogo verjet,sm mislo da mogoče ne vidim dobro al kaj.

p.s. ne vse vzet takoj tak resno ko nekdo pač izrazi svoje menje o ceni

l.p.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Glej, sicer se mi da ukvarjati z tvojimi blodnjami tukaj ampak vseeno...

8C je zelo zelo limitiran avto. Majhne serije in visoka tehnologija prinesejo visoko ceno. Avto je namenjen prevsem zbiralcem in ljubiteljem z veliko denarja.

4C oziroma duetoettotanta bo zamenjal po vsej verjetnosti sedanjega Spiderja, torej bo imel podobem "price-range". Poleg dega bo 4C uporabljal 4-cilinderski motor (kot ti že ime avtomobila pove) 1750 TBi, ki naj bi imel še nekoliko višjo moč. 8C poganja 8-cilinderski derivat Maseratijevega motorja.

Opaziš kakšno razliko?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Seveda opazim razliko,kot že povedano sem samo pač izrazil svoje mnenje.Je pa res kot pravite večina,da je alfa 8c itak za bogatune z veliko garažo,ki ima notri samo take avte kot je 8c in njemu podobne.
Bi pa bilo res lepo za videt,ko bi se po sloveniji vsaj ene par 8c vozlo,da bi jo lahko srečal na cesti =D> =D>

p.s. pa brez zamere še 1 x

l.p.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Bi pa bilo res lepo za videt,ko bi se po sloveniji vsaj ene par 8c vozlo,da bi jo lahko srečal na cesti
Glede na to, da so jih na celoten svetovni trg poslali samo 500, močno dvomim, da je sploh katera bila namenjena Sloveniji. Oz. je to bolj ko ne nemogoče.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Po mojem ni človeka,ki bi si ga upal ali zmogel privoščit v sloveniji ali se motim ??
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zmogli bi si jo privoščiti kar nekateri, a če je ni v ponudbi, je ne moreš dobit.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Mogoče si jo bo kupu naš prezident Pahor,da se bo z njo k maši vozu.
Sam je fora,da k maši ne hodi ker je žid :lol:
Mogu sm :D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pahorček si kaj takega pač ne more privoščit, njegovi gospodarji pa brez dvoma.

PS: tudi jaz ne hodim k maši, pa nisem žid :doubt:

Mogu sm nazaj :D
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

Majke mi zdaj sem pa dubu ja.

p.s. tud jaz ne hodim k maši pa tud nism žid :lol: je lepše v nedeljo zjutraj sedet pri vodi in lovit ribe :wink:

okej zadost off topica :D

l.p.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Laško-team: S kej tebi ideja da bi 4C bila dražja?

8C - osem valjev, limitirana serija, cela karoserija iz ogljikovih vlaken!, Maseratijev/Ferrarijev V8, robotoziran menjalnik na zadnji osi - cena 200.000 €, torej ene 50.000 € več kot Maserati.

4C - štirje valji (1750 TBi), coupe ali cabrio oblika, to pa je to.


8C Coupe so bile prodane v teh številkah po državah:

ZDA 90
Italija 80
Nemčija 80
Japonska 70
Francija 40
Velika Britanija 40
Švica 35
Ostalo 65
Skupaj = 500

Če bi kakšna bila prodana v Slovenijo bi pač bila in bi spadala pod ostalo, ampak ni bilo nobene.


Mogoče ne bi bilo slabo včasih iti malo ven iz naše Murske Sobote :). In izjav, kdo si to v Sloveniji lahko privošči, ne bi streljal ;). V LJ komot vidiš Maseratije (150.000 €), Ferrarije (300.000 €), še največ pa Mercedese CL in S AMG, ki staneta 250.000 €. Torej ja, v Sloveniji si komot tak avto lahko privošči kar nekaj ljudi.


Stvar je bila v tem, da so pri Alfi lahko sami izbrali komu jo bodo prodali, saj je bil naval dovolj velik, tako da kupci željni Alfe 8C v Sloveniji verjetno niso bili izbrani, saj niso imei dovolj dobre reference, če se lahko tako izrazim. Podobno s temi limitiranimi serijami dela tudi Ferrari, kjer lahko limitiran avto kupijo samo ljudje za katere Ferrari smatra da so poznavalci in ljubitelji znamke! Recimo Enza Ferrarija nisi mogel kupiti, ampak so te poklicali iz Ferrarija in ti DOVOLILI da ga kupiš. No Alfa 8C seveda ni tako ekskluziva, ni pa spet daleč stran.


Ne pozabi, da je Alfa nekoč bila v cenovnem rangu z RR-jem, po 2. sv. vojni je pa šlo malce navdzol, še ene 30 let nazaj je bila dražja od BMW-ja, zdaj pa je kje pač je.

Poanta vsega je pa v tem, da ni fore če kupiš limitiran avto, ki je bil prodan izbrancem. Vem, da se najdejo tudi ljudje v Sloveniji ki so hoteli kupiti Alfo 8C pa je enostavno niso mogli. Če pa kupiš tak avto rabljen, pač ni to to.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

lizard napisal/-a:Če pa kupiš tak avto rabljen, pač ni to to.
Razen če ima slavno zgodovino (dirke, lastniki) in je star, recimo, vsaj 30 let.
Si pozabil dodat :D
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Uf ljudi ki si privošči avto za 200-300k eur je zelo veliko. Sam imam vsaj 10 takih strank. Ampak večina si to sploh ne želi.

Ko koga vprašam zakaj ne ferrarija ali pa recimo aston martina, je večinoma odgovor zato ker pač ni racionalno - ta keš dajo raj v neki druzga, ker preveč iztopaš (tisti ki so res hot-shoti,se vozijo v avtomobilih ki so sicer dragi ampak ne izstopajo ker sami nočejo izstopat - zato si kupijo drag čoln,kjer jih noben ne buzerira,drag vikend na hrvaški obali itd...boli jih za avto, sej se vozijo v bmju za 120 jurjev in to je to,več ne rabjo), tu pa tam kdo omeni tudi davčno in sosede itd...

Eden od teh ima X6 5.0,avto je letošnji. Zadeva je res slišat kot gliser na kolesih.Vse se trese in bobni ko se to pelje.
Tip je precej petrolhead in veliko hodi okoli po salonih in testnih vožnjah (očitno črni diners dela čudeže,ker te vabijo vse top of the line avtomobilske firme na raznorazne preizkuse), no in je rekel da si ne kupi ferđota al pa maseratija ravno zato ker je pač ta njegov bemfl tako dobr da ga zadovolji na vseh področjih vožnje,pa še ne iztopa preveč v množicih dragih suvjev.
In verjetno ve kaj govori,glede na to kaj vse vozi...
Odgovori
  • Informacija