Carfax

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Ne vem, koliko poznate Carfax, ampak v USA je zelo popularen oz. že kar nujen kadar je govora o prodaji/kupovanju avtomobila.

Gre za zgodovino avtomobila, torej stanje kilometrov, prometne nezgode, servsino zgodovino itd.

Primer kako izgleda en tak report v USA (2003 Maserati):

http://www.carfax.com/VehicleHistory/p/ ... tner=CDM_U

In klikneš recimo na 12 Service records available in dobiš posamezne postavke.

No, da skrajšam, zdaj je to Carfax na voljo tudi v Sloveniji, na

www.carfax.si

Poleg Slovenije je v Evropi zaenkrat na voljo samo še za Švedsko. Ampak....

Najprej sem pogledal za svoj avto, kupljen v Sloveniji l. 2006, jaz sem drugi lastnik. Čeprav je 6 zapisov pa so to samo zapisi tipa: COC dokument izdan za novo vozilo, registriran nov lastnik, in (samo za letošnje leto) tudi datum (in veljavnost) zavarovanja in tehničnega pregleda.

Potem sem pogledal še za ženin avto. Njej recimo za razliko od mojega piše, da je prijavljen kot gospodarsko vozilo (od l. 2007 ko ga je kupila), lansko leto ga je predčasno poplačala, šele letos pa je naveden kot zasebno vozilo. Poleg tega je imela lansko leto en bum, ki ni zaveden v poročilu.

Stanje števca ni nikjer zavedeno, za noben avto.

Vedno bolj se mi dozdeva, da so dejansko začeli zbirati podatke šele letos in da so zato pomankljivi. Vzel sem paket petih poročil in so mi še trije ostali. Rad bi sprobal še naslednje

-avto, ki je recimo v SLO vsaj dve leti in je imel karambol letos, po možnosti čim novejši karambol. Zanima me, če so že vključene zavarovalnice.
-avto, uvožen letos iz Nemčije ali Italije. Zanima me, če izpiše kakšno zgodovino iz tujine.
-avto, ki je imel tehnični v zadnjem mesecu. Zanima me, če mogoče že dobivajo podatke s tehničnih pregledov.

Torej, če je kdo zagotovo v eni od teh treh kategorij in mi lahko pošlje VIN na ZS, mu lahko pošljem poročilo na mail (naj ga napiše v ZS).

Zaenkrat pa kaže, da stvar še ni preveč uporabna :doubt:
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Vnesite registracijo ali VIN
kako pridem not preko registracije? sprobal vse možnosti pa vedno vrže error ven....VIN se mi ob tej uri pa res ne da it gledat :)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Sej ga imaš v prometni zapisanega...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Evo, karamboli niso vključeni niti novejši, je pa vpisano odregistrirano in vskladiščeno vozilo, če je bila totalka.

Manjka mi torej samo še eden, ki je imel tehnični pregled recimo v zadnjih dveh mesecih.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

No, tudi sam sem probal. Sicer brezplačno verzijo. Nobenega uporabnega podatka, zanimivo pa, da mi napiše, da je v bazi 10 zapisov o mojem avtomobilu (kar je potrebno doplačat). 10x pa nisem bil na servisu v zadnjem letu (če naj bi res ta stvar delovala šele od letos) :-k Verjetno je kak zapis še iz tujine (avto bil uvožen iz It.)....
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

evo sem tudi jaz pofirbcal, dobil vse kar že vem, nič novega, avto v IT odjavljen oz. izvožen 10.3.2008 in 12.3.2008 že pri nas na novo registriran by ME

sedaj sem jim poslal mail, da nisem zadovoljen s storitvijo, da dobim še en vpogled gratis kot obljubljajo :mrgreen:
Slika
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Saj zato sem testiral, da ne bo še kdo denarja stran metal :mrgreen:

Tudi pri dva meseca starem tehničnem še vedno ni vpisanih kilometrov. Torej ni kilometrov, ni servisov, ni karambolov - stvar je sicer zanimiva, ni pa še uporabna kot v USA. Morda čez nekaj let :doubt:

Hvala prostovoljcem za pomoč :)
Zadnjič spremenil slehernik, dne Ne Nov 21, 2010 9:52 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Pri tehnicnem do sedaj se nisem opazil, da je kdo kilometre pregledoval, plini, smrtonosni rdeci ali rumeni fedri, lufti spredaj, to se mi zdi, da gledajo, luci so lahko tudi navzkriz in ni tezav...
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

ma jst sem isto iz firbca mal pogledu (pač preveč denarja .. :roll: ).

Vse kar tam dobiš proti plačilu, dobiš na unem linku od e-uprave ( vpogled vozil) ali pa v prometni, zastonj. :doubt:

Mi je žal da nisem do konca prebral poste, ampak samo 1 post! :S
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

Dear Mr. (jaz),

thank you for your inquiry and sorry for replying in English.

Your feedback is valuable to us and we are happy to refund you completely for this purchase.

In the next few days, you will see the amount refunded on your credit card account.

If you have any questions, please feel free to get back to us.

Kindest regards,

Your Carfax – Support Team

VOLK SIT, KOZA CELA :)))
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Konec dober, vse dobro. Sicer pa, spet bomo iz USA dobili nekaj z 10 let zamude :?
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

če me spomin ne vara, se je leta 2007 ali 2008 dalo na uradnih straneh (za vse znamke)preveriti avto s pomočjo VIN številke in prometnega dovolenja.
Torej zgodovina avta, letnik, registracija, uvoz, število predhodnih lastnikov, kaj je dodatno homologirano na avtu...

Ta funkcija še obstaja??
kje??
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

Bojanxe napisal/-a:Mogoče tole?
https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava
tole ja :mrgreen:
iščem že nekaj časa, pa nisem našel.....
Hvala za pomoč! =D>
kathyboby
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: To Dec 11, 2012 8:04 am

Nice post. I like it. Thanks for sharing these information. Keep it up.
=D>
aviator leather jackets for men sale aviator leather jackets for men sale
Odgovori
  • Informacija