Koga smo srečali - 7

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Red_Rocket
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1012
Pridružen: Če Jun 19, 2008 3:36 pm
Vozilo: Fiat Punto MK2 1.2 2003

TheRealDeal napisal/-a:Srečal uporabnika RedRocket na Izlakah danes popoldan (Pa se končno srečava na cesti ) :D
:D res je. Koncno ;) kaksno min pred tabo pa v isti smeri se ena rdeca 147ka z zagorsko tablco tko da dons smo cist okupiral cesto.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Nekaj minut nazaj frajer v črni gullieti na Topniški ulici... Naslednjič ko me boš tako pra...šičje izsilil bo počilo! :evil:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

pravilno ! men je tud reko policaj boljše da bi v krivca zavili z avtomobilom,ne vstran.
od zdaj naprej čakam kateri izsili pred mano,pa gas do podna prtisnem pa naj poči. :D
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Prjatu ob 12:15 zavijal desno čez Bavarca proti Centru 8)
Slika
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Pr Intiju so mel dnar..so mu dougo lajtngo kupl :-P
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Ja sorry magnator, k te vsakič u drugem avtu srečam. Težko sledim tvojim menjavam: 166, Citroen, Lancia, BMW, GTV, 164.... :mrgreen:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

@Lizard, v ponedeljek popoldan križišče Peruzzijeve in Dolenjske ceste, pešči imamo prednost :wink: :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

ni res ! če stojiš že na prehodu pol ja,drgač pa ne.če pa nekomu stopiš pred avto ko je on skoraj že na ˝zebri˝ pa nimaš prednosti.
pr nas se isto dogaja,da kr radi skačejo sam pred avto,ker misli da je pešeč da ma prednost in da lahko kadar skoči pred avto in gre prek.
ne dolgo je bla pr nas prometna,kjer se zgodilo prav to.avto je skoraj bil že na zebri,nakar je tip stopil pred avto in hotu it preko pa ga je baba zbila na tla pravilno ! jaz bi isto nardil,pa še vzartni bi pol zapeljal,ko bi ga podrl,da bi pol vedo kak je treba prečkat zebro :lol:

l.p.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Prehod za pešce

49. člen

(1) Prehodu za pešce se mora voznik približevati s potrebno previdnostjo in takšno hitrostjo, da lahko vozilo ustavi, če bi z vožnjo preko prehoda ogrožal pešce.

(2) Na prehodu za pešce, na katerem promet ni urejen s svetlobnimi prometnimi znaki ali ga ne ureja policist, morajo vozniki in drugi udeleženci cestnega prometa omogočiti pešcem varno prečkanje vozišča, ki so na prehodu ali stopajo nanj.

(3) Določbi prvega in drugega odstavka tega člena se uporabljata tudi na prehodu za pešce na kolesarski stezi ali drugi prometni površini.

(4) Z globo 300 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbo prvega ali drugega odstavka tega člena. Vozniku motornega vozila se izreče tudi 5 kazenskih točk.
Malo bolj natančno si preberi tale člen še posebno drugi odstavek kjer lepo piše, da morajo udeleženci omogočiti varno prečkanje pešcem, ki so na prehodu ali STOPAJO nanj.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

LaŠko-TeaM napisal/-a:jaz bi isto nardil,pa še vzartni bi pol zapeljal,ko bi ga podrl,da bi pol vedo kak je treba prečkat zebro :lol:

l.p.
Ti si pa postal cel pobesnel odkar Peugeota voziš! :mrgreen:
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Sicer je že nekaj časa odkar sem opravljal vozniški izpit vendar mene so učili, da če vidim pešča v bližini zebre pač ustavim oz. zmanjšam hitrost ker bom moral po vsej verjetnosti ustaviti..Potrebno je že prej predvidevati in biti pozoren okoli prehodov za pešče...pa čeprav se ve, da veliko pešcev dobesedno izsiljuje, prav tako npr. kolesarji.
ThugBoy
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: So Jul 19, 2008 9:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Morje

ARfan napisal/-a:Sicer je že nekaj časa odkar sem opravljal vozniški izpit vendar mene so učili, da če vidim pešča v bližini zebre pač ustavim oz. zmanjšam hitrost ker bom moral po vsej verjetnosti ustaviti..Potrebno je že prej predvidevati in biti pozoren okoli prehodov za pešče...pa čeprav se ve, da veliko pešcev dobesedno izsiljuje, prav tako npr. kolesarji.
x2

izsiljujejo pa zato, ker noben več nima časa ustavit pešscu...saj reveži drugače ne pridejo čez cesto več, kot z izsiljevanjem :lol:
"Even When They Kill Me, They Can't Never Take A Game From Young G"
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

No, jaz sem pa pred kratkim opravljal izpit A in po novem je tako, da pešcu na prehodu ni potrebno ustavljati in ga čakati ,da bo prečkal. Ustavi oz. zmanjša se hitrost le, kadar je že na prehodu ali ko gre v korak, da bo stopil na prehod.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

V pondeljek sem bil na tam? Ne spomnim se. Bil sem včeraj, ko sem se vračal s smučanja, utrujen. Takrat je nekdo mislim da bil pred prehodom, ampak še ni prečkal ali začel prečkat, ali pa se ne spomnim prav :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

MB Tezno Srečujem 3 srebrne 166, 2× 159 črne SW, 1 × 159 črno. In to vsak dan.Očitno noben od tukaj.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Zaklenjeno
  • Informacija