2.5 V6 motor

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Lahko kdo kaj vec pove o tem motorju?Pokvarjivost,hibe itd...Ciljam na eno lepo ohranjeno 156-ko s tem motorjem.Po štirih Alfah sem trenutno na Meganu in bi mel tko mal za zabavo eno Alfico kot drugi avto :)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pravilino vzdrževan je to eden najbolj zanesljivih motorjev, ne le alfinih, ampak na splošno, če seveda govorimo o atmosferskih verzijah (2.5, 3.0, 3.2). Obstajal je še 2.0 V6 Turbo.

Hib praktično nima oz. so vse že bile odprevaljene dolgo nazaj, saj je motor bil zdizajniran davnega leta 1979 (skonstruiral ga je G. Busso), obdržal se je pa vse do 2006, seveda z nadgradnjami.


Gre pa za šestvaljnik z enim najbolj posebnih in prepoznanih zvokov med serijskimi motorji, kar je tudi njegova najbolj znana lastnost. Osebno še nisem slišal 6 valjni motor, ki z zvokom pride blizu. Malce slabši oz. bolj zadušen zvok bi naj imele zadnje verzije (samo 3.0 in 3.2), ki so imele katalizatorje tudi na izpušnih kolektorjih.

Okrog so koržile anekdote, da Alfi zaradi tako dobrega zvoka ni bilo potrebno na avte obešati športne izpuhe, saj je zvočna kulisa iz motorja bila več kot dovolj dobra.

Sicer so začetni 12 ventilski motorji imeli še malce boljši zvok (iz wikipedije):
Arguably one of their most beloved examples is Giuseppe Busso's original 2.5 liter V6, which has been cited by some as one of the best and most distinctive sounding production engines (even in its latter 24v forms) of all time.
Pravtako se vidi da gre za dokaj dirkaški motor, saj je vrtina bata večja kot gib, kar dandanes razen v superšportnih avtih ne najdemo skorajda nikjer več. V praksi to pomeni nekoliko manj navora, a večjo željo po vrtenju in izjemno odzivnost.

Še angleški link - http://www.alfaworkshop.co.uk/V6_engine.shtml


In slika, malokateri motor, če sploh kateri izgleda tako pofukano dobro:

http://cicip.com/wp-content/uploads/201 ... ne-156.jpg
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
jaka_speed
Alfist
Alfist
Prispevkov: 313
Pridružen: So Jan 16, 2010 9:46 pm

Hvala za odgovor.Dva dni nazaj sem jo vozil.O zvoku res skoda zgubljat besede...zveni carsko :) Pa tudi ze od 2000 obratov naprej prav lepo vleče,čeprav ima najvecji navor sele pri 5000..Si jo bom kar omislil in počas
porihtal,da bo kot nova.Kdo je kaj strokovnjak za te mašine v SLO?
LP
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

pogresam mojo 155tko z 2.5 masino :(
silver_line
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 168
Pridružen: Pe Sep 17, 2010 6:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

SubjectX napisal/-a:pogresam mojo 155tko z 2.5 masino :(
X2
Avto je samo prevozno sredstvo...Itak! :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

jaka_speed napisal/-a:Hvala za odgovor.Dva dni nazaj sem jo vozil.O zvoku res skoda zgubljat besede...zveni carsko :) Pa tudi ze od 2000 obratov naprej prav lepo vleče,čeprav ima najvecji navor sele pri 5000..Si jo bom kar omislil in počas
porihtal,da bo kot nova.Kdo je kaj strokovnjak za te mašine v SLO?
LP
Če ni skrivnost katero si šel sprobat? Lahko tudi na ZS, glede motorja ti lahko jaz kaj pomagam mogoče, pa zna bit da bom mel v kratkem celega 2.5 v6 na voljo za dele.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

Alan napisal/-a:celega 2.5 v6 na voljo za dele.
šššš a nismo rekl da je to pol nasledn project :P :D če bo sreča bo res enkrat se mi izpolnila ta želja :cry:
jacko83
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Jan 06, 2013 6:53 pm
Kraj: celje

Imel sem mislim, da skoraj vse vrste alfinih motorjev ( 33 1,5 155 2,5 v6 gtv 2,0 16v in 166 2,4 jtd ). Najboljše sem se počutu v 155 v6 ( honda killer ). Imela je na števcu okol 165000km ko sn jo kupu, pol so mi pa na servisu rekl, da so jo oni servisiral ko je mela blizu 300000km. Razen okvare alternatorja nisem imel z njo nobenih stroškov razen servisov in BENCINA, ker je bila pa zelo LAČNA.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

men je pa 2.5 V6 dobro vzdrzevana ribnila :evil: pa sem kupil se eno 166 3.0 V6, pa v 156 vtaknil 3.0 V6, tolk se ti ti motorji zarijejo pod kozo :)
drgac pa z motorjem naceloma ni problemov, drag je velik servis, poraba malo vecja kot 2.0 TS, pa seveda ce hoces met tak avto tiptop, ti pozre goro dnarja, ker je vse ze staro. Ce te zanima, prebrskaj v moji temi, kaj vse sem naredil od 130 kkm, ko sem jo kupil, pa do sedaj, ko sem pri 305kkm zamenjal motor. Dnarja je slo za eno novo jtdjko.
Dobro ohranjena: hm, kupil sem odlicno ohranjeno 166 od Dragota, vsi vemo, kaka je, pa bo treba v enem letu se ena dva pa pol jurja dat gor, ce zelim met brezhibno.... sem pac picajzelj... lahk pa se vozim tako brez popravil se par let...odvisno, s katere strani gledas...
lp, P
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

silver_line napisal/-a:
SubjectX napisal/-a:pogresam mojo 155tko z 2.5 masino :(
X2
X3
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

lizard napisal/-a:Malce slabši oz. bolj zadušen zvok bi naj imele zadnje verzije (samo 3.0 in 3.2), ki so imele katalizatorje tudi na izpušnih kolektorjih.
Jaz sem zamenjal te famozne kolektorje z katalizatorji za športni kolektor v upanju, da bo zvok še lepši... Zvok se bistveno ni spremenil, razen neprijetnega rezkega zvoka v višjih obratih. Tko da, v praksi ta podatek ne drži povsem :wink:

Drugače pa ja, motor, ki ga je veselje gledat poslušat in vozit. Tudi vzdrževanje za njega ni tako zahtevno in relativno ugodno. Jaz težav z njim do sedaj nisem imel, le poraba, bi bila lahko manjša.

Lp
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

A ve kdo za kako lepo 156 s tem motorjem? Me malo prijema imet eno igracko :) Ce ne najdem nic pametnega bo treba pa nabavit en sparovck za punco :(
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

147 je se vedno na voljo :)
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Miholl napisal/-a:147 je se vedno na voljo :)
147 2,5 V6 ?? Nebi blo slabo :wink:
On bi raje imel igračko, je rekel :D
Če je GTA not, malo cenejši za vzdrževanje in tankat 2,5 nebi bil ravno slaba zadeva :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Miholl napisal/-a:147 je se vedno na voljo :)
se morda obeta nakup honde? :D
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Odgovori
  • Informacija