rosenje

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Pa da so tudi na tem forumu "otroci" #-o
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

HyperJack napisal/-a:
martinjansek napisal/-a:Danes ko je deževalo sem opazil da se mi avto od znotraj rosi (alfa 156) seveda če vklopim klimo oz ventilacijo izgine ampak zadaj malce ostane kaj lahko naredim da se nebo rosilo???

Hvala lp
Martin
Vklopiš zadnje gretje šipe :P

No najbolj zanimiv dogodek , ko sem se odločil da zamenjam filter se lotim ter snamem brisalce ter plastiko. Ko plastiko dokončno snamem me čaka presenečenje , zagledam da sploh ni plastike(v katero vstaviš filter ) ne filtra tako da kaj sedaj . Po daljšem premisleku sem se lotil ter sam naredil ohišje po merah seveda ter vstavil filter bomo videli če bo kaj boljše :)
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
MrPetek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 576
Pridružen: Pe Mar 20, 2009 8:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Gorišnica

V kolikor ni bilo filtra, potem se ti rositi tudi nebi smelo, edino če ti je noter uhajala voda. Preveri tepihe če so suhi, saj ti lahko pušča pečka v kabini, lahko ti noter pride deževnica, ali pa imaš zabasano drenažo kondenza klime.


LP
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Še vedno opažam da se mi avto ( ALFA ROMEO 156 L1998) rosi ob deževnem vremenu ali sedaj ko je po večerih odzunaj bolj vlažno . Če gdo ve v čem bi lahko bil problem naj prosim pove menjal sem filter kabine (zunaj pod plastiko pri brisalcih) in mislim da ne igra neke vloge glee na to da prej sploh ni bilo filtra . Res je moteče čeprav ko vklopiš klimo vse pobere in je ok ampak ko jo izklopim se s5 ponavlja kar pa pozimi ni glih veselo med vožnjo :S

Mogoče bi to odpravil z kakšnim sredstvom proti vlagi???? Ali pa kar pri kakem serviserju????
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

MaStr napisal/-a:K nerosenju šip precej pripomore tudi očiščenost le-teh....
Poskusi še to, če še nisi, te nič ne stane :)
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

In zakaj izklapljaš klimo, če je OK ko je prižgana? Pustijo, da opravlja svojo funkcijo....
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Ker pač klima prižgana sedaj po večerih ter pozimi ni glih rešitev se ti ne zdi ????
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Yagi-san napisal/-a:In zakaj izklapljaš klimo, če je OK ko je prižgana? Pustijo, da opravlja svojo funkcijo....
Ker sedaj v tem času ter pozimi prižgana klima ne pride ravno v poštev se ti ne zdi?????? vhu hu hu uššššš
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

sem jih očistil in so res čista stekla mogoče veš kako so ti razni spreji proti rošenju ter krpe npr : http://www.mimovrste.com/artikel/342026 ... nax-300-ml
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

martinjansek napisal/-a:Ker pač klima prižgana sedaj po večerih ter pozimi ni glih rešitev se ti ne zdi ????

Ne, nikakor se mi ne zdi. Če ti prižgana klima odrosi stekla.....kje je potem problem?-Ker je večer ali ker je zima?
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

The inside air re-circulation
system makes it possible
to reach the required “heating” or
“cooling” conditions faster. It is
however inadvisable to use it on
rainy/cold days as it would con-siderably increase the possibility of
the windows misting inside, espe-cially if the climate control system
is off.


Morda je to razlog (notranje kroženje zraka) ... kopirano iz user manual-a.
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

martinjansek napisal/-a:sem jih očistil in so res čista stekla mogoče veš kako so ti razni spreji proti rošenju ter krpe npr : http://www.mimovrste.com/artikel/342026 ... nax-300-ml
Tega nisem sprobal, jaz sem očistil kar z merkatorjevem čistilom za stekla...drži par mesecev! :D
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Uporabniški avatar
Killergame17
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2974
Pridružen: To Apr 07, 2009 7:33 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 164 3.0 V6 12V QV Q2 1990 in Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTDm 2005
Kraj: Brežice
Kontakt:

Čistil z vsem živim stekla, pa so se skos abnormalno rosila, pol sem pa zamenjal filter kabine in je bil problem rešen :)
Alfa 164 3.0 V6 12V QV Q2
Alfa 156 SW 1.9 JTDm 16V 2005

Spletna trgovina z avtodeli Alfa R
http://www.alfa-parts.net
http://www.facebook.com/shop.alfar
http://www.facebook.com/Italianengineworkshop
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ga je že menjal...
martinjansek napisal/-a:...menjal sem filter kabine (zunaj pod plastiko pri brisalcih
Mene bolj zanima, kdaj je bil menjan filter klime...



Glede sredstev proti rošenju sem pa po nekajkratni uporabi totalni skeptik. Važno da je šipa dobro očiščena in obrisana...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
dom
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 598
Pridružen: Pe Dec 24, 2010 8:58 am

Njegova nima filtra za klimo, je za kabino eno in isto... 156 od leta 2002 dalje jo pa imajo v kabini na sovoznikovi strani.


http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=11341.0
Alfa Romeo - making drivers into mechanics since 1910
Odgovori
  • Informacija