Re: alfa 156 1.9 ali 2.4? "nova alfa v ponudbi"

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Danes sem šel na ogled ene alfe 156 2.4 110kw letnik 2002 leta 2007 pripeljana iz italije v sloveniji ima vpisana dva lastnika, ampak kao prvo mel na očeta pol pa je dal na sebe avto pist, 240.000km. Lastnik je bil kao presenečen da kao on vozi zlo lagano in da sploh ni vedel, kar mu ne vrjame najbol, zagotovo moraš kje potegniti na cesto in to opaziš. kao da on avta ne tišči a meni je pri 2200-2500 obratov tu nekje zdrsela kuplonga, to za mene ni tiščanje avta.

Zadeva je takšna da ko smo šli na probno vožnjo sem opazil da drsi sklopla. v 1 pri speljevanju normalno, ko pa sem pri 40khm v 3 pohodil gas , so je nabilo obrate avto pa nikamor, torej drsi sklopka. z nežno vožnjo ni opaziti, opazi se samo pri kaki 2200 obratov. torej gre k vragu.

Avto je postavil tuti na nek kanal ki ga imajo tam kjer vozi tovornjaka, in na tisti klanec kanala ni blo opaziti da bi avto mantralo, zato mi je čudno da je med vožnjo tako zdrsela

Sedaj pa me zanima oz ali ima kdo izkušnje z tem kaj je najboljše, kr avto je dobro ohranjen, ali naj mu zbijem ceno in si dam sam menjat, in tvegam da je lahko še kaj druga narobe .
Ali pa naj on popravi in kupim avto v polni ceni z novo sklopko?

Možnosti imam oboje, sedaj pa sem v veliki dilemi kaj je boljše. prosim za kak pameten nasvet, izkušnjo nakupa avta v takem stanju.
Zadnjič spremenil xalfist, dne Pe Feb 01, 2013 6:06 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Verjetno se bo našlo še kaj, avto ima za sabo 240kkm in po takšni kilometrini se začne kar lepo nabirati. Glavni servis je narejen? Računaj, da ko boš menjal komplet sklopko, boš moral tudi vztrajnik. To cenovno znese nekaj pod 1000€. Zelo verjetno pa to tudi ne bo vse, če je pa mulo vozil avto in da nalaga kako ga špara pa laže kot pes teče. Sklopke in vztrajnika ti pa ziher ne bo šel menjati za novo in ti dal po isti ceni vozilo. Zelo možno se vozilo prodaja ker so se začeli kopičiti problemi... Ne vem če se splača kupiti takšno vozilo. Imaš morda tudi kakšen link iz avto.net ali kaj?

Lp
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

gre se za tole alfo, ima 240.00km in ne 200.000 tako kot piše

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6637008&show=1
Zadnjič spremenil xalfist, dne Če Nov 08, 2012 10:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

1000 eur je malo pretirano, posebej če boš sam menjal (beri pri nekomu pod kozolcem), ampak ja, potem boš še par stvari najdu in bo takoj jurja (razna termostikala, roke, kakšna rja kje, upor ventilatorja, bremze, nosilci motorja in menjalnika, zajle za ročno, zajle za menjalnik, menjava vseh tekočin, pa velik servis, itd, itd).

Drugače pa najprej se odloči a boš avto dejansko imel ali samo "dokler gre gre". Če boš hotel 10 let star avto s toliko kilometri (če so sploh realni) vzdrževati tako kot je treba, potem računaj z gumami in servisi pod kozolcem cca 1000 eur na leto (plus ornk servis ob nakupu seveda).

Star avto je strošek, ampak na srečo imaš debile kot sem sam, ki jim ni škoda keša za avto. Imam pa sicer 1.9 103kW, pa 360k km prevoženih. Bi ti dal seznam stvari ki so bile zamenjane, ampak raje ne (vsakič ko pogledam na seznam, potem par dni ne spim).

edit: Pa seveda, avto se prodaja ko se nabere problemov, zrihtanega v nulo ne bo noben prodal. :|
Zadnjič spremenil dzuko, dne Če Nov 08, 2012 10:08 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

dzuko napisal/-a:1000 eur je malo pretirano, posebej če boš sam menjal (beri pri nekomu pod kozolcem), ampak ja, potem boš še par stvari najdu in bo takoj jurja (razna termostikala, roke, kakšna rja kje, upor ventilatorja, bremze, menjava vseh tekočin, pa velik servis, itd, itd).

Drugače pa najprej se odloči a boš avto dejansko imel ali samo "dokler gre gre". Če boš hotel 10 let star avto s toliko kilometri (če so sploh realni) vzdrževati tako kot je treba, potem računaj z gumami in servisi pod kozolcem cca 1000 eur na leto (plus ornk servis ob nakupu seveda).

Star avto je strošek, ampak na srečo imaš debile kot sem sam, ki jim ni škoda keša za avto.
Se ne morem strinjat najbolj kolega ima audia a4 1.9 letnik 2003 260.000, avto dela v nulo, nima nobenih problemov. Foter ma picasso 2.0 hdi letnik 2004, avto dela v nulo nobenih problemov, kolega ma ford monedo 2003 lednik tdci , avto dela kot urca. To da če je avto star še ne pomeni da so sami stroški z njim, lahko pa seveda so se delno strinjam, ampak ne morš pa kr tako posploševat.
avto je bil na kanalu od spodaj se vidi kaj je bilo manjano, tako da vzdrževan je pomoje avto kr bil, upam vsaj.

velik servis je bil narejen, roke menjane, zajla za ročno, ima račune itd. :D
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

Govora je o alfi, ne o drugih znamkah. :mrgreen:

Ne resno, bodi pripravljen, da se ti ne bo alfa zagabila in jo boš čez pol leta za 900 eur prodajal. Lahko pa greva stavit, da boš (ob redni kilometrini seveda, recimo 35k na leto) v roku enega leta menjal amortizerje, diske, vztrajnik, kakšno zajlo, kakšen nosilec, pol podvozja,... Seveda, če hočeš da bo avto v nulo...

V ekstremih govorim, ne narobe razumet, čist dobronamerno. :wink:

ps: Ti misliš da ima avto 240k km, prosi tribesman-a (član foruma), da gre s tabo pogledat če je bilo kaj v računalniku drkano. Dvomim da ni bilo, ker je res za 5 minut dela kilometre prevrtet...
Uporabniški avatar
dzuko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 697
Pridružen: So Feb 27, 2010 9:59 pm

xalfist napisal/-a:
velik servis je bil narejen, roke menjane, zajla za ročno, ima račune itd. :D
Če to drži, preveriš še na dvigalu vse in kupiš ter upaš na najboljše. Priporočam pa da nekoga s testerjem podkupiš in gresta čez par paramtrov (šobe, črpalka). :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

dzuko napisal/-a:Govora je o alfi, ne o drugih znamkah. :mrgreen:

Ne resno, bodi pripravljen, da se ti ne bo alfa zagabila in jo boš čez pol leta za 900 eur prodajal. Lahko pa greva stavit, da boš (ob redni kilometrini seveda, recimo 35k na leto) v roku enega leta menjal amortizerje, diske, vztrajnik, kakšno zajlo, kakšen nosilec, pol podvozja,... Seveda, če hočeš da bo avto v nulo...

V ekstremih govorim, ne narobe razumet, čist dobronamerno. :wink:

ps: Ti misliš da ima avto 240k km, prosi tribesman-a (član foruma), da gre s tabo pogledat če je bilo kaj v računalniku drkano. Dvomim da ni bilo, ker je res za 5 minut dela kilometre prevrtet...
Aja pozabil sem omenit kangooja 1.9 disla, ki so vrjetno večja rupa od jtd pa je avto šel kot urca. ok nevem a pol so alfre narejene za kakih 7-8 let pol pa so za na odpad al kako.
Nevem pomoje z motorje nebi smelo biti večjih težav, motor ni spran, je tak kak je (prašen), masten ni.
Podvozje pri 156 je pa res poglavje zase to vem.
No pri tej alfi distki so tut za zamenjat počasi, in spreednje roke to mi je sam povedal. Avta tut ni nekaj glancal itd je reko avto je kak je, ker ga redno uporablja.

No če on porihta sklopko kakšna pa bi bila pol realna cena take alfe, sprednj spodnje roke so za zamenjat, diski, in voznikovo ogledalo je počeno, zadnje vrata malo udrta?
slavko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: So Jan 16, 2010 6:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Raka

Bom takole vprašal...kakšen avto lahko kupiš za 2500 ali manj EUR..hitro z neta....clio 1.2, isti letnik, polo 1.2, isti letnik..kakšnega golfa 4, osnovnega...pri alfi pa dobiš nekaj čisto drugega...če je na avtu le to, kakor praviš, kupi, vloži jurja, jurja in pol in samo teraj....
Ja, za ta denar, pa ne pričakovat, da ti bo še vse pozamenjal...saj ni neumen..
....in ti motorji zdržijo boga in pol...
malo je treba iti pa tudi na rizik...
lp
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

slavko napisal/-a:Bom takole vprašal...kakšen avto lahko kupiš za 2500 ali manj EUR..hitro z neta....clio 1.2, isti letnik, polo 1.2, isti letnik..kakšnega golfa 4, osnovnega...pri alfi pa dobiš nekaj čisto drugega...če je na avtu le to, kakor praviš, kupi, vloži jurja, jurja in pol in samo teraj....
Ja, za ta denar, pa ne pričakovat, da ti bo še vse pozamenjal...saj ni neumen..
....in ti motorji zdržijo boga in pol...
malo je treba iti pa tudi na rizik...
lp
Ja dobis tut kio sephio 2001 , za 600e hehe, pa nimas kaj mrdat, stroski so redni servisi druga nic. No pa rja hehe.

Drgace pa cene so take kot so , kaj dosti vec kot 2500e za lletnik 2002 tut niso cene . Sem sel do sedaj dve gledat letnik 2000 ena 01, pa so bli diska ok,roke tut motor šel vredu itd, sam sta bla šmugljarja in sta mutla. Pa je bla cena pod 2000. Pac pomoje z vsemi temi napakami kere sem en post prej napiso je 2500 ker ok cena, oz skoraj malo pretirana. Bom jih se enkrat, spodnje roke, diski kr kompet vsi 4, disk ploščice, udrta zadnja vrata, poceno vzratno ogledalo, tak od oke na hitro kaj sem opazo.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

imam AR 156 2,4jtd 103kw, letnik 2001 kupu sm jo augusta ko je mela 230.000km, zej jih imam pa 240.000km. Zanjo sm dau 2000€ in v njo ulozu dobrih 400€ za termostat vode in glavni servis. Pocas bom mogu se roke menat, ma drgac mi dela ku urca. V teh 10.000km ki sm jih nrdu bi se mi ze pokazal znaki da bi blo ki narobe pomoje.
Pomoje je vrjetno bujs pocakat na eno tako kjer vids ze na zacetku, da ti nebo treba vlagat usaj 1000€.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Če že v štartu vidiš, da bo kar nekaj za vložit vanjo, potem raje prste stran, če že nisi mehanik :) Če je kakšna stvar ali 2 ok.. to si lahko točno izračunaš koliko bo še stroška. Če pa vidiš, da se kar nabira, kot sem zdaj dobil občutek... pa še pri vsakem avtu se potem VEDNO kaj pokaže. Jaz osebno ne bi :)
Svojo sem prodal za 1500, ker je bil za menjat vztrajnik, drugo pa vse ok. Tako da se dobijo dobre, samo ne bodi nestrpen.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja ce on menja sklopko, pol bi jaz mogo menjat na njej samo diske in pa eventuelno sprenje spodnje roke. To dvoje. Vzratno ogledalo in pa lepotna napaka na vratih ni panike. Avto je drugace lepo ohranjen, volan ni znucan tako da km so kr realni vrjetno. Pelje se lepo. Ni zjahan al unicen, tal ko sta ble prejsni dve alfi ki sem ju sel gledat. Motor tut cist, razbit ni bil koliko sem videl, oznake na šipah vse 2 (letnik 2002).

Sklopka pa je pac sla saj na 240.000 ni nič čudnega če gre po gobe. Diski pa tut pri takih km niso vec novi.
Aja se to, bil je narejen na 200.000 velik servis, pol menjo je ze zgornje roke spredaj, zadaj je tut nekaj menjavo, zajle za ročno so nove kaj sem videl na kanalu, termostat tut menjan, in ima tudi za to vse račune.

Tak da če on menja sklopko, jaz pa se sam diske, pa roke, je pol toto.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

pomoje ti bo sklopko dau sam obnovit, kar ne predstavla stroska, in cez eno leto bos meu spet probleme. Obnova sklopke je pomote max 100€, za kalimerca vem da je bla 40€
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ja saj če bo sam, naj da račune in bom jih šel magari preverit.

Danes sem se šel pozanimat sklopka je od 200-250€ odvisno kje kupiš+ 200-250€ delo, večina mehanikov mi je rekla tako cifro, češ da je z tem za dva dni dela, hja te že.

Imam pa še eno vprašanje ali kdo ve ali ima ta alfa 2.4 110kw na sklopki navaden ležaj ali nek hidravličen, to me je spraševal en mehanik ker če ma hidravličnega je še to 150€ strošek. In pa če kdo ve ali je sklopka posebej ali je z vztrajnikom in moraš menat vse, to je tut reko da če je skupaj z vztrajnikom tut drago ko pes.
Odgovori
  • Informacija