GSV garancija za vozilo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Pozdravljeni,

ima kdo izkušnje s to vrsto garancije?
Gre pa za: http://www.garancija-gsv.com/

Kako je z uveljavljanjem garancije?

lp,
Matej
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Malo mi smrdi tale GSV.

V drobnem tisku piše nekako tako:
Gsv lahko določi svojega mehanika, ki oceni škodo na vozilu in ta ocena je merodajna, ter svojega mehanika, ki vgradi ta novi del.

Z drugimi besedami to pomeni, da Gsv določi enega svojega podkupljenega mehankarja, ki "ugotovi" kaj je narobe in potem noter vgradi nov-rabljen del.
Pa še - če ta mehanik "ugotovi", da je okvara nastala po moji krivdi (recimo, da sem preveč priganjal avto) jaz nič ne dobim.

Hmmmm......
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Poleg tega krijejo samo do 2000€ škode (kar recimo ni dovolj za menjavo motorja) pa še lastno udeležbo imaš 10%. To sem gledal za najcenejši paket.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ko sem kupoval avto sem imel na izbiro gsv ali motive service. odlocil sem se za slednjega, ravno zaradi cudnih pogojev gsv, poleg tega je je motive service mednarodna uveljavljena firma, ne pa nek slovenski wannabe. kljub kritim 4 injektorjem..
Slika
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Kolko pa košta taka garacija. Ker Alfa ma samo 2 leti, te pa bi pasalo kaka Suprema garancija ko bo še leto okoli.

No seveda, da nebom izpado, ko budalo. To bi blo zamet, če ne košta preveč.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Mislim, da je od 300-500€ za eno leto. S tem, da imaš še druge pogoje (kilometri, starost avtomobila).

Ja, tale gsv mi ni preveč všeč.
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Jaz imam pri svoji Motive service Prima. Za 1 leto je cca 350€, za dve leti pa okoli 600€. Se mi zdi edina vredna omembe garancija. Ostali so zgolj šmuglerji in nategatorji 1A. Da še 3x potrkam na les, mi je še ni bilo potrebno uveljavljati :mrgreen: .

Lp
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

kje je pa cenik? na njihovi strani ga ne najdem.... pa drobnega tiska tud ne najdem..
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

Jaz se približno spomnim, ko sem kupil svojo 159 skoraj mesec dni nazaj. Drugače pa pokliči in vprašaj.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Tale tema mi kaže, da se da ovčice obriti tudi okoli genitalij (drugje vas obrije, država, trgovina, občina,.....)

Meni tudi ni jasno, zakaj se res veliko avtolastnikov odloča za kasko zavarovanja (tudi za 10 ali več stare kose pločevine). Če si plačal le zaradi sebe in uveljavljanja v nesrečnih primerih, je potrebno vedeti, da s tega naslova zasluži zavarovalnica, tisti ki se jim ne da očistiti sprednje šipe in jo raje zbijejo, tiste ki jih moti praska na "svetlobnem telesu" in po nesreči spozna kos kamna, gnanega na roke, da tisti, ki so se uštelii pri kreditu pošljejo svojega v koprive in zbarantajo določen znesek,.....
Na to temo je iznajdlivost "znajdi se"-duš brezmejna.
Ali ni preprosta logika taka, da si rečeš, da se boš recimo 1x na 10 let ali pri enem do 4 nakupov nategnil in to upoštevaš v računico.

Še nisem zasledil podjetja, ki bi se ukvarjalo s pomočjo pri nakupovanju avtomobilov (za določene dobrine taka storitev obstaja) in raje takim plačali preverbo pločevine??

Na koncu bo tisti, ki ponuja kakršno koli zavarovanje vedno imal na kontu +. In posledično plačniki zavarovanj - (če pa upoštevaš še določen delež, ki izigra in izkorišča zavarovanja in mora zavovalnica tudi to vzeti v kalkulacijo).

Kupuješ avto in temu nisi kos, obrni se na nekoga, ki bo tako storitev nudil (s časom bi se ločila zrna od plevela in v tem fohu bi bil res zelo odvisen od svojega znanja in poštenja). Zakaj bi potem potreboval zavarovanja??

Edit!
Ponujala bi se le storitev in brez prodaje lastnih kosov. Tisto prodajanje aja, 5*, preverjen na 125922 točkah,...... je še vedno prodajanje lastnih kosov in še tako poštenega potegne k goljufanju.
Sitem - nimam svojih, bom pa na tržišču našel tisto, kar je najbolje in ustreza zahtevam stranke pa nekako ne pride na površje.
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

V bistvu si mi vzel z jezika. Čeprav malo drugače.

Treba je pogledat kaj gre lahko narobe v dveh letih da se ti splača plačat 600€... v bistvu mora it že nekaj fajn narobe da ne bi mogel v tem času sam popravit za ta denar... seveda razen če je avto tak "sekret" da bo dejansko pol avto crknilo v enem letu, dvomim pa da bi ti potem sploh ponujali na tak avto garancijo. Drug problem pri garancijah pa so izovzetja... na koncu pogruntaš da imaš dejansko garancijo na šobe, menjalnik (ne cel), itd... malo morje pa je izključitev.

Jaz iz tega vidika mislim da ni vedno smotrno dokupovati garancij.


Enako velja za kasko zavarovanja... sam jih sklepam tako da vem približno kako to gre... simpl povedano, dokler je avto še dovolj vreden se splača, ker je lahko škoda hitro večja od 5-letne premije za kasko. Torej ponavadi nekje po 5 letih ni več smislno imeti kaska, ampak samo še kkšno kombinacijo... vsaj jaz tako ljudem priporočam, je pa seveda odvisno od primera do primera in koliko hitro pada tržna cena določenega vozila.
Mam pa tudi primer ko se človeka ni dalo prepričat da 10 let starega megana ni več smiselno zavarovat polni kasko vendar je sam vztrajal pri tem... Po želji.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Za pregled avtomobila imaš AMZS, sam sicer nimam izkušenj ampak če ne bi imel svojega mehanika, bi jim verjel

http://www.amzs.si/si/480/Pregled_rablj ... ozila.aspx

Z garancijo je pa takole. Na AT sem dobil trimesečno garancijo (takrat so jo imeli za vsa rabljena vozila) in to se mi je hudo splačalo. V treh mesecih so zamenjali sesalni kolektor, popravili zamakanje, barvali prednji odbijač, krepko čez jurja vse skupaj. In niti malo komplicirali.

Ampak to je garancija resnega prodajalca. Sem razmišljal potem o nadaljni garanciji, pa se nisem odločil, ker:

-odbitna franšiza
-premija je zelo visoka, če hočeš pokriti vse morebitne hibe 159, ker volanska letev je en sklop, izpušni kolektor in DPF drug, injektorji tretji, turbina četrti tako da moraš vzeti prav vse opcije
-niti ni nujno da dobiš nove dele - rabljene in najcenejšo varianto si pa sposoben najti tudi sam, in s takim sistemom razen če ti ne vrže ven mašine, lahko večino stvari popraviš relativno ugodno

S kaskom imam pa tudi mešane izkušnje, sam imam minus pod črto (nobenih crashov) , trije v ožji familiji pa bogat plus. Vsekakor za nov avto ali avto >20kEUR kasko ja, že zaradi kraje je udarec prehud če nimaš zavarovanega. Pa še s kaskom je občutek v dražjem avtu precej boljši, da ne rečem bmk :D
Odgovori
  • Informacija