Nov član, razmišljam o nakupu Alfe

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Klasinc
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Nov 19, 2012 11:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni ljubitelji Alf!
Razmišljam o nakupu Alfe Romeo, ampak od prijatelja sem dobil zelo negativno mnenje kar se tiče kvalitete in da se (pre)pogosto kvarijo.
Kakšni so kaj vaši stroški vzdrževanja in kako pogosto ste s svojim avtom na servisu?

Razmišljam sicer o 159 2.4JTDM Q4.

Kakšno je vaše mnenje?

Hvala za informacije!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Prijatelj je po vsej verjetnosti poznavalec :)

Predlog: poisci dober primerek, da ne bo ravno 3x manj km na stevcu kot bi moralo bit. Vprsajaj za nasvet @zival, uvaza in pripelje samo dobre primerke.
210 KM verzija ima zaradi drugacne turbine vec navora pri nizkih obratih in je po pricevanjih za razred boljsi motor.
Poraba ne bo ravno nizka. Aja, pa ce bo avtomatik, bo v vsakem primeru 200KM, novo verzijo sprobas tako, da jo zahodis, pa ce se ji "utrga" pri 1500 obratih, je ze novi tip.
Drugace pa je na forumu dost napisanega o teh motorjih in avtomobilih. Ce kupujes novejsi model (MY08) in naprej, prakticno ni nekih hib.

lp, P
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Ogromno je že napisanega o tem.
Predlagam, da se malo "sprehodiš" po forumu :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Klasinc napisal/-a:kako pogosto ste s svojim avtom na servisu?
2x na leto
Slika
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

Gregson007 napisal/-a:
Klasinc napisal/-a:kako pogosto ste s svojim avtom na servisu?
2x na leto
1x na rednem servisu pa 1x gume zamenjaš :mrgreen:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ne. dve Alfi imam :wink:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tu imaš zbranega kar nekaj materiala, vse ostalo se najde pod dotičnim podforumom za 159: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=20136

Pa pozdravljen na forumu.
Uporabniški avatar
B.I.S.H.O.P.
Alfist
Alfist
Prispevkov: 404
Pridružen: Pe Dec 28, 2007 10:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Vozilo: Fiat 500L 1.6 mjt 120KM Cross
Kraj: Vodice

Klasinc napisal/-a:Pozdravljeni ljubitelji Alf!
Razmišljam o nakupu Alfe Romeo, ampak od prijatelja sem dobil zelo negativno mnenje kar se tiče kvalitete in da se (pre)pogosto kvarijo.
Kakšni so kaj vaši stroški vzdrževanja in kako pogosto ste s svojim avtom na servisu?

Razmišljam sicer o 159 2.4JTDM Q4.

Kakšno je vaše mnenje?

Hvala za informacije!
Verjetno je itak nikol ni imel #-o
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6834
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Stroški vzdrževanja so se normalizirali, ko sem odpravil precej pomanklivosti prejšnega vzdrževanja.
Kolikokrat na servisu ... še nobene Alfice nisem peljal na servis. :mrgreen:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

ne gre se za alfo gre se za redno vzdrževanje prejšnjega lastnika in njegovo ravnanje z vozilom pa naj bo patrija :D

in seveda vedno bodo kilometri prinesli kakšen problem več... vsak avto ima veliko železa, gumic, ležajev itd. in te stvari niso nikjer za večno

zakaj potrebuješ 4x4? ga res potrebuješ? računaj liter ali dva večjo porabo avtomatsko... če bo še avtomatik po možnosti še kak liter gor... drugače pa tako kot pri vsakem avtu...greš jih pogledat čimveč pri vsakem opaziš kaj novega in vidiš an kaj moraš biti pozoren... najboljše je da si vmes še ogledaš nek čimboljše ohranjen primerek recimo od koga s foruma in ti še on da kak nasvet
pa srečno pri nakupu
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

Kakšno je vaše mnenje?

Hvala za informacije![/quote]

kot vsak malo bolj razgiban avto :) redni servisi normalna uporaba in nebi smelo biti kakšnih posebnih problemov sam imam 156 in sem zaenkrat kar zadovoljen, za ta denar zelo veliko muzike
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

jgsays napisal/-a:Kakšno je vaše mnenje?

Hvala za informacije!
kot vsak malo bolj razgiban avto :) redni servisi normalna uporaba in nebi smelo biti kakšnih posebnih problemov sam imam 156 in sem zaenkrat kar zadovoljen, za ta denar zelo veliko muzike[/quote]
s tem bi se jaz tut strinjal
super
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sicer smo mogoče mal pristranski, nenazadnje je to alfa forum... Sem imel v lastnem lastništvu, familjarnem lastništvu, v službi ter kolegi kar nekaj znamk avtomobilov in izmed vseh me je alfa mogoče najbolj navdušila. Mogoče še toliko bolj ker je bilo precej pluvanja čez alfo in kolegialnih nasvetov kako se je boljše izogibat te znamke.

Pod črto nič ni slabša od VW koncerna, BMWja, Renaulta,... Ima nekaj hib in o njih se lahko poučiš na tem forumu. Alfa tudi ni pretirano praktičen avto, ampak če te to ne moti in uživaš v bolj športnem občutku v avtomobilu, potem je to to. Podoben občutek v vožnji sem do sedaj dobil samo v bmwju ena in novejši trojki. Stare trojke (97-) pa so me kot konkurent alfi 156 čisto razočarale.

Je pa tako kot pri vsakem rabljenem avtomobilu pomembno kako je bil vdrževan. Manj je bilo vzdrževanja več bo stroškov, da se ga vrne v spodobno stanje. Vsak avto "prenese" nekaj zlorabljanja, ampak se kasneje, vse kar smo prej pustili za drugič, pokaže.
avtoman
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Dec 04, 2012 3:04 pm

Tudi od mene pozdravljeni Alfisti, od pravkar pridruženega člana. Razmišljljal sem sicer o nakupu Bravota JTD, zato sem povprašal na Fiat forumu, kako je kaj s temi avti.
Bil sem takoj opozorjen, da ima ta avto pri avtomatski klimi zelo verjetne velike probleme z motorčki ki so v armaturki, popravilo pa stane najmanj 600€. Potrebno je namreč razkopati vse do pleha, da pridejo do njih.
Ker imam avto iz koncerna VW, me je ujezilo dejstvo, da imajo ti avti v servo volanskem mehanizmu vgrajene senzorje, ki se jih ne da zamenjati. Potrebno je zamenjati celoten sklop, kar pomeni najmanj 500€ minusa v denarnici.
Recimo Citroen- Peugeot koncern si je privoščil izdelati 16 milijonov avtomobilov, ki imajo take zadnje obese, da se skoraj razpadejo. Popravilo okrog 500 ojrov.
Zanima me kako je z Alfami, konkretno, če je kdo imel podobne težave s klimo kot sem napisal. Nekaj ostalih pripomb sem že prebral, ter slišal od kolegov, tako da si predvsem ne bi nakopal kakšnega avta, s katerim bi potem imel velike stroške in jezo. Sicer nikoli ne veš, kaj lahko odpove ravno tebi, toda za take napake na vozilih kot sem jih opisal se pa že ve.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nekaj ostalih pripomb sem že prebral, ter slišal od kolegov,
Ta del me še posebej zanima. Daj povej kaj več. :lol:
Odgovori
  • Informacija