Izpis zgodovine avta, poročilo, pomen oznak

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Zdravo.

Dobil sem poročilo o zgodovini avta, pa me zanima sledeče:

V izpisu je tabela posegov:

Intervention
Date
Drawback
Campaign Number
Description
MPH
Warranty


Kaj pomeni MPH?
(poleg miles per hour)
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

po logiki bi ta oznaka pomenila pri katerih kilometrih se je delalo na avtu, ampak zakaj "MPH"?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zagotovo ne pomeni milj na uro; to bi bilo nesmiselno. Bi bilo potrebno videt celotno besedilo, da se iz konteksta sklepa kaj bi to bilo. Je pa gotovo neka krajšava za poseg/storitev/delo/opis/...
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Evo en izsek iz poročila:
Saj vse jasno piše.. edino MPH me bega. Saj logično je, da je to kolko ma prevožnih, ampak ali so to milje ali km? Ne znam si razložiti kratice MPH...

Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

44.000 milj je 70.000 km. Zdaj si pa ugotovil, da so kilometri zavrteni, kaj?
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Preverjam. Avta še nisem kupil.

Ampak zakaj bi za evropski avto pisalo v miljah? Tukaj imamo pa ja kilometre. Pa servisiran je bil tudi v Evropi (uvožen iz Italije).
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

debata je o teli;
Slika
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6498291&show=1
:wink:
....pomeni da pred 2 leti je mel 70kkm, odtakrat pa je bil malo vožen :mrgreen:
Slika
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Ja, sam a je sigurno MPH izražena v miljah? Ker če so to kilometri, potem bi zadeve štimale.
Mi lahko kdo razloži kaj pomeni MPH? Po črkah..
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

tejtej napisal/-a:Mi lahko kdo razloži kaj pomeni MPH? Po črkah..
verjetno ta, ki ti je ta izpisek dal/poslal
Slika
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Mu je kolega od kolega zrihtal :)
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Poklical naokoli - 99% da so MPH kilometri, saj gre za evropski avto.
Je pa res malo nerodna / dvoumna kratica......
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

drugače pa je v menü-ju na display-u tudi mogoče nastavljati med mph in kph, ter med stopinjecelzija-mi in fahrnheit-i.
:doubt: kako pa je s temi izpiski pa :?:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

tejtej napisal/-a:Preverjam. Avta še nisem kupil.

Ampak zakaj bi za evropski avto pisalo v miljah? Tukaj imamo pa ja kilometre. Pa servisiran je bil tudi v Evropi (uvožen iz Italije).
Če je podjetje, ki te podatke zbira/shranjuje/obdeluje, angleško, potem vsekakor piše v miljah in ne v kilometrih. Najbolje, da se pozanimaš pri njih, kaj to pomeni.

Drugače je pa kratica MPH krajšava za MILES PER HOUR oz milj na uro, mi pa imamo KPH - km na uro; oboje pa izraža hitrost, zato mi je čudno, zakaj bi naj bila na seznamu izražena hitrost ... Piše se pa lahko in z velikimi in malimi črkami. Nikoli pa ni MPH pomenilo kilometre.

Prevožena kilometrina bi bila pa MILEAGE, izražena v miljah ali kilometrih. Drugo pa je, če imajo sistem nastavljen na mph in vnašajo kilometre. To pa je mogoče.

Je pa vsaj meni isti šmorn ali se je v enem letu z avtom naredilo 44.000 km ali 70.000 km, oboje je dosti in pokazatelj, za kaj se je avto uporabljal. Trgovski potnik, taksi, službeno vozilo ... Vsaj jaz bi tako sklepal.
tejtej
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 08, 2012 9:42 pm

Če je podjetje, ki te podatke zbira/shranjuje/obdeluje, angleško, potem vsekakor piše v miljah in ne v kilometrih. Najbolje, da se pozanimaš pri njih, kaj to pomeni.

Drugače je pa kratica MPH krajšava za MILES PER HOUR oz milj na uro, mi pa imamo KPH - km na uro; oboje pa izraža hitrost, zato mi je čudno, zakaj bi naj bila na seznamu izražena hitrost ... Piše se pa lahko in z velikimi in malimi črkami. Nikoli pa ni MPH pomenilo kilometre.

Prevožena kilometrina bi bila pa MILEAGE, izražena v miljah ali kilometrih. Drugo pa je, če imajo sistem nastavljen na mph in vnašajo kilometre. To pa je mogoče.

Je pa vsaj meni isti šmorn ali se je v enem letu z avtom naredilo 44.000 km ali 70.000 km, oboje je dosti in pokazatelj, za kaj se je avto uporabljal. Trgovski potnik, taksi, službeno vozilo ... Vsaj jaz bi tako sklepal.
Ja, se strinjam, da je lahko angleška mera. Ampak vsekakor MPH v tem primeru ne pomeni miles per hour. Ni logično.

In ni 44kkm v enem letu, ampak v 15 mesecih. To je 3k na mesec.
Je pa službeno vozilo bilo to ja.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kdo pa je izdelal tole poročilo? Katero podjetje?
Odgovori
  • Informacija