Kaj kupiti

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
AR-AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Nov 09, 2010 12:22 am

Kupujem Alfo. Najraje bi vzel 147. Bencinar. Ker naj bi 1.6 pil skoraj isto kot 2.0, šli pa ne nikamor (to res ni cuore sportivo), bi vzel jasno 2.0. Samo teh pa praktično ni in še če je, je selespeed, kar je pa itak no go. Od letnik 03 naprej.

Druga, rezervna varianta je 156 FL. Teh je res malo bencinarjev in spet bi imel vsaj 1.8, po možnosti karavan, ker je 4 vratna precej neuporabna (sem jo imel). Skratka hočem nazaj na AR, kupil sem ene smeti od Cliota ker sm ga dejansko dobil za pol cene, ampak ga res ne morem več gledat, dobesedno ga sovražim in vsak dan bol pogrešam Alfo.

Kaj svetujete? Tnx
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

če boš karkoli jemal dobro poslušaj variator vaze...strošek menjave je cca 250€,dobro preglej semeringe če kje kaj pušča in pa kako teče motor. ker pri ts mašinah lahko strošek popravila če ne znaš sam popravt kr hitr naraste v višave. drugač so to odlični motorji. večjih težav nisem mel. poraba pri 1.6 je pa res taka kot da imaš 2.0...tako da se ti mogoče splača tud o 2.0 razmilst.pa ko menjaš svečke moraš biti pozoren 2 velikost svečk ima, male in velike. strošek svečk je približno 130€

lp,

d
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

zal je tako, da ce kupujes alfo z dobrim motorjem, pol moras vzet cuore sportivo jtd. Al pa V6, ki s porabo ni dalec od 4cyl.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Ja no lej... 1.6 je al pa ni coure sportivo... Kakor pač gledaš na to. Če se zavedaš da imaš v nosu 1.6 in ne 3.0 in ga ustrezno primerjaš s primerljivimi motorji, potem je coure sportivo. Sem že kar nekaj avtomobilov z 1.6 motorjem vozil in Alfa definitivno ima ta filing. Če pa primerjaš 2.0 in 1.6 med sabo potem bo pa res 2.0 bolj coure sportivo.

Se pa strinjam s perotam. Če bi sedaj kupoval, bi zagotov vzel 2.5 V6. Lažje spraviš ta motor na "8" litrov, kot pa 1.6 pod 8 litrov. Ampak je neprimerljivo boljši občutek z V6. Strošek rednih servisov je zanemarljivo večji, vse ostalo je pa bolj ali manj isto. Roke tako ali tako za oba motorja isto stanejo. 100€ za zavorovanje in 50€ za cestnino letno več bi pa z veseljem riskiral za malo :-({|= .
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

147 s 120 konjskim 1.6 bencinarjem sploh ne gre tako slabo, super se vrti, zvok je za 1.6 tudi super, edino potrebno jo je držati na obratih da bo dala kaj od sebe.
Če jo direktno primerjam z "zdravim" 2.0 jts v 156ki pa ima ta precej več navora od 1500-3000 obratov ter porabo 1-1.5l/100km višjo.Seveda se tudi občuti razliko v moči, vendar dobiti dober JTS v 156 FL je precej precej težje kot dober 1.6 v 147ki.
AR-AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Nov 09, 2010 12:22 am

Kul predlogi, tnx. No dizel bi odpadel tudi če ne bi kupoval Alfe, ker jih ne maram, še manj pa je smotrno če delaš cca 7 kkm letno. Pa hočm met cuore sportivo, ne cuore smrdljivo ;) . Itak pa Alfa diesel sploh ni Alfa, zgubi se eden glavnih pointov, zvok. Še dobrih 10 let nazaj se je zdelo vsem alfistom bogokletno kupt dizelco, nekak k da bi si dons predstavljal Maseratije in Ferrarije dizel. No sj za kšno 166ko, s kero se dela ful km in je itak limuzina, pač preštorasta za teranje, sploh čez zaprte ovinke, še razumem. Vem pa da so motorji odlični, bolj dodelani in bolje delajo kot bencinarji. OK pustmo to ob strani, ker ni bistveno.

Tale idejo o V6 mi je všeč. Res ne pije tok več, stroški z registracijo niso bistveno večji, užitek v vožnji, super zvok pa zagotovljena. Pa še cene so nižje, ker folk zarad taks paranočno prodaja in vsi itak kupujejo dizle (ne glede na znamko). Bom res razmislu v tej smeri, ker upat da najdem dobro 147 2.0 v roku parih mescev je res več kot optimistično.
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Nekako razumem tvoje razmišljanje okoli dizel alfe, ampak če sem iskren je to razmišljanje precej zastarelo. Alfa ni maserati niti ferrari, ampak je povsem običajna avtomobilistična znamka za široko množico ljudi. Dizli so logična posledica tega dejstva. Sicer tudi sam bolj navijam za bencinarja, ampak kot bivši lastnik alfinega "kurilca", moram reči, da so me pozitivno presenetili. Edino glede zvoka je pač traktor še vedno traktor.
AR-AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Nov 09, 2010 12:22 am

Se absolutno strinjam, samo pač res ne maram dizlov in sm zlo črno-bel; torej, če se grem neki, se grem orng in hočm pol še zvok zravn, celotn komplet :)
AR-AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Nov 09, 2010 12:22 am

Hjoo, niti ene 2.5 V6 od 2002 naprej :o . Celo 2 GTA sta vmes, to se mi zdi res presenetljivo. Pa glih ko sem se napalil :)
AR-AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Nov 09, 2010 12:22 am

Očitno edina opcija :D http://www.autoscout24.eu/Details.aspx?id=207747558

156 GTA za 5k :o
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Pri nas se tudi kdaj najde kakšna za 5k €.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
AR-AR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: To Nov 09, 2010 12:22 am

Ja sj sm čist pozabu, frend mi je zanč dal link, mislm da celo do tega foruma, kjer se je ena za prblžn tak keš prodala. Sam na avto netu so zdj 10-13k, cca pol leta nazaj sta ble pa 2 za 8-9k. No sj ta je verjetno čist podrta itak.

Seveda je to v šali mišljeno, 2.5 me pa resno zanima.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

GTV 2.0 te ne zanima?
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No, po mojih izkušnjah je bila razlika v porabi med 4cyl in šestakom velika. Z 3.2 V6 sem imel porabo okoli 15litrov. Medtem ko mi je 156ka 1.8 TS žrla cca 9 litrov. To imej v mislih, če gledaš GTA verzije. Nevem pa kako je z 2.5...

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Plus seveda velika letna dajatev.
Odgovori
  • Informacija