Diesel in tekočina za čiščenje ŠOB

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

potem pa mogoce prosi Tribesmana...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na EDC15 se ne da videti korekcij...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

TribesMan napisal/-a:Na EDC15 se ne da videti korekcij...
Emm.. malo manj strokovno mi to razloži :D
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

S priklopom na tester se ne da videti kateri injektor štrajka in koliko mu fali... to lahko delaš samo na novejših multi-jet motorjih.

Zato ni nobenega enostavnega načina za pregled injektorjev, razen da jih neseš na bosch servis.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Aham. Hvala.
Torej lahko pozabim, da mi bo kdo preko računalnika odkril keri injektor mi štrajka.
Še kaka slaba novica?? :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Injektor, ki štrajka se da mogoče tudi slišat na uho.

Vzami večji izvijač in konico nasloni na injektor pri vžganem motorju, ročaj pa na uho in poslušaj razlike med vsemi.
Kavbojska varianta ampak mogoče kaj najdeš.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

coolbits napisal/-a:Injektor, ki štrajka se da mogoče tudi slišat na uho.

Vzami večji izvijač in konico nasloni na injektor pri vžganem motorju, ročaj pa na uho in poslušaj razlike med vsemi.
Kavbojska varianta ampak mogoče kaj najdeš.
Poznam to zadevo že dolga leta, saj sem avt. mehanik, kipa ne dela svojega dela, ker noče. Šraufam samo sebi, ker si najbolj zaupam in ker me je marsikeri mehanik htel naje.. pa sem preveč vedel in pol .. hja..

Zaj pa k injektoru .. Sem že probal ampak, če ne veš kaj poslušat si v temi. Kaj bi moral slišat pri onem v okvari in kak zvenijo tisti ok?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Poslušaš detonacije, če katera izstopa. Če pušča na povrat so detonacije tišje, če pa brizga slabo ali pušča noter so detonacije glasnejše.

Vsekakor pa vse injektorje poslušat in primerjat... ali pa ven in na tester, drugač ne gre.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Vinder dizel servis ti lahko pregleda šobe..
Dodatkov še nisem nikoli vlil v noben avto, pa so vsi klepali.

Sicer pa šobe so dobre ko imajo do 0.25 nevemČesa korekcije ali nekako tako? Moja tretja je bila najslabša in je pokazalo 0,06. Pri 200k km.
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Na EDC15 se ne vidi korekcij, pomenijo pa korekcije pod 3 še nekako delujoč injektor ampak bi bil za menjat, kar je pod 1 je pa ok.
Korekcija 0,25 je čisto normalno.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

če se vliva čistilo....katero bi vlili (će bi že šli v to......vem, da je blažev žegen, ki ti lahko potegne svinerijo iz tanka.....ampak če bi :mrgreen: )

Gledal sem za STP, pa so mi v trgovini svetovali še KENT ? , kao je bolš....bla bla bla.....je kaj na tem, ali je skor vseeno, kaj not vliješ
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vse je isti drek... Če gledaš sestavo je 99% enako, razlikujejo se minimalno v razmerju posameznih komponent, samo nič drastičnega.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

TribesMan napisal/-a:Vse je isti drek... Če gledaš sestavo je 99% enako, razlikujejo se minimalno v razmerju posameznih komponent, samo nič drastičnega.
Res je. sem bil v petek v Avtoromi, ko sem kupoval končnike in sem malo gledal sestavine, če je kaj razlike. Vse isto.
Tam mi dela sošolec iz srednje šole (vsi smo avtomehaniki :D ) In je reko, da ni ravno nekih čistilnih efektov. Morda bi se poznalo, če bi od novega vedno malo vlil v tank ko tankaš, preventivno kao. Malo lepše laufa ravno zato kar je TribesMan napisal, to je on tud znal povedat, pa, da kao dela nafto redkejšo al nekaj.
Vse svinjarije iz tanka ti pa baje ne spuče in zašopa v filter. Iz tega nebo nič. Nebi pa blo slabo. Čist tank za ceno filtra :wink:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Gricko napisal/-a:če se vliva čistilo....katero bi vlili (će bi že šli v to......vem, da je blažev žegen, ki ti lahko potegne svinerijo iz tanka.....ampak če bi :mrgreen: )

Gledal sem za STP, pa so mi v trgovini svetovali še KENT ? , kao je bolš....bla bla bla.....je kaj na tem, ali je skor vseeno, kaj not vliješ
Predlagali ti bodo tistega pri taterem imajo večko maržo!!

Sma se pogovarjala, da pa je vseeno bolje vzet znamko, ki je znana na tržišču že dolgo in ima zgodovino, ker je očitno delala na kvaliteti. Reklama je samo za par let. STP je znamka, ki pa že dolgo stoji.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

TribesMan napisal/-a:Občutek mirnejšega teka je posledica tega da je v "čistilu" dodan tudi cetanski booster, ki poveča hitrost izgorevanja nafte... :)

Ko porabiš tank z dodatkom pa je spet vse po starem...

Isti efekt dobiš če dodaš 2dcl dvotaktola... samo ne tega delat na avtu ki ima DPF. Pa dvotaktol mora biti tak ki izgoreva brez pepela (low ash)
In ker dvotaktol je najprimernejši za tak poskus? :D
Odgovori
  • Informacija