ELM327

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

A je res tako težko uporabit search in prebrat obstoječo temo Fiat ECU Scanner?

V kateri je mimogrede na predzadnji strani tudi moj post s povezavo do zelo poceni VAG-KKL kabla.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

SHadowX napisal/-a:A je res tako težko uporabit search in prebrat obstoječo temo Fiat ECU Scanner?

V kateri je mimogrede na predzadnji strani tudi moj post s povezavo do zelo poceni VAG-KKL kabla.
Sem uporabil search. Ne razburjaj se. Noben ni brez roke ali noge zaj.
Kaj pa sem jaz vedel kaj je prava stvar za Alfo. Če bi že vnaprej vedel sploh nebi vprašal, in če bi vsi vse v naprej vedli tega foruma nebi rabli. A ne?
Nasova, ki bi vseboval ELM327 pa ni bilo. Kak bi naj vedel kaj rabim za ALFO.. Kak naj vem da je FIAT prava zadeva??
Zanimala me je ta zadeva, izkal sem, ELM327 in je ni bilo!! Zato pa sem nardil to temo, v njej sem izvedel vse kaj sem rabil.
Thnx to TribesMan, ki pa se ni razburjal pa čeprav sem ga parkrat mimo vžgal in se je mogo skor ponavljat.
Where were you ?? Ha?
Sicer pa če bi POZORNO prebral mojo PRVO objavo bi videl, da nisem nikjer zasledil direkt pogovora o tem.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Zaj sem bral še ono temo glede teh ECU scanerjev od TribsMan.

Zaj pa nimam več nič pojma ..
Al sem že vse pomešal s temi KKL in ELM kabli pa tem lotanjem... Al ... no ideja.

Mene ne zanima kajpravijo centrale, le izpis napak na motorju.
Torej nevem zaj nič več, ampak ELM kabl pa prelotani 1,3,7 pini bi baj šlo vse kaj rabim ker El. power stearnga nimam al sem spet kaj pomešal...
Bolj berem vse to bolj se mi .. &$#$%& 43kk 56%&4 EDt$ ??? (meša)
Eni se povežejo z 1996 T sparki eni ne z 2002 enim na 2003 JTD ne deuje onem na 145TD gre vse ..
Nevem več nič... KKL da ali ne ELM da ali ne... Ne rabim jaz lambde in lučke za airbag ali ABS centrale, z Marsovci se nebom pogovarjal, ET pa je že tud šel domov.
Torej za diagnostiko oz izpis napak za motor in brisanje teh. To je edino kaj rabim.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Pa kaj je folku dandanes, oba vmesnikja kupiš na ebayu s kitajske za malce več kot 15€, pa 20€ daš za komplet kablov, če se ti ne da razdirat in delat prevezav.

ELM
KKL
Adapterji

Pa še tole si nekje najdeš/kupiš: http://www.multiecuscan.net/
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

pa raj kupiš po 2 kopleta k se zna zgodit da ne delajo usi.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Očutek imam, da je bolje da greš do nekoga in ti on pogleda kar rabiš...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

mihecmiha napisal/-a:Očutek imam, da je bolje da greš do nekoga in ti on pogleda kar rabiš...
Ne skrbi, tak "usless" pa tud nisem, če si že vse sam šraufam ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Nehaj študirat in kupi KKL. To je vse kar rabiš za tvoj avto...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Q_4 napisal/-a:Sem uporabil search. Ne razburjaj se. Noben ni brez roke ali noge zaj.
Kaj pa sem jaz vedel kaj je prava stvar za Alfo. Če bi že vnaprej vedel sploh nebi vprašal, in če bi vsi vse v naprej vedli tega foruma nebi rabli. A ne?
Nasova, ki bi vseboval ELM327 pa ni bilo. Kak bi naj vedel kaj rabim za ALFO.. Kak naj vem da je FIAT prava zadeva??
Zanimala me je ta zadeva, izkal sem, ELM327 in je ni bilo!! Zato pa sem nardil to temo, v njej sem izvedel vse kaj sem rabil.
Thnx to TribesMan, ki pa se ni razburjal pa čeprav sem ga parkrat mimo vžgal in se je mogo skor ponavljat.
Where were you ?? Ha?
Sicer pa če bi POZORNO prebral mojo PRVO objavo bi videl, da nisem nikjer zasledil direkt pogovora o tem.
Se ne razburjam, čeprav bi se brez težav lahko. Če bi res uporabil iskalnik in vanj vpisal ELM327, bi bila prva tema med rezultati ravno tista, katero sem ti omenil. Razen seveda, če si se odločil, da je merodajna tema le tista s točno takšnim naslovom kot si ga želiš...

Kje sem bil? Mirno sem upal, da bodo ljudje, ki imajo več potrpljenja od mene v eni strani le spraviti do tebe vse potrebne informacije. Na žalost jim ni uspelo in nikakor ne po njihovi krivdi.

Glede pozornega branja pa naj ti mirno vrnem, če bi pozorno bral odgovore bi do sedaj točno vedel kaj potrebuješ, kje to dobiš in kako se to uporablja.

Pa da ne boš rekel, da ti nisem nič pomagal imaš tukaj listo podprtih avtov programa MultiEcuScan(v katerega se je preimenoval FiatEcuScan) iz katere boš za svoj avto lahko razbral kateri vmesnik omogoča povezavo do katerega sklopa. Če imaš PFL 166 2.4 JTD se boš lahko z ELM327 vmesnikom povezal na motorni računalnik, z adapterjem 1 pa tudi na ABS računalnik in računalnik HID žarometov. Za vse ostale računalnike boš potreboval KKL kabel z adapterjem 1 ali 3.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Sem že vse našel Hvala.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
pekidi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Po Feb 05, 2007 7:56 am
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

dx.com + free shiping

simpl je ta najboljš
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Dospel KKL drot ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če kdo na pamet ve, tastar 3 pinski sistem.
Ali deluje KKL kabel na njem ( seveda z adapterje)?
Se pride z to kombinacijo tudi do ABS-a ( spet 3 pin konektor )?

Hvala in LP
Odgovori
  • Informacija