Nujno tehnično vprašanje - glavna gred

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
alfa-164
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: To Maj 17, 2005 6:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Pozdravljeni!

V nedeljo je iz mašine med potjo (zadnjih 300 m) steklo skoraj celotno motorno olje. Včeraj smo v motor vlili olje, ga vžgali in zapeljali iz garaže na avtovleko, kjer je spetv celoti izteklo. Na servisu sedaj pravijo, da je šla glavna gred. Je imel že kaj podobnega?


Hvala za odgovore.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najcenejša rešitev - najdi drug motor, komplet menjaj in opravi velik servis.
jgsays
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Po Avg 13, 2012 7:00 pm

zakaj drug motor če ni zaribal, verjetno je požrlo ojniče in posledično še gred, razen če ni zagrabilo in je ribato, probaj poiskat rableno gred, imaš 1.8 ts motorjev malo morje, in pa seveda nove ojnične in pa ležaje na gredi, največjo neumnost ste nardil da ste tak motor vžigal =D> #-o

usaj pri meni ko sem usu karter in se po neumnosti peljal ene 500m da sem pršu dol z makedama, je požrlo dva ojnična ležaja sreča da ni bilo kej hujšga, tako da sem meu stroškov s tem cca 300e karter, ležaji,olje, delo
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

pa napisov je ce je gred prijela je cenej najdt drug motor kot tega popravlat, in ja ce je pozrlo gred in lezaje se pravi da je motor zariban
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
alfa-164
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: To Maj 17, 2005 6:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Hvala za odgovore, avto bom cel prodal za dele.
Odgovori
  • Informacija