Alfa GT - isofix?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Lastnike GTjk bi prosil, če lahko pogledajo ali imajo zadaj isofix nastavke. Po podatkih bi jih morala imeti, samo pri italijanih nikoli ne veš 8)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Pri moji sem malo pogledal na hitro, pa ni nobenega našitka videt. Kako pa stvar sploh zgleda "v živo"? :)
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

A to je tist za avtosedeže da se kr notr vtakne? :oops:
Če je to to moja ma je pa letnik 2005
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Binji napisal/-a:Kako pa stvar sploh zgleda "v živo"? :)
zadaj na naslonjalu spodaj na robu oz. vmes med naslonjalom in klopjo so taka kovinska ušeca za katera se zatakne nastavek Isofix

takole nekako:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Čisto tko malo za info:

Ne kupuj sedeža, kjer je sedež pripet samo z isofixom. Iso je vredu, če je zato, da ko ni otroka v avtu drži sedež na mestu. Torej ko, se zaletiš, da ne dobiš sedeža po frisu. Drugače pa pas od avta je zakon. Torej od 9-18 kjer imajo praviloma otroci svoj pasek, nikoli ne sme biti prvo in edino vpetje isofix. pri 18+ pa itag uporabljajo avto pas, je pa iso fajn, ker ti ni treba pripenjat praznega sedeža. Zakaj govorim to: znanec dela v rešilcu in je na lastne oči videl kako je odtrgalo iso+noga, o posleicah ne bi govoril :( Raje se zamudim 2 min dlje, ali pa kupim dodatni sedež.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Super stvar... sploh za lupince je zakon... 159-ka ima na robu in sredini sedeža malo zadrgo in zanjo se skrivajo nosilci na katere pritrdiš podstavek za lupinico in kasneje sedež... Za lupinico je sploh fino ko samo postaviš lupinico na podstavek in ti ni treba nič motoviliti z pasom (prej seveda otroka privežeš v lupinici)...

lp Urban

p.s.: še test ADAC - zanimivo, da niso vedno najdražji tudi najboljši...
http://www.adac.de/infotestrat/tests/ki ... fault.aspx
Zadnjič spremenil Urbi, dne To Apr 09, 2013 9:31 am, skupaj popravljeno 3 krat.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Še vedno sem mnenja, da je Isofix sistem veliko varnejši od običajnega pripenjanja sedeža z varnostnim pasom. Sem videl kar nekaj crash testov, kjer sedeže pripete z varnostnim pasom zarotira in vrže po avtomobilu. Ni lepo za videti.

Vedno obstaja možnost, da pride do tehnične napake oziroma okvare, vendar kaj takšnega pri varnostnih pripomočkih ni dopustno. Zagotovo je razlika tudi v tem ali odšteješ za avtosedež 400€ ali pa kupiš kak noname avtosedež v supermarketu.

Sam uporabljam avtosedež Römer Trifix z Isofix+ sistemom, ki je v samem vrhu med njihovimi avtosedeži. Poleg klasičnega pripenjanja z Isofixom ima še dodaten pritrdilni pas s katerim se sedež dodatni pričvrsti na avtomobilski sedež. Pri varnosti otroka je denar zadnja stvar pri kateri bom varčeval.

Slika

Slika

Glede GTjke in Isofix sistema sem še malo raziskoval po internetu in v osnovi bi ga morale imeti vse, vsaj tako je navedeno tudi v uporabniških navodilih.

Isofix podstavek za lupinico je res zelo uporaben in odlično fiksira lupinico, sem tudi sam uporabljal tak sistem.

Hvala vsem za info
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Pri tej temi zopet nebi prišli na čisto, pa vendar mislim, da je najbolje če ima kar oboje. Pri mojem 9-18 je pas 2x namotan okoli sedeža in še s škripcem ga moraš napet, tako, da mislim, da res ne more iti nikamor. O testih pa nebi izgubljaj besed.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Odgovori
  • Informacija