Zavarovalniška svetovanja

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ce je montirana originalna sipa ti jo more zamenjati izkljucno samo z originalom in pika.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

O karglasu je slišat marsikaj, od tega manj dobrega...

Če zavarovalnica noče plačat originalno ker je že menjana z neoriginalno, pa jih vprašaj, katere amortizerje ti bodo plačali ob karambolu, ker imaš že menjane, neoriginalne-vendar 3x dražje od originalov :-)(
(če imaš premijo plačano glede na vrednost novega avta, jih torej nič ne briga kaj je zdaj notri-na novem je bil original!)
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Enkrat mi je en cenilec rekel, da morajo avto povrniti v prvotno stanje, s tem da se ne smeš okoristiti.

Sem imel tudi sam enkrat razbito šipo (stransko). So mi jo brez težav zamenjali (original/original). Niso pa zamenjali tesnila, katerega so morali "poškodovati", da so lahko zamenjali šipo. Seveda tega niso krili, ker avto ni več "nov" in je lahko že preperelo.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jaz imam z Carglassom odlično izkušnjo. Sicer je najprej prišlo do nesporazuma: kljub temu, da je cenilec napisal, da je šipa z senzorji, so nabavili navadno šipo, ker je pod serijsko številko bilo tako zabeleženo :?: :-k Nato smo se zmenili kar za obisk na domu, kjer mi je mojster prej kot v eni uri šipo zamenjal z originalno, seveda. Imam delni kasko pri Z. Triglav (osnovno + šipe, divjad, parkirišče) in mi ni bilo potrebno doplačati niti €...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Mislim, da je bila točno to fora ja.. kao za tesnilo bi moral doplačat. Zdaj samo ne vem a moram na zavarovalnico stornirat tale obstoječi zapisnik ali ne... :-k
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

še ne dolgo nazaj sem pisal nekaj na to temo in glej ga zlomka se že dogaja..

torej imam počeno steklo, carglas menja samo za enakovredno brez logotipa, če hočem z logotipom je doplačilo.. razen če mi cenilec ne odobri originala z logotipom, tako da v lov za cenilci :D
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Katero zavarovalnico priporočate kot najugodnejšo? Zanima me zgolj čim nižja cena za osnovno zavarovanje in mogoče delni kasko - steklo.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

tomasso napisal/-a:Katero zavarovalnico priporočate kot najugodnejšo? Zanima me zgolj čim nižja cena za osnovno zavarovanje in mogoče delni kasko - steklo.
Jaz sem pri Tilii, ker greš po 10% gor vsako leto. Mam pa samo osnovno zavarovanje, brez kaska.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Če greš z nule greš prvi dve leti po 5% pol gre pa po 10%. Je pa tilija res najugodnejša vsaj za tiste ki začnejo z ničle popusta.
Uporabniški avatar
TheRealDeal
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 724
Pridružen: To Jul 03, 2012 9:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Zagorje ob Savi

Zdaj po novem moraš doplačat nekaj malega, če hočeš, da ti gre 10% gor. So mi rekli, da je folk začel izkoriščat to in da so to uvedli.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Vrjetno. Lani In pred lani kaj sem sel k njim je blo še tak. Bom videl letos kolk bom dobil.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pri vsem izračunih za mene pride najceneje Grawe. Že v štartu brez popustov. Zdaj ko pa imamo zavarovanih že več avtov, pa sploh ni debate.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

To sem tudi sam mislil - pa sem dobil skoraj na cent podobno ponudbo kot pri ZM. Razen: pri Grawe je zelena karta gratis.
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ostal pri ZM: 173eur za 159 2.0 jtdm 170km, zakonski minimum, brez ao+ in podobnih neumnostih.

Pri grawe so dodali nekaj % zaradi "visoke vrednosti vozila" - .opa, nisem si mislil da vozim tak voz.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

Da povem še svojo izkušnjo. Bil sem na zavarovalnici triglav 10 let. imel zavarovano vse živo kao za bonus itd. Lani je kolega prešaltal na ergo in mi povedal koliko plačuje. Nisem verjel zato sem preveril. Ko sem ugotovil da so krepko cenejši kot vsi ostali, sem tudi sam prešaltal na ergota. Primer: za audija A4 skupaj z zavarovanjem potnikov in najboljšo asistenco na cesti + nadomestno vozilo plačujem 165€. Ker imam še enega polota se mi za njega tudi upošteva bonifikacij in plačujem okoli 130€ isto z zavarovanjem potnikom in osnovno asistenco na cesti. Na triglavu mi je za polota z vsemi kao popusti in brez asistence in zavarovanje potnikov ustrelila 188€. zdaj si pa vi računajte.
Odgovori
  • Informacija