Zavarovalniška svetovanja

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Ne bom rekel, da ne bo veljalo. Je pa možen scenarij, v katerem bi za enak procent kot si dobil ceneje zavarovanje, potem moral sam kriti škodo.

Težko rečem. Nisem še imel takega primera. Bom pa vprašal in poročam.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Ce ti ni tezko.
Hvala
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

Zakaj bi moral ti kriti razliko, če je agent napačno vpisal, oziroma ni popravil, ti pa nisi opazil? Pa niti pri registraciji niso opazili!
Hvala bogu, oziroma agentu za nižjo premijo.
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Ja, kočljiva zadeva. Zvedel sicer nisem nič novega, ker je to res malo primerov. Verjetno na koncu zavarovalec ne bi rabil plačati del škode, ker načeloma res ni njegova krivda, kljub temu, da bi moral tudi sam pogledat kaj podpisuje. Je pa vsekakor pomembno da je prav narejena pogodba, da ne pride do takih problemov. Verjetno bi agent priznal svojo napako in bi se zadeva uredila brez doplačila za razliko.
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Sam smesno je to, da prvo polico (1,9jtdm 103kw 2004 letnik) mi je delala gospa na tehnicnem v kranju, ko sem prepis delau. Nisem pa nic bivsega lastnika sprasevau, kako je imeu on reseno...
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ima kdo številko od tega Roka Prosena, ker sem mu pisal na ZS in ni nič odgovora, očitno ne spremlja foruma...
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Imaš ZS!
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Ima kdo izkušnje s Grawe ali Generali ?
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Za tiste, ki se bolj spoznate... Pri Mazdi nam je ta teden počila šipa. Imamo kasko zavarovanje E kombinacija pri Triglavu. Žena je šla danes na Triglav in tam zatrjujejo, da ne moremo dobiti original šipe, ker jo je nekdo že menjal pred nami s ponaredkom. Poleg tega pa hočejo še, da nekaj mi dodatno plačamo, če prav razumem tisti zapisnik.
Meni se to zdi direktna kršitev pogojev (natančneje 14. člena): http://triglav.si/wps/wcm/connect/5e10a ... b353d93750" onclick="window.open(this.href);return false;
Nabavna vrednost nove zavarovane stvari je prodajna cena pri
pooblaščenem zastopniku za posamezno vrsto, tip in model,
povečana za dajatve in ostale stroške, brez upoštevanja popustov
in drugih ugodnosti pri nakupu zavarovane stvari.
Meni se to zdi kriminalno nategovanje in nameravam nekomu jutri j*** mater glede tega. Mi lahko kdo morda še potrdi tole pred tem?
Uporabniški avatar
Bojanxe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4820
Pridružen: Po Jul 11, 2011 8:41 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 155 1.8 8V Sport
Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm
Kraj: Ljubljana

Zadnjih nekaj let so zmeraj bolj pogosta ta doplačila. Pri zav. MB če se prav spomnim, sem mel takole:
parkirišče: 90€
stekla: 60€
divjad: 60€

Lahko pa da hočejo od tebe soudeležbo pri cenitvi šipe, to ponavadi pomeni da oni plačajo en del popravila, drug del kriješ ti. Čeprav za soudeležbo pri oceni škode za razbito šipo še nism slišu. Ponavadi soudeležbo prakticirajo pri cenitvi škod iz parkirišč, toča... Tam kjer je ličarija zraven.

Glede same šipe pa tud js mislim da morajo kriti original in ne aftermarket šipo.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Nekaj je v stilu, da moram plačat 2 uri za montažo tesnila ali nekaj takega... Krneki v glavnem.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Binji napisal/-a:Imamo kasko zavarovanje E kombinacija pri Triglavu.
So v tem paketu stekla dodatno zavarovana?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Če imaš vgrajeno neoriginalno steklo, ti ga bodo zamenjali samo z neoriginalnim. Sicer je pa tako vseeno katero je, ponavadi je neoriginalno in originalno istega oziroma podobnega premium proizvajalca.

Sam se pri takšnih ali podobnih poporavilih (parkirišče) ne poslužujem cenitve pri zavarovalnici, ampak peljem direktno pri monterju, ličarju, itd...in ni nikoli nobenih komplikacij :wink:
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Saj vem, da dobim verjetno iz iste proizvodne hale, samo z drugim štempljem, ampak me pogreje, ker zavarovanje sem plačal glede na vrednost novega avta direkt iz tovarne, ne pa na vrednost avta, ki ima neoriginal šipo. Banda oderuška.

Stekla so pa vključena v zavarovanje.

Sem pa klical prej na Carglass in pravijo, da bodo zrihtali vse in da dajo potrdilo o originalnosti zraven. Ne vem zdaj sicer točno, kaj naj bi to pomenilo...
Uporabniški avatar
Xin
Alfist
Alfist
Prispevkov: 363
Pridružen: Če Mar 05, 2015 9:39 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0
Kraj: Novo mesto

Binji napisal/-a:pravijo, da bodo zrihtali vse in da dajo potrdilo o originalnosti zraven. Ne vem zdaj sicer točno, kaj naj bi to pomenilo...
Meni je bilo pri Carglassu rečeno, da steklo zamenjajo z enakovrednim originalu (kar pa ne pomeni, da bo gor alfa štempel), če hočeš z logotipom doplačaš razliko..
Odgovori
  • Informacija