Novi alfist

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Jordan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Okt 09, 2013 11:42 pm

Zdravo!

Sem v nakupu rabljene oldschool alfe, pa bi prosil alfiste z izkušnjami in znanjem, kaj naj bom pozoren ko/če si grem tidve ogledati:

146 mi res dobro zgleda, pa poceni bo zavarovanje in poraba
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7723012&show=1

ta je pa tak klasik, pa še bojda dobro leti...ampak tudi pije...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7730167&show=1


Res bom hvaležen za vsak konstruktiven komentar!
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pri drugi bodi pozoren na to, da letnik avta ni pravi, model je iz leta 95-97. Ima staro notranjost, staro masko in stare odbijače z meglenkami. 2.0 kupi le in samo če ima polno in znano zgodovino z vsemi dokazili in računi, ker so težavni motorji, če se jih je samo gonilo in nikoli prav servisiralo. Znajo ribat na ojničnih ležajih. TS motorji imajo kar nekaj hib pri tej starosti, zato kupi le, če so bile vse odpravljene (LMM, svečke so za menjavo 250€, kakšen senzor, ABS senzor, motorček prostega teka, termostat, hladilnik vode, klima, vzmetenje, zavore in zglobi)

Rdeča barva je zaradi starosti nagnjena k bledenju na delih, ki so izpostavljeni soncu. Realna poraba je 9 litrov. Leti pa res :wink:
Jordan
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Okt 09, 2013 11:42 pm

Uf. Ok hvala za tole, bom pozoren. Načeloma v oglasu piše da servisi so ampak bom kar sam preveril ja... no sej 9l pa ni tako hudo...

kaj pa 146?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jah ne vem, ta dva avta sta si tako diametralno nasprotna, da joj. En je gokart za divjanje, drug pa "družinski" avto za veliko km. Oba sta rabljena in imata kar nekaj let za sabo, tako da brezhibnosti pač ni za pričakovati.

Načeloma je pa vseeno kaj piše v oglasu, brez računov je itak vse samo zaupanje v besede, ki ne veljajo nič.

PS: med vodniki imaš veliko znanja zapisanega o temah na nakuh 145, 146, TS motorje, 2.0 motorje in še kaj.

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=20136
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

ah sej tak hudič pa spet ni, LMM menjaš samo vložek, ni tak drago, svečke so iz tujine okol 85€

Mam pa tak občutek, da so le kasnejši letniki raje ribali kot pa tele prve :D

Bodi pozoren na killerje za vodo, če so prvi so že sigurno mastni spodaj, tako pri jtd kot pri ts :)

Načeloma je Jtd bolj bulletproof, pa manjši strošek, sam pa tud ni kakega veselja se vozt s njim :D

Aja pa zadni most preveri, zdaj je že tole začelo se luftat na teh avtih :D
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

Načeloma 150hp ne ribajo tako pogosto kot 155hp. Ampak o tem je bilo tako že ogromno govora, pa nikoli nismo prišli do dna. Sicer tudi mene "rajca" tale QV. :mrgreen:

Imel sem QV, točno tako le v srebrni barvi in z novejšo notranjostjo. Brez problemov, pa je imela že zelo zavidljivo število kilometrov-ob prodaji 212.000. Menjal sem le termostat in pa redni servisi na 10.000km, ne na 20.000. Sploh je pomembno, da je servis delan na 10.000km, če točiš notri selenio racing, ker to olje ob priganjanju postane precej črno in "žlobudrasto". Dobro preglej podvozje-jaz sem se pri svoji kar malo "nasral", sem moral vse roke menjati. Poglej tudi, koliko je kaj gnilo podvozje. Ostale stvari so ti pa že ostali fantje povedali.
Na tvojem mestu bi šel pogledat najprej QV. Razlika pri porabi in registraciji ni velika, dobiš pa pravi gokart. No, odvisno kaj si želiš. Odločitev je tvoja.
luka33
Alfist
Alfist
Prispevkov: 328
Pridružen: Sr Feb 18, 2009 11:01 pm
Kraj: Ljubljana

To je moja bivša alfa :D Prodal sem jo temule za skoraj polovico cene, za katero jo prodaja sedaj. Ni res da je 2 lastnik, ker je bila v moji lasti prej :D Je pa zadeva taka: avto je v 2h barvah, ker je bil zaleten v bok, v motorju se nekaj čudno sliši (mislim da so dročniki), notranojost je boga in sprednje bremze piskajo neznosno. Trenutnemu prodajalcu pa sem za vse napake povedal.

L.p. Luka
Odgovori
  • Informacija