bencin

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

95, 98, Petrol, OMW, Agip..... Men dela vse enako: enaka poraba, enako cuka..
se podpisem pod tole. jaz nisem opazil nobene razlike med 95 in 98. ne glede na to ali je bil petrol, omv ali pa agip. sicer pa v 90% tankam na omv-ju.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jep pa še mal svinca
alezi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr Dec 10, 2003 3:34 pm

Kar jest vem je tut glede oktankega št. toleranca +/-, lih na faksu sm vidu ene rezultate, pa ima 95 povprečno oktansko št. okrog 92,4 kar pa niti prbližn ni 95. Očitno pr nas raj grejo v - kot pa + toleranco.
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alezi napisal/-a:Kar jest vem je tut glede oktankega št. toleranca +/-, lih na faksu sm vidu ene rezultate, pa ima 95 povprečno oktansko št. okrog 92,4 kar pa niti prbližn ni 95. Očitno pr nas raj grejo v - kot pa + toleranco.
Minus je cenej kot plus, pa se jim sladko jebe
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Jaz že kar nekaj časa tankam 98 pri OMV, in je tolko razlike med petrolovim da jo občutim! Je pa res, da majo v tujini neprimerno boljši bencin!!!
No ja sedaj so cene prilagodili evropskim =D> , potem bojo pa še oktane in ponovno cene seveda =D> !!! Ti prasci! Ko bi le dobil tisto kar plačaš! :evil:

Ciao Alfista :D
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Ravnokar sem nafutral svojo lubico z agipovim 95 in morm rečt da dela veliko lepše!!! Ni padanja obratov ( nihanja ). Res, da je ura 6:20 zjutraj bla ko sem tankal, sem vseeno zahteval poslovodjo servisa in ga vprašal par vprašanj glede Agipovega bencina. Agipov bencin ni iz istih skladišč kot petrolov in OMWjev! Je svež bencin pripeljan direkt iz rafinerije. Govoril pa sem dva dni nazaj z enim starejšim gospodom ki vozi 166 in mi je rekel da ma probleme z petrolovim in omwjevim bencinom... ampak dobr to nism niti tolk resno vzel dokler zdej res ne vidim razlike... ne vem no probajte pa boste vidl... za mojo drago pa le najboljše!

FORZA AGIP!!!

:D
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

pr men ni razlike med petrolovim pa agip za omv pa še nism probu
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

Jaz sem ugotovil,da pri normalni ogretosti moje lepotice(155,8V,1993)obrati pri prostem teku včasih nihajo od 900 do 1100 o/min,včasih pa so konstantno na 900 o/min.je možno,da gre za kvaliteto bencina?Tankam pa na Petrolu in Agip-u,v Vodicah.
Senza cuore saremmo solo macchine
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Jest pa ne opazm nobene razlike in se tudi ne poglabljam v to, kaj bi blo če bi za vsako stvar kompliciral :-k
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

superleggera napisal/-a:Jaz sem ugotovil,da pri normalni ogretosti moje lepotice(155,8V,1993)obrati pri prostem teku včasih nihajo od 900 do 1100 o/min,včasih pa so konstantno na 900 o/min.je možno,da gre za kvaliteto bencina?Tankam pa na Petrolu in Agip-u,v Vodicah.
No točno to jaz razlagam... pri petrolovem bencinu mi obrati nihajo, ko pa tankam na agipu pa so lepo konstantno na 900...
Blue GTI
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Okt 25, 2003 12:08 am

Ker je zanimiva tema;

Ko so v Vodicah odprli Agip sem šel na pogovor s poslovodjo. Rekel mi je, da je bencin direktno iz Benetk. OK, recimo, da verjamem. Sem pa zadnjič v Vodicah videl na črpalki AGIP od Petrola cisterno parkirano. Ko sem se mimo peljal, res nisem videl, a toči gorivo ali kaj, samo poraja se vprašanje, od kje je v resnici bencin. Bi bil prav srečen, če bi kdo videl na Agipu kako Italjansko cisterno z gorivom.

Ko je že govora o oktanih (ki so velik faktor, a se kvaliteta bencina skriva še tudi v drugih stvareh) - s programom vag-com sem primerjal omv 98 in agip 98. Vidim lahko, pri katerih obratih in za koliko elektronika s pomočjo senzorjev klenkanja odvzame predvžig zaradi klenkanja. Oktansko število je glavni faktor v preprečevanju klenkanja. Čez par dni bom dal grafe sem, ko vse skupaj spravim v neko razumljivo celoto.

Primerjava Agip 98 vs. Petrol 98 pride na vrsto, ko bom ta tank pokuril.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

itak da ni iz benetk use uvaža petrol v sloveniji
Blue GTI
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Okt 25, 2003 12:08 am

No tukaj je test. Meril sem 26.12.2003 zjutraj, temperatura je bila -8stC. Bencin 98 oktanski je iz OMV pumpe Komenda ter iz AGIP pumpe Vodice. Na sliki je črtkan OMV bencin, polna črta je AGIP. Prikazano je za koliko stopinj odvzame predvžig elektronika zaradi klenkanja v vsakem cilindru. Več stopinj odvzame, bolj bencin klenka, torej ima manj oktanov. Delal sem z avtom Golf gti 1.8T čipan 200KM, pospešujem na polno iz nizkih obratov v 3. prestavi do rdečega polja pri okoli 175km/h. Ko sem imel bencina skoraj na lučki od OMV sem naredil teste z OMV, potem pa sem do vrha nalil AGIP bencin. Iz grafov je razvidno, da ima AGIP vsekakor manj oktanov, saj avto bolj klenka oziroma, da elektronika klenkanje prepreči, odvzame pri AGIP-u več predvžiga. Toliko o oktanih. Kmalu pride še primerjava AGIP - PETROL, ko skurim bencin. Nato pa še PETROL - OMV, da vidim, kakšna je ponovljivost meritev - konkretno PETROLA in OMVJA.

Iz vsega tega še ne pomeni, da je od AGIP slabši bencin, le oktanov ima manj od OMV (vsaj ta runda, ko sem ga točil). Za samo zgorevanje so še druge lastnosti bencina, ki so pomembne, tudi kateri aditivi so notri in kdor ne potrebuje visokih oktanov (čipani motorji, čipani turbo motorji, naviti motorji, motorji s povečanim kompresijskim razmerjem - recimo nad 10,5:1, motorji z direktnim vbrizgavanjem bencina), bo prav srečen tudi z AGIPOM. Oziroma drugih kvalitet razen oktanov sam ne morem preveriti. Zaenkrat lahko to preverjamo le po občutku.

No upam, da komu to kaj koristi.

http://www.mobisux.com/album/data/3141/ ... linder.gif
http://www.mobisux.com/album/data/3141/ ... linder.gif
alfa66
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 3:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

BlueGTI =D> pohvalno
Včeraj sem tankal AGIP, pa se mi dogaja, da mi obrati nihajo bolj kot pri OMV ali PETROL bencinu- zanimivo. Ker se to dogaja le pri zagretem motorju, sumim na sondo. Da pa bi bil kriv bencin, je pa že zanimivo. Sicer pa nimam nekega občutka, da bi bil avto poskočnejši. Trditve BLUE GTI-ja se tako lahko samo potrdijo.
Sicer vedno tankam 98-ko. Bom pa še videl, kako bo s porabo.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

heee fantje pri meni nč ne nihajo obrati kar kol tankam z dizlom pa kurilcom še nism probu pa povem



:D



blue GTI teb pa samo =D> =D>
Odgovori
  • Informacija