bencin

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Hm, jaz imam pa čisto druge izkušnje! Na vseh petrolih je benz poden, avto težje vžiga, vrtljaji nihajo, cuka, vedno visoka poraba... Na OMV benz je vse kul, poraba občutno nižja, na AGIP prav tako vse kul, le da je tudi poraba še malenkost nižja kot na OMV! OMV tankam vedno na zaloški, AGIP pa v Senožetih in do sedaj 2x pri leklerku!

LP!
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jst bom zdej zvedu upam da drug tedn kako je z benzom v slo. bom v laboratoriju vprašu
Blue GTI
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Okt 25, 2003 12:08 am

To, kar sem sedaj ugotovil, je samo glede oktanov. Pri meni se je izkazalo, da je bila med tema dvema tankoma od AGIP in OMV razlika v prid OMV. Kje je PETROL, bo treba počakati še kak teden, da mi bencina zmanjka v tanku. Klenkanje se pojavi le pri polnem gasu. Ko je govora o splošni porabi pri običajni vožnji, oktani nimajo nobene veze, edino če bi bil avto cel tank gonjen na polno in potem smo v območju klenkanja oziroma preprečevanje klenkanja, takrat pa elektronika poleg tega, da premakne predvžig, tudi dodaja več bencina, da se znižajo temp. v zgorevalnem prostoru, kar pa pomeni večjo porabo zaradi dodatnega bencina, pa še bolj na gas pritiskaš, ker ima avto manj moči zaradi premaknjenega predvžiga..
Uporabniški avatar
Alfa 145
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 19
Pridružen: To Nov 04, 2003 3:09 pm

LaserJaMM napisal/-a:Še boljš je če se zapeleš v avstrijo pa natankaš 99 oktanski bencin ki je bolj explozivn :) uglavnem ni panike...


Jest mam en drug problem. VEDNO ko tankam na AGIPU mi avto dela super res, ne apdajo obrati ne trese/trokira. Ko pa tankam pri PETROLu al pa OMWju pa se mi dogaja le to. Ne vem al sploh prodajajo čist bencin al ga redčjo z vodo p****?
s tabo pa se popolnoma strinjam, jaz zelo podobne izkušnje.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

jaz ma tut take izkušnje. zdi se mi da pri starejših modeli malo zaibava malo kje tankaš. petrol uvaža bencin iz madžarske oz. petrol ma madžarski bencin, omv pa se mi zdi da je avstrijski v glavnem je tak da ko sem tankal pri petrolu mi je v glavi cingljalo pol pa sem šel na omv pa dela ko novo. ne verjamem da mešajo bencin z vodo ker če bi to pol ti avto nebi nikam šel oz. se nebi z mesta prestavu :mrgreen:

odvisno tut kolk časa bencin stoji ker če se ne motim bencin v enem tednu zgubi v cisterni 4 do 5 oktanov.

to da pa bi nekateri tankali 98 al pa 99 oktanov avto že res da bolj gre sam da pa bi bila taka občutna razlika ne verjamem vsaj pri normalnih smrtnikih ne verjamem. lani ko je shell dal svoj neki specialni bencnin ven (če se ne motim okrok 100 oktanov) so eni strokovnjaki pravli da ful ne priporočajo daljše uporabe tega bencina ker ne vem kaj bi naj bilo tu pa tam je baje ok kaj več pa naj ne bi.

saj piše nekje kakšen bencin se najbolj priporoča kakemu avto (navodila al pa ob tanku za tiste ki ne vete :mrgreen: ) če se ne motim takaltak naj bi v novejše avte tankal 91 oktanski.

poglejte si v navodila pa boste vedli :P
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

aloooo no jst sm se mal pogovarjal z mojstri pri nas na šihtu nism še usega zvedel kar bi moral ampak to pa sm da majo po zakonu določeno dni koliko je lahko časa bencin v rezervarju to ma pa čez zord dunajska 106 ki skrbi da se menja bencin na določeno število dni
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

moj avto je letnik 2000... je pa zelo občutljiva na bencin...
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

p**** če si jo razvadu
Blue GTI
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: So Okt 25, 2003 12:08 am

No tukaj sem zgodbo o bencinu dokončal :

http://www.mobisux.com/tabla/showflat.p ... art=1&vc=1

Pri meni se je izkazalo, da ima OMV največ oktanov, potem sledi AGIP, malo za njim pa še PETROL.
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

AR-164 to že res sam vseeno v roku enega tedna bencin zgubi 4 do 5 oktanov to pa mi verjami ker vem.

mogoče sem se narobe izrazu v roku prvega tedna izgubi 4 do 5 oktanov pol vedno manj tak da se opravičujem.

če maš možnost si nalij kantico bencina in izmeri pol pa čez teden dni še enkrat pa boš vidu. verjami kaj govorim.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

GTI se je zadeve lapo lotil, čeprav bi testu res lahko očitali kakšno napako zaradi variabilnih pogojev, toleranc....

Je pa vseeno vse skupaj zelo pohvalno! =D> =D> =D> =D> =D>

Kako pa je kaj z bencinom na črpalkah MOL. Sami pravijo, da so najboljši! Je to RES?
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Čigava pa je MOL črpalka!!???????
Sem že pred novim letom v Litiji videl eno na novo odprto, pa mi ni bilo nič jasno! Pa tudi ustaviti se ne uspem, čeprav se dokaj pogosto mimo vozim!
Uporabniški avatar
AR156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Okt 02, 2003 11:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Malo tu malo tam

Madžrska je
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

MOL je Madžarska naftna družba, ki je pa nenormalno velika in se baje zanima celo za nakup Petrola, tako kot kupuje ostale naftne družbe po vzhodu.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Edina bencinska k sm jo vidu od MOL-a je v Litiji, pa mensezdi da sm vidu eno v Murski Soboti nism pa zihr..
Odgovori
  • Informacija