bencin

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
robcon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: So Nov 08, 2003 2:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

a je kdo slucajno ze probu al pa saj ve ce se kej lohka kej zjebe ce bi recimo v alfico 155 1.8 natocu super 98 bencin??? sm pr parih ludeh ze prasu pa so rekl da bi blo se bols vsake tolk cajta tazga not vlit... :?: pa me mal zanima kasne so vase izkusne...
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Še boljš je če se zapeleš v avstrijo pa natankaš 99 oktanski bencin ki je bolj explozivn :) uglavnem ni panike...


Jest mam en drug problem. VEDNO ko tankam na AGIPU mi avto dela super res, ne apdajo obrati ne trese/trokira. Ko pa tankam pri PETROLu al pa OMWju pa se mi dogaja le to. Ne vem al sploh prodajajo čist bencin al ga redčjo z vodo p****?
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

:lol:
Navadno tankam 98 oktanski v Alfo 155, 1.8 TS (ni 16 ventilski), in gre avto mirneje. Pri visjih oktanih gre za to, da bencin nima samovzigov, marvec ga svecka vzge takrat, ko je lega batov optimalna. Se pravi, je manj in ne bolj eksploziven.

Kljub temu, da se ne zdi logicno, je poraba manjsa za cca. 0,3 do 0,5 l na 100 km. Dolgo nisem verjel, a po vseh kontrolah se je izkazalo, da je res. :mrgreen:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

aha jst tud tankam 98
Uporabniški avatar
uLtRa
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 11:12 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hihi...js pa bx-a raj ne grem tankat k je to ze tak "oldtimercek" d taprauga bencina niti ni vec pa mormo se ene dodatke zravn prmesat :lol:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

zihr fotr nitro zravn daje :mrgreen:
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

jep pa pr pospešku tud hidravlika ne zdrži zato po počepne zadi
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Hja Balž nekak te čist razumem s tem, da sem prišel do podobne ugotovitve. Pri prejšnji Alfi sem opazil, da je občutljiva na bencin in ji nekak Petrolov ni pri srcu, medtem ko jo z bencinom kupljenim pri IStrabenz(Brezovica) delala lepše.
Ne upam se trdit, da je nekje bencin boljši, ker kolikor vem imajo skupne skladišča in posledično tudi bencin... Po moje gre bolj za stvar na kolk starih pumpah tankaš... in bi recimo v kaka stara podzemne cisterne lahko kaj ušlo..
Ne vem, če bi lahko rečil z vodo, ker se nekak ne meša preveč rada z bencinom, zkaj prihaja do opaznih razlik, pa mi ni jasno. me pa res firbec matra, ker naj bi šlo za isti bencin.
Uporabniški avatar
robcon
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 137
Pridružen: So Nov 08, 2003 2:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

sm tud jst slisu da pr Petrolu radi mesajo z vodo pa zgleda da bo to kr drzal! mi je prjatu reku da ko tanka na Istrabenzu nardi vec km kokr ce tanka na Petrolu :?
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

Istrabenz ima boljši bencin od petrola in nobeden od niju nima toliko oktanov kolikor jih deklarirajo :( Preverjeno 8)
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Vodo pa bencin je tezko zmesat :doubt: Voda se vedno vsede...

Ce tankam na lokalni izpostavi Petrola mi hladen avto hoce malo cukat, pri OMV pa teh problemov ni...
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

se prav, ce jst tankam u svojo ar 155 98 oktanskega ne bo nc narobe ? tud ce se mal zmesa z prejsnim 95oktanskim ? k bi rad probu, da vidm ce je res razlika, pa zih nc ne skod ? :)
Alfa Romeo 155 1.8 TS
Uporabniški avatar
der_Alte
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 145
Pridružen: Če Nov 27, 2003 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

To se tudi meni dogaja. na OMV majo boljsi bencin. motor lepse tece.
hmm... A je kje seznam Agipovih bencinskih crpalk? zdajle iz glave se spomnim samo ene ob stari cesti MB - CE, malo pred Celjem.
Uporabniški avatar
Jakap80
Alfist
Alfist
Prispevkov: 281
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ena mislm da je u rudniku,pa u vodicah tud vem da je ena, k hodm na krvavca se mem pelem,drgac neb vedu :mrgreen:
Alfa Romeo 155 1.8 TS
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

95, 98, Petrol, OMW, Agip..... Men dela vse enako: enaka poraba, enako cuka.. :oops:

Zadnje čase celo opažam, da z 95 avto celo bolje vleče (dregi...). V glavnem, tankajte 95, k je cenejš. 98 ni vreden razlike, itak je ta na nivoju evropskega 95 benza, če sploh je. Torej lahko ugibamo, da je naš 95 res eno sranje. VOde pa sigurno ne morejo mešat zraven, k ne vem, v čem bi bil point? Lahko pa pride voda v rezervoar, ker se na stenah tega nabira kondenz in potem pač leži voda na dnu bazena. Tudi zato se rezervoar na benzi nikoli ne sprazni pod spodnjih 15 cm.

Do sedaj sem mel dokazano edino razliko na voznji v Ženevo - s Švicarskim 95oct je bila poraba nazaj grede en liter nižja ob celo hitrejši vožnji kot s SLO OMW 98. :?:
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija