resni problemi

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
ninav20
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: So Dec 13, 2003 11:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ravne 102b

ko sem pa kupil alfo 156 2,0 16v je bilo od začetka res vse ok.prvič mi je začela neki nagajat maja ko mi je začela nagajat pa sem jo peljav na servis stepančiču pa mi je menjal lando sondo pa je bilo spet ok kak tedenpotem ni dobila obratov pa jo je spet šravfov stepančič pa je po štirih dneh ugotovil da je crknilo motorček prostega teka,debi meter in neki senzor pa sem vse menjal pa se mi je zdelo da avto ne potegne tako kot prej pa sem mu rekel da ni to to(STEPANČIČU) =; pa sma se ful skregala.Potem sem pa peljal avto v Ljubljano ko mi je en povedu za njega pa je ugotovil še v istem dnevu da ni računalnik pral nastavljen pa mi je računu 50,000sit STEPANČIČ PA 215,000SIT,po dobrem mescu pa mi je preskoču jermen pa sem za popravilo dal spet 175000sit.Glavni servi mi je delu STEPANČIČ reku je da je vse menjal jermen glavni balansirni, španer, olje filtre.Ta tip v Ljubljani mi ni mašine nič rihtu.KAJ BI VI NARDILI NA TEM MESTU!!!!!!!
STEPANČIČ NIKOL VEČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Res, tole pa ni hec. Toliko denarja zmetati za popravila, efekt pa je nula! Imas vse Stepanciceve racune za popravila (pri cemer mora biti vpisano, kaj je popravljal)? Ce imas, bi se zapeljal do njega in se resno pogovarjal vsaj o tistem preskocenem jermenu po glavnem servisu (ne vem, kaksna je bila skoda) in nasploh o vsem, kar je naredil pa je bilo ocitno narobe.

Ce s tipom ne bo v redu, se pozanimaj na zvezi potrosnikov za mozno pravno pomov izkusenih pravnikov. zagtovo bi tozbo dobil, tako da bi ti bilo vrnjenega vsaj del denarja. %00 jurjev, takole na hitro izracunano, je res velik denar. :cry:
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Khm, kriza poslušat tole. Pač, nesposobni serviserji, ne mislim samo na točno tegale, ampak to itak delajo povsod po SLO, tudi za druge znamke. nihče se ne zna točno zavzet za rešitev vzroka problema, ne POSLEDIC, tkao kot vedno, potem pa menjajo vse po spisku.

EEM, kaj pa je bil vzrok, da je preskočil zobati jermen? A je slučajno razfukal napenjalec zobatega jermena kontrarotacijske gredi? Če imaš račun od menjave jermena s šponarji, pejt seveda tja, kjer so ti to delali! Jermen se menja na 100.000km ozu. 5 let, poglej v servisno knjigo, če te dve omejitve nista bili preseženi, je napaka zelo verjetno v materialu ali zamenjavi, al pa res kakšen neljub dogodek, ki je praktično nemogoč. Torej se je nekako treba zmenit za kulanco/ *.*, da ne bo ves strošek na tvoji strani, ker ti pač nisi kriv!
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
ninav20
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: So Dec 13, 2003 11:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ravne 102b

Ja sem že probal vse pri inšpektorjih pa so nekaj probali rešit pa so rekli da je ta stepančič ful težak človek pa sem se kar sprijaznu stem imam pa vse račune kaj je delav rekev je da je pri njem sama kvalitea in strokovna montaža !! in da sem sam zajebu cev motor .Pa še nisem sam odšravfal niti vijaka!NEVEM
Uporabniški avatar
Sinister
Alfist
Alfist
Prispevkov: 473
Pridružen: Če Okt 16, 2003 4:02 am

215+50+175k SIT
#-o

upam da avto zdej leti.......drugac bi koga za vrat prijel! :evil: :x
Uporabniški avatar
golf11
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 569
Pridružen: Pe Avg 15, 2003 9:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Hmm..zanimivo, do sedaj sem slisal same dobre stvari od Stepančiča, tudi sam btw....ocitno se casi spreminjajo...skoda :doubt:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Tudi jaz sem doslej slišal same lepe stvari o Stepaničiču! To kar se ti pa je zgodilo pa je res hudo!
Uporabniški avatar
AlfaJTD
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 58
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:05 am

Jest bi šou na tvojem mestu na enega od pooblaščenih servisov in bi jim razložu problem. Zahtevaj, da problem oni javjo na Fiat Auto v Italijo, kjer bodo obravnavali reklamacijo. Seveda pod pogojem da so bli narejeni redni servisi pri pooblaščenem serviserju.
Kako bodo rešili zadevo je odvisno od starosti avta, št. km... in če ugotovijo da je nek del crknil prehitro ponavadi take reklamacije ugodno rešijo. Tisto, kar se je dogajalo zaradi jermena si pa po mojem tako in tako upravičen do povračila (vsaj dela) stroškov.
Ponavad krijejo npr. večino cene rezervnih delov in pol dela - denar ti naknadno vrnejo. To lahko naredi tud kak servis za Fiat (ni nujno da je za AR). Jest sem dobil nazaj okol 80% za sondo in 50% za delo, res pa je, da je bil avto star manj kot dve leti.
Pa še to. Če si ga prklopu na računalnik (al pa kar koli druzga) pr nepooblaščenem serviserju tega ne omenjaj pri pooblaščenih serviserjih!!
Upam, da boš ugodno rešil zadevo.
Odgovori
  • Informacija