piskanje zadi motorja in očitno turbina

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Pozdravljeni mi lahko kdo pomaga,mam alfo 159 1.9 120 Km cepirana na 150 km odstranjen dpf filter in naj bi bil isklopljen egr elektronsko, sam naredil okoli 4000 km tudi manj od kako sam to naredil in mi je prvo začel piskat nekaj zadi motorja glih tam kam je egr ventil, in zdaj dodatno kot kakšna sirena apak bol slab zvok spredaj. Sam peljal na alfi in su itak meli zasedeno in najhitreje rekli bomo začeli od turbine to stane okoli 1200 è....
In Prasam kaj to drugo piska da su to zadaj na avtu diski,a sploh še na avtu ne sliši več zadaj motorja. Sam klical par mehanika za obnovo turbine in spraševal odgovore sam dobil da moram najti kakšnega dobrega mehanika ker se da ugotoviti kaj piska turbina in kaj piska egr. Sam drugače iz kopra vsaka pomoč dobro dosla.Hvalaa :(
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če prav razumem (oprosti, ampak tvoje pisanje je pod vsakim nivojem komunikacije), slišiš piskajoč zvok z zadnje strani motorja.

To bi lahko bila počena pregibna cev na izpuhu, ki se nahaja ravno tam nekje spodaj pod EGRjem.
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Sory na pisavi,sam pisala v moškem rodu da me nebi gdo Mel za noro kaj ženska dela na forumu, ker namesto avto da mi pogledajo in ugotovijo kaj je drugo gledajo. Zdaj na temo ja prav zadaj motorja ke se nahaja egr. Ma kaj se da to kako ugotovit, mogoče dat dol pogledat? Hvala in se enkrat sory (pa ne zamerite nisem slovenka apak se trudim pisat čim boljše)
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

OK, če nisi slovenka, potem ti je pol oproščeno. :)

Glede puščanja, EGR sigurno ne bo piskal, tudi puščati okoli EGRja ne more kaj dosti, razen če se je kak vijak odvil.

Če je počila pregibna cev na izpuhu pa se najlažje vidi če daš avto na dvigalo in pogledaš spodaj. A se vonja izpušne pline v motornem prostoru?
Najdi nekega lokalnega mehanika in naj ti pregleda.

Če je kaj narobe s turbino, bo piskanje zelo "grdo", bolj kot kakšno kričanje s prizvoki kovinskega drgnjenja.
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Ma mam dva zvoka na avtu prvo ko pohodim plin 1500 obratov mi začne bol tako tih zvok kot sirena kakšna od resilca 😀in pol začne se ta drugi kot kakšen zrak apak ful glasen ta prvi se sliši, spredaj,ta drugi zadaj motorja. Pa še me zanima ker sam odstranila dpf kaj egr samo elektronski izklopit dovol o ga rabiš se kaj naredit znjim.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Ali avto kaj kadi? Če kadi potem je verjetno počila kakšna cev za dovod zraka, in se sliši zvok turbine in puščanje zraka.

Je ta zvok pri 1500 obratih zelo glasen?

EGR se da izklopit elektronsko brez težav, načeloma ne rabiš nič drugega naredit, razen če je bil EGR že prej fuč, potem ga je pametno zablindirat.

Samo tudi če je EGR fuč, ne bo nič piskalo zaradi tega. Samo avto bo šel slabše v nizkih obratih.
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Ne nič ne kadi,ne pije nič več no prej,sam zjutraj ko ga hočem prižgati a en dan je stao,mi težje prižge in takrat zadimi drugače med voznjo ne niti ne dimi vleče normalno. In mi se prižge lučka za svečke takrat pa sam ih že menjala.vse 4 pa niti mesec niso zdržal spet kao ne dela apak vsako toliko uporzorilne lučko kaže. Takrat mi je sam ena isla pa sam menjala vse 4
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Probaj pogledati kapce na grelnih svečkih, moja je bila razmajena in ni imela dobrega kontakta s svečko.
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

na suho vas nekdo riba fantje....
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Hvala na pomoči, juceraj sam bila kod jednog mehanika on pravi da to kaj se sliši ni turbina ker bi se slišimo skozi in meni da bi najboljše blo da uklopo spet egr in da vidimo kaj zaradi njega mam takšen problem. V ponedeljak bom isla se pri enemu da vidim kaj mi lahko dvigne avto in pregleda.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Ko so blindiral egr so dali staro tesnilo ki ne tesni tako dobro in ravno tam ti piska :)
Mogoce kaj zasmrdi po izpusnih plinih ko vzges?
P.s.
Ima kdo viska tesnilo za egr 2.4 jtd mislim da je pri 1.9 isto
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Sploh nisu moč tam tikali,tako baje pravi da ga je sam elektronsko izklopil. Danes sam bla na amzs da mi pregledajo pa spet je sedo v avto posodo plin,a to je turbina pol sam rekla, da kako ne pije več avto, ne dimi, ne pije olje,ne gubi moč...pol je reko da opremo in da pohodim plin da sliši in odgovor sam dobila da tuki zadi okoli egr sliši, apak da nimajo časa za dvigovati in gledat avto.. Prav bom ponerela,vozim dva otroka v avtu,na alfi bi kr začeli z turbino pa bomo vidli kaj je...res nevem kaj več brez da hodim temu nazaj kateri mi je cepiral in odstranil dpf, da mi spet uklopo egr pa da vidimo. Kakšen nasvet... Hvala
matteokyara
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 8:41 am

Sploh nisu moč tam tikali,tako baje pravi da ga je sam elektronsko izklopil. Danes sam bla na amzs da mi pregledajo pa spet je sedo v avto posodo plin,a to je turbina pol sam rekla, da kako ne pije več avto, ne dimi, ne pije olje,ne gubi moč...pol je reko da opremo in da pohodim plin da sliši in odgovor sam dobila da tuki zadi okoli egr sliši, apak da nimajo časa za dvigovati in gledat avto.. Prav bom ponerela,vozim dva otroka v avtu,na alfi bi kr začeli z turbino pa bomo vidli kaj je...res nevem kaj več brez da hodim temu nazaj kateri mi je cepiral in odstranil dpf, da mi spet uklopo egr pa da vidimo. Kakšen nasvet... Hvala
Odgovori
  • Informacija