prometna (ne)kultura

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Da se še tukaj malo spiham
Dajmo še eno o prometu. Tudi, če je že bilo, obnova ne škoduje.
Dnevno naredim kar nekaj kilometrov in posledično se srečujem s situacijami, ki jih normalen človek, sposoben za vožnjo, nebi smel početi
- cijazenje izven naselja 60- 70 kmh; nekateri celo mislijo, da so s tem varni vozniki v bistvu pa samo ustvarjajo kolono polno nervoznežev. Prehitevati se pa tudi kaj dosti ne da ob taki gostoti prometa. Nikoli ne bom razumel teh bedakov, zakaj se ne morejo umakniti, mudi se jim tako ne nikamor.
-izsiljevanje prednosti; če že izsiljujete prednost, potem se vsaj odpeljite naprej, ne pa da se vlečete kot megla in smo potem spet pri gornji točki
-vožnja iz rondoja; vsi avti imajo smernike, UPORABLJAJTE JIH, predvsem pri izhodih iz rondoja, ne pa pri vhodu
-sekanje v rondojih; večina se jih pri vhodu v rondo postavi na zunanji pas, da potem nimajo problema pri izhodu, so pa tudi pacienti, ki se postavijo na zunanji pas in potem veselo sekajo čez vse pasove, ne glede na to, da so na levi drugi avti
-meglenkarji; še posebej sovražim to skupino bedakov. Kdor ne pozna zakona, je dovoljena uporaba meglenk, sploh zadnjih, kadar je vidljivost manjša od 50 metrov in zmanjašana vidljivost ni vsaka kapljica in meglica. V življenju sem samo 2x uporabil meglenko
-zožanje ceste iz dveh na enega (oz. kolikor pač je); v tem primeru naj bi veljal sistem zadrge, ki pa pri nas ne učinkuje zaradi kretenov, ki ne spuščajo drugih naprej. Na Poljskem se začnejo razvrščati že, ko se pojavijo table za zožanje in tudi učinkuje, dokler se ne najdeta prepotentna jodlar in švaba, ki morata do konca in zjebeta ves sistem (sem to doživel).
-vožnja po prehitevalnem pasu; velikokrat doživim ,da se nekatere budale brez pravega razloga vozijo po prehitevalnem pasu ali pa hočejo prehiteti nekoga, ki je še 500 m pred njim, potem pa p..., ker mu nekdo blenda naj se umakne. hmmm le zakaj
-vožnja za ritjo; a je potrebno poudarjati, kako malo je potrebno v tej situaciji, da pride do nesreče. Pri meni sta to ugotovila že dva.
-speljevanje; pri speljevanju se nekateri vlečejo kot megla, po vsej verjetnosi zaradi porabe. j... se meni za tisto vašo porabo. Že podatek, ko imam preveč naložen kombi, da sem hitrejši, pove vse
-vožnja v rdečo luč; v Sloveniji imamo posebne semaforje, ki jih nisem videl še nikjer. Ko se prižge oranžna luč, avti kar naenkrat dobijo dodatno moč (kot npr. kers v formuli) in pospešijo, da se pri rdeči ne morejo več ustavit. Res zanimivo
Verjetno sem še kaj pozabil, ampak sem se moral malo spihati.
Nekatere besede sem uporabil namensko in so v soft različici
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

=D>
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Upam da se počutiš bolje.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

hudo :)

Lahko bi se marsikaj dodali... ampak pustimo to. Vazno da si bruhnu vn to PENO :)

P.S. : edino kar me moti je : pri meni sta to ugotovila ze dva??? .... si bil slucajno tudi ti tak bedak in mu toliko pobremzal??? tudi o tem bi se lahko razgovoril :)
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

colibry napisal/-a:hudo :)

Lahko bi se marsikaj dodali... ampak pustimo to. Vazno da si bruhnu vn to PENO :)

P.S. : edino kar me moti je : pri meni sta to ugotovila ze dva??? .... si bil slucajno tudi ti tak bedak in mu toliko pobremzal??? tudi o tem bi se lahko razgovoril :)
Ne delam tega. Obakrat mi je na avtocesti nekdo ven skočil in sem skočil na bremzo. Naši kombiji pa imajo ebs in rezultat je bil kakršen je pač bil.
@minimimi samo malenkost, ker vem, da se stanje ne bo spremenilo
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Spremenilo se bo, ko bodo policaji začeli skrbeti za varnost v prometu.

če odstraniš tiste ki vozijo 60, tiste ki vozijo v rdečo luč in meglenkarje, morda še podučiš tiste, ki nimajo pojma zakaj so v krožnih dva pasova izboljšaš pretočnost prometa praktično za 100%.

zanimivo mi je bilo ob zadnji večji stavki policistov (takrat ko so cel mesec praktično stavkali in delili kazni le za največje prekrške). Promet je dobesedno tekel vedno vsaj 80 km/h in 50km/h skozi naselja, nevarnih prehitevanj praktično ni bilo zaznati, norcev na cesti sploh ni bilo, prometne nesreče pa v tistem času tudi ne pomnim. Takoj po koncu stavke se je pa spet začelo ali 60 skozi naselje, 60 izven naselja ali pa 60 izven naselja in za ziher 40 skozi naselje.
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Problem je izključno samo v ljudeh. Vsak gleda samo kaj je dobro za njega in se ne ozira na druge. Če plačaš cestnino, še ne pomeni da lahko delaš kar te je volja. Policaji pa itak samo delajo, kar je pač njihova služba (več ali manj)
Le Giga
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Apr 27, 2009 6:23 pm

pero napisal/-a:Da se še tukaj malo spiham
Dajmo še eno o prometu. Tudi, če je že bilo, obnova ne škoduje.
Dnevno naredim kar nekaj kilometrov in posledično se srečujem s situacijami, ki jih normalen človek, sposoben za vožnjo, nebi smel početi
- cijazenje izven naselja 60- 70 kmh; nekateri celo mislijo, da so s tem varni vozniki v bistvu pa samo ustvarjajo kolono polno nervoznežev. Prehitevati se pa tudi kaj dosti ne da ob taki gostoti prometa. Nikoli ne bom razumel teh bedakov, zakaj se ne morejo umakniti, mudi se jim tako ne nikamor.
-izsiljevanje prednosti; če že izsiljujete prednost, potem se vsaj odpeljite naprej, ne pa da se vlečete kot megla in smo potem spet pri gornji točki
-vožnja iz rondoja; vsi avti imajo smernike, UPORABLJAJTE JIH, predvsem pri izhodih iz rondoja, ne pa pri vhodu
-sekanje v rondojih; večina se jih pri vhodu v rondo postavi na zunanji pas, da potem nimajo problema pri izhodu, so pa tudi pacienti, ki se postavijo na zunanji pas in potem veselo sekajo čez vse pasove, ne glede na to, da so na levi drugi avti
-meglenkarji; še posebej sovražim to skupino bedakov. Kdor ne pozna zakona, je dovoljena uporaba meglenk, sploh zadnjih, kadar je vidljivost manjša od 50 metrov in zmanjašana vidljivost ni vsaka kapljica in meglica. V življenju sem samo 2x uporabil meglenko
-zožanje ceste iz dveh na enega (oz. kolikor pač je); v tem primeru naj bi veljal sistem zadrge, ki pa pri nas ne učinkuje zaradi kretenov, ki ne spuščajo drugih naprej. Na Poljskem se začnejo razvrščati že, ko se pojavijo table za zožanje in tudi učinkuje, dokler se ne najdeta prepotentna jodlar in švaba, ki morata do konca in zjebeta ves sistem (sem to doživel).
-vožnja po prehitevalnem pasu; velikokrat doživim ,da se nekatere budale brez pravega razloga vozijo po prehitevalnem pasu ali pa hočejo prehiteti nekoga, ki je še 500 m pred njim, potem pa p..., ker mu nekdo blenda naj se umakne. hmmm le zakaj
-vožnja za ritjo; a je potrebno poudarjati, kako malo je potrebno v tej situaciji, da pride do nesreče. Pri meni sta to ugotovila že dva.
-speljevanje; pri speljevanju se nekateri vlečejo kot megla, po vsej verjetnosi zaradi porabe. j... se meni za tisto vašo porabo. Že podatek, ko imam preveč naložen kombi, da sem hitrejši, pove vse
-vožnja v rdečo luč; v Sloveniji imamo posebne semaforje, ki jih nisem videl še nikjer. Ko se prižge oranžna luč, avti kar naenkrat dobijo dodatno moč (kot npr. kers v formuli) in pospešijo, da se pri rdeči ne morejo več ustavit. Res zanimivo
Verjetno sem še kaj pozabil, ampak sem se moral malo spihati.
Nekatere besede sem uporabil namensko in so v soft različici
=D> =D> =D>
Slika
duler
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Avg 11, 2014 11:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Takih ljudi je miljon..se posebej starejsi na 70 let ko vozijo 60-70 pa ni vazno a je omejitev 50 al pa 90
Za te ljudi bi blo njbol pametno da se nad 65 let na vsakiih 2-5 let zakonsko evede tecaj cpp in zvozi kaksna uro pri intruktorju da se ti starejsi navadijo novih pravil in seveda avtonov ker eni so naredilo izpit pred fickoto ki so se zelo razlikovali od danasnjih alfic in seveda cest...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pa italjani bi mogli imet varno voznjo, ko vstopijo v Slovenijo.
Uporabniški avatar
Spyke
Alfist
Alfist
Prispevkov: 376
Pridružen: So Avg 20, 2005 12:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Loka pri Mengšu

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201 ... hf=1&mob=1

Zakon torej pravilo zadrge predvideva, a ko smo pristojne na ministrstvu, policiji in agenciji za varnost prometa vprašali, ali naj se vozniki na sosednji pas pomaknejo šele tik pred zaporo, so se konkretnemu odgovoru izmaknili. Zakon ne pozna natančnega določila, kako naj bi zadrga potekala."
Zadnjič spremenil Spyke, dne Po Okt 20, 2014 8:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
core_sportivo
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 22, 2008 8:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mogoče predlagaš, da tvoj članek objavijo na 24ur :lol:
Everything is possible! No regrets!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

My thoughts, exactly...
Odlično napisano, pero =D> ...a kaj, ko teh misli/spisa ne bodo prebrali (oz. se ne bodo videli v tem) ljudje, ki kaj od zgoraj omenjenega dejansko počnejo :doubt:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Jaz bi dodal še nekaj: Samo zato, dragi soudeležnci, ker nimamo vsi tablic iz regije v kateri živimo, to še ne pomeni, da se lahko do nas obnašate kot do drugorazrednih udeležencev v prometu in nam vsaj 2-4 krat na dan vzamete prednost na križiščih, v krožnem ali pri zoženju ceste preko mostu, kjer nimate prednosti.

Namišljeni lokalpatriotizem in to ... :roll:
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Pero, a sva se zadnji mesec vštric vozila, ker imam več ali manj enake izkušnje kot ti.

Na seznam bi dodal še vse facebookarje in smsarje, ki mislijo, da imajo nadzor nad vozilom, ko tipkajo po svojih touch screenih.
Odgovori
  • Informacija