Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Ne rabijo se it 100 modelov med katerimi so razlike 2 cm več ali manj oddaljenosti od tal, rabijo pa vsaj osnovne segmente in to so mali hatch (Giulitetta) limozina (giulia) velika limozina (Gloria/166) oba v karavanski različici, nek SUV. To je minimum kar se modelov tiče optem pa imajo lahko še kupejevsko in spider verzijo Giulie, in kot je bilo že napisano morajo imeti kilometerski seznam opreme, kaj bo kdo vzel je potem njegova odločitev, ampak rečt radarski tempomat je za lenuhe, tega se ne gremo je kretenizem in skoraj načrtno preprečevanje uspeha znamke. To je kot bi ti pri kebabu šiptar rekel, da tja not pašeta obe omaki in samo čebula, me zanima koliko obiska bi ta šiptar imel.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Meni npr. SUVji sploh niso všeč, večinoma so mi celo grdi in brezvezni, ampak prodaja le teh še vedno narašča, izdelujejo jih tudi že vse športne znamke (BMW, Audi, Porsche, Maserati (kmalu)), zato ni nobenih preprek več, da ga ne bi tudi Alfa. Takšni časi so in temu se je treba prilagodit. Seveda pa morajo pokriti tudi ostale segmente (konkurenca BMW 5, karavanske izvedenke, mogoče tudi kaj v rangu BMW 1, coupeji in cabrii so tudi nujni, pa kaj konkurenčnega Z4-ki, TT--ju, vse to je treba met če hočeš met dobro prodajo).
In zato so najbrž pri Alfi tudi rekli da bodo v kraktem lansirali 8 novih modelov. Očitno vejo tokrat to tudi sami. Ker zaenkrat majo pokrit samo en segment, in to z Giulietto.

@gorjup: tako je!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

+1

Vsak se sam odloči kaj rabi, in kam bo dal svoj denar. Zdej če Alfa to ma super, če nima, bodo kupci iskali naprej.
Simple as that, in nobene veze nima to s tem v čem smo se vozili 20 let nazaj na morje. Časi so drugačni...

Kar Alfa rabi _NUJNO_ da se postavi na noge:

Nekaj dimenzije Mito, lahko samo 3 vrata, motorji od 75 do 150HP in kakšna začinjena varianta z 200+HP (ne zato ker bi tak avto tak motor rabil ampak ker pač lahko). Pogon spredaj. (ok to ubistvu majo, sam pač osvežit in dodelat bo treba zadevo)

Nekaj podobnega kot Giulietta, vendar vsaj 2 karoserijske izvedbe, ena 3 vrata bolj sportish-coupe, in ena 5 vratna bolj hatchback-karavan-ish. Motorji od 120 do 200HP in kakšna začinjena z 250+. Pogon lahko spredaj ali zadaj. Opcija izpeljanka s povišanim podvozjem, za tiste ki radi vozijo po makadamu.

Potem Giulia, in Giulia karavan, pa nič ne bi bilo narobe če bi bila še kaka Giulia coupe. RWD, od 150 do 300HP in pač QV. Zaželjena tudi opcija za Q4 in povišano podvozje.

SUV na osnovi Giulie. Q4, in podobni motorji kot Giulia.

Neka premium limuzina od 5m. 200-500HP, RWD, karavan tukaj ni nujen, škodil pa nebi.

6C coupe/spider, s tem da je podobno kot pri 4C šasija karbonska in da bi bila zadeva bolj "premium", ne gokart kjer je namesto preproge karbon.

Pa seveda zadeve morajo bit narejene kot se zagre. Široka paleta opreme, konkurenčni motorji, dobro nastavljeno podvozje itd...
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

alfa_samec napisal/-a:Za po makedamu 4x4, Jeep pramajhen za otroka, 300KM premalo ... Bemtiš, čuda sploh, da smo mi preživeli in odrasli ob Hrošču, Golfu1 in 101-ki :-k
Jap, odtavali smo .....
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja vi na nekaj pozabljate, če hočete tako na hitro toliko verzij in razredov, nastane problem denar. Mogoče se vam svita koliko stane razvoj.Predlagate enormne kredite? Razen, če bi održali osnovno obliko, jo malo daljšali, krivili, podvozja pobrali pri bratskih firmah in gas. Že sedaj vidim kaj bi se pisalo: Ma to ni prava alfa, to je preoblečen ta in on, spet so zasrali, saj so kot vw koncern, bla bla bla.
Mimogrede, znanec kupuje mita, in mito je bil pri šwabaranju bildu predlagam kot prvi nakup za mestni avto. Gre se za rabljene avte in kdo ti ponudi največ za denar. Vsaj tako mi je razložu, ko prebira cel net o mitu.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Časi so se nekoliko spremenili glede platform za določen avto, kajti nekoč je res skoraj vsak model imej svojo. Npr. VW kot tudi Audi imata skorajda eno platformo ki jo poljubno daljšata in širita, gre za t.i. modularne platforme. Kolko vem imajo pri FCA podobne plane, tako da lahko praktično na eni platformi delaš namensko res različne avte, npr. VW Touran in Audi TT sta na enaki platformi - https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswage ... B_platform" onclick="window.open(this.href);return false;

In kolko vem lahko na platformi Giulie predstavijo res raznorazne modele. S tem so seveda stroški razvoja precej zmanjšani.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

po giulii se morajo pomojem spravit narest suv. giulietta lahko pomojem pocaka se malo (recimo temu, da zdajsnja se ni cisto za odpis), medtem ko se suvi prodajajo kot vroce zemlje, alfa pa ga ze 10 let samo obljublja. kolikor vem je recimo q7 pri audiju 2. najbolj prodajan model, xc60 najbolj prodajan volvo.. to je segment, ki se prodaja, pa ceprav mi ni vsec, menim, da ga nujno potrebujejo. kaksne so cene teh avtomobilov pa verjetno vsi vemo..
Slika
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Jaz ne da jih ne maram, jaz bi jih prepovedal. Mestni terenci jim celo pravijo, u božju m..... pa pustimo moje mnenje. Če je res tako nujno za obstoj alfe, pa ga naj naredijo. Imam pa občutek, da se bo prodalo precej več julk,julčk in podobnega. Kar je res nujno rabimo karavane, vsaj za eu, novega mita,giulietto,giulio,novo 166,4c, mogoče 6c.


Lizard saj to vemo vsi o platformah,samo da ne bo potem jamranja :)
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Boš že videl, upam, da se motim.
Me pa prav zanima, za kakšen 4x4 se bodo odločili.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

In zakaj bi prepovedal "mestne" terence? To, da se vroče bejbe furajo z x6 po mestu je pa res lepo pogledat. Tolk, da veste, da nereduktorsko awd gnani mestni terenec je zmožen marsikaj na tudi zelo slabem makadamu pod konkretnim naklonom. Eni jih pač potrebujemo. Makadam je lahko tudi gozdna cesta v gorskem svetu in ne zgolj tista, ki v Prekmurju pelje po bližnjici do vaške gostilne.
Tudi Gulie 500 KM 99% lastnikov ne bo rabilo kaj več kot za pokazat. Dajmo jo prepovedat. M3 je naslednji itd....
Najbrž bi nekateri prepovedali enoprostorce, ker saj gre vse v 40 let starega hrošča. Tudi meni niso všeč, ampak obstajajo ljudje, ki take avtomobile potrebujejo.

Zakaj bi bili nestrpni???

Bom direktno povedal, da se kar konkretno vidi kateri ljudje so škodljivi za delodajalca, ker so zaviralci napredka. Pač radi živite v svoji coni ugodja in najbolj bi bili srečni, če bi alfa naredila še en facelift 147 in potem naslednjih 10 let spet nič.

Paleta, ki so jo nekateri omenili je pač minimum, ki jo mora imeti resen proizvajalec na avtomobilskem trgu, sicer je obsojen na propad, če seveda ni izrazito nišni proizvajalec, kjer se izdelki prodajajo kot vroče žemlje. To pa alfa ni, bila je morda 50 let nazaj, nekje na poti so se pa izgubili in upam, da se postavijo vsaj na pot, ko bodo ljudem lahko ponudili paleto 7-10 vozil.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Prvo kot prvo so SUVji itak ameriški izum kjer imajo široke ceste in nasplošno več placa, so pač relativno nova kultura in je vse nekako narejeno nekako v času z avtomobili. V Evropi pa je SUV enostavno prevelik in dejansko škodljiv do ostalih udeležencev v prometu. Previsoki in prevelki zato dejansko ne vidiš absolutno nič ko voziš za njimi. Vzamejo veliko prostora na parkiriščih.

Nasplošno je treba celotno politiko v velemestih spremenit. Že to, da imamo v delovnem tednu veliko ljudi iz predmestij, ki delajo zastoje, gužvo in smrad v mestih, seveda v največjih avtomobilih možno, SUV, karavani, enoprostorci itd. Pač enostavno v mestu je placa samo za skuterje, mestne avtomobile in hatche, ter mestni promet.

Če pa želi nekdo izven mest imet mestni :lol: "terenec" ga naj ima s tem tako niti pozim v hrib z nizko presečnimi gumami ne bo prišel. Tako da je to striktno potrošniški in pozerski ter naduti statusni simbol in ne zato, ker bi kdo imel kakršno koli korist in uporabnost.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Pol prepovejmo še enoprostorce in male berlinge (ker so veliki toliko ko manjši SUVi), mini kombije, tovornjačke, avtobuse, tovornjake, itd.
Pa prepovejmo temenenje šip, raznih serijskih zaves na avtomobilih, ker glej ga zlomka ne vidi se skozi njega.

Veš .... tu jaz v SUV-u ne vidim nič naprej, ker vidim streho pred mano vozečega vozila.
Najboljš da uvedemo obvezno izključno kabriolete s top down streho.

S svojim SUVom sem že vlekel limuzinarje iz jarkov, ker je vendarle večji point v zimskih gumah kot pa o preseku. Moj gre čez 50cm suh sneg.

Glede parkinga ... zaseden ravno toliko, kot je odmerjenega in nisem še videl posebnih parkirišč za SUVe.

Se pa strinjam glede mest, ampak to pomeni prepoved uporabe vseh motorjev z notranjim izgorevanjem v strogih centrih. Npr. moj SUV porabi ravno toliko goriva kot moj spider ... Ali to pomeni, da bomo prepovedali vse kar porabi nad x litrov?

Eni imate pa res ideje. Če še nisi jedel nutele to še ne pomeni da je zanič, če razumeš kaj ti hočem povedati.

P.S.: Če imaš morda izpit ... rešitev je ... upoštevaj varnostno razdaljo !!!
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Bravo dejč, samo midva sva baje škodljivca družbi :) in to še nestrpna. Aja delodajalcu si reku.

No večinoma ti je moj somišljenik odgovoru zakaj, kar se tiče pa zmogljivosti suvov, pa dobro vem kaj zmorejo. Nimam nič proti terencem, vsi nemški suvi za lepe denarce, pa kar lepo pogorijo v mojem okolju, ko cesta in okolica ni suha kot poper. 250+ gume in praviš lepe bejbe(slednje rajši vidim kje drugje,kot v suvu) ki jih kmeti rešujejo, ko se je avtek v dežju odpelje v sadovnjak-osebna izkušnja pred mojo hišo že več krat.
Pa da razčistimo, nisi edini,ki živi na 600m, in nobeden od mojih znancev, ki resno rabi 4x4 gnan avto, zaradi zime, ali slabe,makedamske,strme in ozke ceste nima suva, ker je to pač polom.
Res je tudi, da so nekateri suvi bližje jeepom, drugi pa so zgolj prevelike krave, ki delajo gužvo v mestu, so največkrat še zelo pogumni na cestah, sploh po avtocestah, in dajajo prevelik občutek varnosti vozniku,da lahko počne vse. Delajo tudi gužvo na "gorskih" cestah(ki so malenkost drugačne kot ac in mestna obvoznica), kjer s svojo velikostjo in sposobnostim voznika, ki je njegov avto zgolj podaljšek luleka ali pa prsni vsadek, niti izogiba ne zadanejo,ampak pospravijo samo nos, rit pa na celi cesti. Tudi videno prepogosto. Pri ekologiji pa bomo nehali govorit o tem.

P.s. Poglej malo po netu, kako na veliko se dejansko res govori o prepovedi suvov. Kakšne probleme imajo mesta z njimi in ja, Ljubljana ni mesto! Sam osebno, sem se rahlo zanalašč pohecal,da bi jih prepovedal, ker sem vedel,da bo nekdo zagrabil. Bi jih pa konkretno obdavčil.
Pa še to, v prihodnje prosim, da ne moraliziraš o nestrpnosti, ker si boš najprej moral nastaviti ogledalo.

Pa še to:
Enoprostorca kupi tisti, ki ga res rabi, športni avtomobili ne rinejo povsod, ker se vozniki zavedajo omejitev, pri suvu pa je problem ravno to,da so izredno omejeni, vendar se lastniki tega ne zavedajo(vizualno izgledajo dejansko vsemogoči) in še v razpasu so. Sicer se tega dobro zavedajo proizvajalci, ker je že avto oglaševanj, kot mestni terenec. Mogoče ga ti res rabiš, ti daje tisto varnost in zmogljivost, ki jo potrebuješ pri svojem planinskem udejstvovanju, samo takih kot si ti je zelo malo. Priznaj si, da dobro veš kaj počne večina voznikov suvov.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Alfa sport napisal/-a:Pol prepovejmo še enoprostorce in male berlinge (ker so veliki toliko ko manjši SUVi), mini kombije, tovornjačke, avtobuse, tovornjake, itd.
Pa prepovejmo temenenje šip, raznih serijskih zaves na avtomobilih, ker glej ga zlomka ne vidi se skozi njega.

Veš .... tu jaz v SUV-u ne vidim nič naprej, ker vidim streho pred mano vozečega vozila.
Najboljš da uvedemo obvezno izključno kabriolete s top down streho.

S svojim SUVom sem že vlekel limuzinarje iz jarkov, ker je vendarle večji point v zimskih gumah kot pa o preseku. Moj gre čez 50cm suh sneg.

Glede parkinga ... zaseden ravno toliko, kot je odmerjenega in nisem še videl posebnih parkirišč za SUVe.

Se pa strinjam glede mest, ampak to pomeni prepoved uporabe vseh motorjev z notranjim izgorevanjem v strogih centrih. Npr. moj SUV porabi ravno toliko goriva kot moj spider ... Ali to pomeni, da bomo prepovedali vse kar porabi nad x litrov?

Eni imate pa res ideje. Če še nisi jedel nutele to še ne pomeni da je zanič, če razumeš kaj ti hočem povedati.

P.S.: Če imaš morda izpit ... rešitev je ... upoštevaj varnostno razdaljo !!!
SUV-ji in enoprostorci so ultimativni podaljšek tiča. Enoprostorec je upravičeno v družinah s 4imi in več otroki, v praksi se v enoprostorcih vozi v glavnem ponosna mamica z enim detetom.
SUV je upravičeno pri hiši, kjer potrebujejo zmogljiv avto za vleko težkih prikolic (konji, navtika,..), pri nekom, ki ima kakšen vikend na Pokljuki, Ambrožu,... V praksi se v njih vozijo moški v drugi puberteti (kombinacija s kabriem je pa še dodatno in).

Tako prva sorta, kot druga imata nek namen, le uporabljata se v deželi na južni strani Alfa za vse drugo (nastop/presenza uspešnih, nato se tako kot vešče hočejo kazati wannabe nekdo,....)

Dejstvo je to, da se ceste enako široke, kot so bile za časa fičkov, prav tako parkirna mesta....
Sam bi za cestnino uvedel nov kriterij - površino čelnega preseka avta!

Pa še kot motorist!

Na naših koncih se najde kar nekaj cest, kjer širina ni taka, da bi bila dva pasova. Sam vedno dam nekaj prostora (kot motorist) nasproti vozečim vozilom, vozniki plebejskih vozila to znajo ustrezno uporabit in se lahko peljejo z desnim robom skrajno desno in je za vse prostor.
Klasični voznik SUV-ja in enoprostorca moj odstop prostora vzame, kot cesta je moja in sam sem se prevečkrat, da bi bilo to naključje, moral voziti po bankini, da nisem postal dekoracija na sprednjem delu omenjenih vozil.

Še malo.

Občutek varnosti/nedotakljivosti/... prepogosto potegnejo iz ljudi najslabše. Bolj kot je situacija napeta (drena na cesti,...), bolj se pri ljudeh manifestira najslabše, kar imajo v sebi.
Kaj je omika, kultura v prometu, .. je prepogosto nepoznan teritorij pri osebkih, ki se vozijo po cestah obkroženi z lastno stratosfero...
Zadnjič spremenil ROBERTH, dne Pe Jul 17, 2015 9:02 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Alfa sport napisal/-a:Pol prepovejmo še enoprostorce in male berlinge (ker so veliki toliko ko manjši SUVi), mini kombije, tovornjačke, avtobuse, tovornjake, itd.
Pa prepovejmo temenenje šip, raznih serijskih zaves na avtomobilih, ker glej ga zlomka ne vidi se skozi njega.

Veš .... tu jaz v SUV-u ne vidim nič naprej, ker vidim streho pred mano vozečega vozila.
Najboljš da uvedemo obvezno izključno kabriolete s top down streho.

S svojim SUVom sem že vlekel limuzinarje iz jarkov, ker je vendarle večji point v zimskih gumah kot pa o preseku. Moj gre čez 50cm suh sneg.

Glede parkinga ... zaseden ravno toliko, kot je odmerjenega in nisem še videl posebnih parkirišč za SUVe.

Se pa strinjam glede mest, ampak to pomeni prepoved uporabe vseh motorjev z notranjim izgorevanjem v strogih centrih. Npr. moj SUV porabi ravno toliko goriva kot moj spider ... Ali to pomeni, da bomo prepovedali vse kar porabi nad x litrov?

Eni imate pa res ideje. Če še nisi jedel nutele to še ne pomeni da je zanič, če razumeš kaj ti hočem povedati.

P.S.: Če imaš morda izpit ... rešitev je ... upoštevaj varnostno razdaljo !!!
nisem še spoznal človeka, ki bi objektivno kritiziral nekaj za kar se je sam odločil, da bo kupil, ker bi tako dejansko sebe kritiziral ljudje so pa slabi samokritiki.

in da to sem tudi napisal, enoprostorci, karavani 5m, SUVji ipd. nima kaj iskat v večjih mestih.
Odgovori
  • Informacija