Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Je slabo, ker se že sedaj govori o kar nečem in če bo šlo tako naprej bomo pristali na čolnih in letalih. Se mi zdi bolj smiselno odpreti temo prihodnost Alfe, kjer pa na koncu lahko preidemo okvirje teme in je govora tudi tako kot tu, ker se lahko vedno vrnemo k temi, tu smo šli iz Giulie na nove modele in sedaj teče debata o neuporabnosti in aroganci... voznikov SUV in enoprostorcev.

pa da nadaljejm offtopic: mati ima IX35, ki je za moje pojme slab v vseh pogledih, totalno skropucalo od SUV, z njim se vozi v trgovino in nekajkrat na leto na morje, naredi pod 10kkm na leto, kupila ga je ker je bil njen Megane break star 11 let in keer je gospa že nekoliko bolj v letih se ji paše vsedid gor in ne dol, ji paše iz avta stopit dol, njej je dovolj udoben in je zadovoljna. Oče po drugi strani je veliko na cesti in včasih ima prazen avto včasih poln, v prtlažnik mora spravit 2 seta golf palic z vozičkoma, in vso prtljago za dopust, pa tudi 2 kolesi se marsikdaj kam odpeljeta in njemu je važno da lahko vse to (seveda izmenično) da v avto brez prevelikih težav, da kolesi lahko postavi v avto če ima sname prednji gumi in mu ostane še nekaj prostora za prtljago. Vozi Alhambro, ki je enoprstorev, nemu je super, naredi cca 80kkm na leto. če bi mu žena dovolila bi kupil MB Vita oziroma sedaj je razred V, ampak ona pravi da v kombiju se pa res ne bo vozila.

Ni res da so vsi te avti nepotrebni za ljudi, pa mi niso všeč in se bom obeh segmentov otepal dokler bo šlo, se strinjam da SUV ni terenec, kar pomeni da ko pride brezpotja jih večina pogori. Ampak vsakomur svoje, to da ljudje mislijo da so SUV varnejši je bedarija, ker so v resnici rezen pri čisto direktnih trkih bolj nevarni, ker če grejo na streho (kar je hitreje zaradi visokega težišča) je panika, ker ima samo XC90 ojačano streho, razni Q7 in BMW pa ne tako da ko grejo na streho je veselo. So pa popularni in veliko ljudi misli da imajo tank.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi jaz ne maram SUV razreda, ampak če želimo, da se Alfa Romeo utrdi na trgu, bo treba zapolniti vrzel tudi v tem segmentu - jbg, današnji trend je pač tak in vsak zase ve, zakaj tak avto pač potrebuje.....
Sam (sem) najbolj pogrešam(l) SW verzijo v razredu 147/Giulietta, kateri mislim, da so najbolj prodajani karavani nasploh...
Zadnjič spremenil MaStr, dne Pe Jul 17, 2015 10:04 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

=D>
Vsakemu kar mu gre.

No upam, da bo alfa dala ven paleto, da bomo eni lahko uživali, drugi pa kompenzirali določene organe, spet tretji pa bodo preprosto samo nesrečni.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

MaStr napisal/-a:Tudi jaz ne maram SUV razreda, ampak če želimo, da se Alfa Romeo utrdi na trgu, bo treba zapolniti vrzel tudi v tem segmentu - jbg, današnji trend je pač tak in vsak zase ve, zakaj tak avto pač potrebuje.....
Sam (sem) najbolj pogrešam(l) SW verzijo v razredu 147/Giulietta, kateri mislim, da so najbolj prodajani karavani nasploh...
Predvsem me zanima zakaj ste takega mnenja glede na to, da je Alfa res mali del FIAT koncerna in kjer SUV segment komot zafila Jeep oz. Crysler ali Fiat oz. Lancia.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Kk ti ni jasn ... tu je Slovenija ... sem vse povedal.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Dejch napisal/-a:
MaStr napisal/-a:Tudi jaz ne maram SUV razreda, ampak če želimo, da se Alfa Romeo utrdi na trgu, bo treba zapolniti vrzel tudi v tem segmentu - jbg, današnji trend je pač tak in vsak zase ve, zakaj tak avto pač potrebuje.....
Sam (sem) najbolj pogrešam(l) SW verzijo v razredu 147/Giulietta, kateri mislim, da so najbolj prodajani karavani nasploh...
Predvsem me zanima zakaj ste takega mnenja glede na to, da je Alfa res mali del FIAT koncerna in kjer SUV segment komot zafila Jeep oz. Crysler ali Fiat oz. Lancia.
Ker nočejo vsi cenene interierje Fiata in Jeepa, ampak premium in bolj športno naravnan SUV, ki je po vrhu še lepši od konkurence in z Alfa značko na nosu. Ker se SUV-ji zelo dobro prodajajo, so dragi in je na njih velik zaslužek, ker ga ima vsa športna konkurenca, predvsem pa ker na ljubtelje bolj tradicionalnih segmentov absolutno nič ne vpliva, če ima Alfa širšo paleto. Ti ga ne boš imel, jaz ga ne bom imel in se s tem nimava kaj obremenjevat, Alfa pa rabi denar in prodajne številke, ob tem pa jo bo s široko paleto trg resneje jemal.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Tudi jaz ne, če bo v ponudbi ustrezno dvignjen karavan.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

lizard napisal/-a:
Dejch napisal/-a:
MaStr napisal/-a:Tudi jaz ne maram SUV razreda, ampak če želimo, da se Alfa Romeo utrdi na trgu, bo treba zapolniti vrzel tudi v tem segmentu - jbg, današnji trend je pač tak in vsak zase ve, zakaj tak avto pač potrebuje.....
Sam (sem) najbolj pogrešam(l) SW verzijo v razredu 147/Giulietta, kateri mislim, da so najbolj prodajani karavani nasploh...
Predvsem me zanima zakaj ste takega mnenja glede na to, da je Alfa res mali del FIAT koncerna in kjer SUV segment komot zafila Jeep oz. Crysler ali Fiat oz. Lancia.
Ker nočejo vsi cenene interierje Fiata in Jeepa, ampak premium in bolj športno naravnan SUV, ki je po vrhu še lepši od konkurence in z Alfa značko na nosu. Ker se SUV-ji zelo dobro prodajajo, so dragi in je na njih velik zaslužek, ker ga ima vsa športna konkurenca, predvsem pa ker na ljubtelje bolj tradicionalnih segmentov absolutno nič ne vpliva, če ima Alfa širšo paleto. Ti ga ne boš imel, jaz ga ne bom imel in se s tem nimava kaj obremenjevat, Alfa pa rabi denar in prodajne številke, ob tem pa jo bo s široko paleto trg resneje jemal.
Sej sem rekel Crysler ali Lancia za EU trg. Kakor vem imata obadva lahko kvalitetne interierje. Kaj točno pa je bolj športen SUV? BMW X6? Ta jajc?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Ne vem kaj imate nekateri probleme s tem če ima oziroma bo imela znamka določena vozila iz segmentov kateri vam niso všeč. Če se hoče imeti prodajne številke in če hoče firma laufat mora imeti čim več različnih modelov, da pokrije želje vseh kupcev. Tudi ferrari ima model FF, kateri če gledaš tradicionalnost znamke nima kaj tam iskat (awd), pa se noben zaradi tega ne pritožuje. Mene SUV-ji tudi pritegnejo, ga ne rabim, ampak če ga bo alfa imela hvala bogu, bo vsaj še kakšna alfa več na cesti namesto konkurence. Pa tudi glede koncernov, audi, vw in porsche so tudi v istem koncernu in imajo vsi SUV-je pa verjetno ne bo dolgo ko jih bosta dobla tako seat kot škoda.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

VAG je evropski GM. Boli nas kako imajo oni.

Še zmer ne zna noben objasnit kaj ima Alfa prednost, da naredi "športni" SUV v koncernu FIAT. Totalna neumnost. To je samo neko ovčarsko sledenje trendom.

Raje vidim, da je Alfa kot nek Jaguar, ki nima potrebe po SUVjih zato ker to nišo zapolnijo z Land Roverjem oz. Range Roverjem.
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Najprej Land/Range rover se s Fiatom ravno ne mora priemrjati, kar opmeni da mora če že naredit Lancia SUV, kar pomeni oživlajnje še ene znamke na silo, gore denarja in to v znamko, ki nikoli ni bila SUV/terensko naravnana, kar Land Rover od nekdaj je.
Drugo Če se bodo šli Italijani preveč znak bodo vse propadle, Fiat mora biti za ''siromake'' torej rang Renaulta, Alfa pa premium, torej MB, BMW in Audi rang. in ja rabi tudi SUV.

Eni se tu gor obnašate kot da ste podpisali pogodbo, da boste mogli vse karoserijske različice, ki jih da Alfa ven v naslednjih 8 letih kupit takoj ko bo možno in vas skrbi da boste že pri drugem modelu obubožali. Alfa mora zaživeti in to lahko naredi ravno tako da sledi trendom in da vn modele ki jih bodo ne Alfisti kupovali. Dajmo no malo glavo vn iz riti pa ne samo skozi svoje oči gledat.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Dejch napisal/-a:Raje vidim, da je Alfa kot nek Jaguar, ki nima potrebe po SUVjih zato ker to nišo zapolnijo z Land Roverjem oz. Range Roverjem.
Jaguar svoj SUV že aktivno testira in bo najverjetneje v prodajnih salonih prej, kot Giulia :lol: .

http://www.autocar.co.uk/car-news/motor ... plus-video

Ne glede na vse pa je dejstvo (to so itak že ostali zapisali), da mora imeti AR eno normalno paleto vozil (tudi v razredu SUV, ki se tako v evropi, kot v ZDA dobro prodajajo), če želi preživeti na trgu. Lahko pa se pridružijo Lancii...

A so vozniki BMW M5 kakorkoli prikrajšani zaradi grdavsov X5 in X6?
Zadnjič spremenil UKi, dne Pe Jul 17, 2015 1:37 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Kakor vem Lancia pač bo Crysler za evropski trg.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Dejch napisal/-a:Kakor vem Lancia pač bo Crysler za evropski trg.
Mar ni Lancia (zaenkrat) pokojna?
axis86
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 548
Pridružen: Ne Sep 10, 2006 8:02 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa romeo 156 1.9 jtd
Alfa romeo 75 1.6 carb
Alfa romeo 159 1.9 jtdm 16V
Kraj: Žiri

Dejch napisal/-a:VAG je evropski GM. Boli nas kako imajo oni.

Še zmer ne zna noben objasnit kaj ima Alfa prednost, da naredi "športni" SUV v koncernu FIAT. Totalna neumnost. To je samo neko ovčarsko sledenje trendom.

Raje vidim, da je Alfa kot nek Jaguar, ki nima potrebe po SUVjih zato ker to nišo zapolnijo z Land Roverjem oz. Range Roverjem.
Boli mogoče tebe kako imajo oni. Ampak oni živijo. Če FCA ne bo sledil bo ugasnila še kakšna znamka poleg lancie. In naslednja je 100% nam ljuba alfa.
Odgovori
  • Informacija