Alfa Romeo Stelvio

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
luni
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 617
Pridružen: To Feb 21, 2006 1:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Damijan napisal/-a:Brezveze komentirati, verjeno ne bo nikoli dosegljivo! Upam samo, da zdržijo tempo, ponudijo še več, postopoma še zvišajo ali vsaj držijo "napovedano" kvaliteto izdelave, še kak nov model in to je to! Tudi meni SUV-i smrdijo, so mi neuporabni, ampak to je pa za imeti! :D

luni napisal/-a:... Morda bi Giuliji koristilo še 6 mesecev razvoja ampak neka točka loma se je očitno morala zgoditi.
Upajmo, da se bo poznalo ob prvi prenovi! :)
Tudi meni se zdi verjetno, da bomo FL giulie deležni prej kot je bilo doslej v navadi. Saj ne, da je z avtom kaj kritično narobe, ampak bi bilo škoda če ne bi poglihali zadnjih ostrih robov in dokončno zaprli gobce skeptikom. Oziroma še bolj logično je, da sploh ne bodo delali pompa, temveč bodo procesne napredke iz stelvia preprosto prenesli v proizvodnjo giulie in FL prihranili za korenitejše popravke po kakšnem letu ali dveh. Morda s predstavitvijo SWja :-)( .
Tko vidi lice ninđe, umreće u strašnim mukama!
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

samo tak naprej =D> še alfetto dajo ven, da še pometejo s konkurenco v serijah 5, 6 in E :)

če bo šlo tak naprej so na pravi poti O:)
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če prav vidim, ima Stelvio tudi spodnji del vrat iz mehkejšega materiala, torej drugače kot Giulia, ki ima tam trdo plastiko - https://www.youtube.com/watch?v=h4Tza64zi_I" onclick="window.open(this.href);return false;

Verjetno je za Alfo najbolj pametno kot pravi luni, da te spremembe v Giulio uvede potihoma, ali pa skupaj s prihodomo SW-ja...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Vidim, da ima tudi pravo panoramsko stresno okno, ne pa tako dvodelno, kot ima Giulia :D
bacco979
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Po Jun 03, 2013 7:34 am
Vozilo: 2014 Giulietta 2.0 16v

Se že kaj govori o V6 dieslu?
Pravzaprav se ne govori še nič. Znana je bencinska motorizacija za Ameriko, 2.0 TB 280 in 2,9 biturbo za QV.

Glede evropskih motorjev naj bi bilo pa več jasnega do Ženeve. Pa očitno bo Stelvio v nasprotju z Giulio najprej na voljo Američanom, šele nato v Evropi.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

že prvi komentar na SLO članek! http://siol.net/avtomoto/novice/alfa-ro ... iko-429812" onclick="window.open(this.href);return false;
SiByte / 17.11.2016. ob 13:08
+0 / -0

Veliko se je že pri Giuliji obljubljalo in govorilo pa ni blo nič iz tega. Sem imal zadnjič priložnost videti, sedeti in se zapeljati z njo. Bil sem izredno razočaran z samo obliko saj je na vseh slikah ki so jih objavljali veliko bolj atraktivna ko pa sem ji videl v živo pa raje sploh nisem komentiral, prav tako pri notranjosti sem za ta denar pričakoval boljše materjale, res da ni bila top oprema ampak za ceno 39k€ pa nekaj bi pričakoval kaj na nivoju Audija ali pa vsaj Škode :(
Pri Ex sodržavljanih pa skoraj brez kritike!
http://www.vrelegume.rs/vesti1/alfa-rom ... eles-2016/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

ah slovenci :P
sem pa tudi jaz komentiral naj odpravijo napako v clanku!
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sport Driver
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 105
Pridružen: So Okt 22, 2016 1:18 pm

luni napisal/-a:
Damijan napisal/-a:Brezveze komentirati, verjeno ne bo nikoli dosegljivo! Upam samo, da zdržijo tempo, ponudijo še več, postopoma še zvišajo ali vsaj držijo "napovedano" kvaliteto izdelave, še kak nov model in to je to! Tudi meni SUV-i smrdijo, so mi neuporabni, ampak to je pa za imeti! :D

luni napisal/-a:... Morda bi Giuliji koristilo še 6 mesecev razvoja ampak neka točka loma se je očitno morala zgoditi.
Upajmo, da se bo poznalo ob prvi prenovi! :)
Tudi meni se zdi verjetno, da bomo FL giulie deležni prej kot je bilo doslej v navadi. Saj ne, da je z avtom kaj kritično narobe, ampak bi bilo škoda če ne bi poglihali zadnjih ostrih robov in dokončno zaprli gobce skeptikom. Oziroma še bolj logično je, da sploh ne bodo delali pompa, temveč bodo procesne napredke iz stelvia preprosto prenesli v proizvodnjo giulie in FL prihranili za korenitejše popravke po kakšnem letu ali dveh. Morda s predstavitvijo SWja :-)( .
Take spremembne so ponavadi standardne za kakšnno sprememo v modelnem letu, to bi bilo za Giulio tam sredi 2017 (MY 2018), malo boljši materiali pa še kakšen Android Auto/Apple Carplay.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Nekako tako. Stelvio med drugim že ima tako Android Auto kot Apple Carplay - nekaj kar je za US trg praktično nujno, v Evropi za vsaj zaželjeno (mislim, da pride update za Giulie, ki bo to vseboval).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

simnov napisal/-a:Omg suvi mi nikol niso bili všeč sam tole je pa mrcina.

men tud Suvi niso všeč. ampak ta je pa lep, ker je Alfa 8)
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
AR Junior
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Pe Jan 01, 2010 9:26 am
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
Kraj: Ljubljana

Poklon Alfi, poklon Stelviu.Čisti masterpiece.
ALFA ena in edina!!!!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Kdaj pride v prodajo v EU in kdaj,in kateri dizel bo v ponudbi?
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

V prodajo pride drugo leto, glede motorjev se pa zaenkrat govori le o bencinskem 2.9 V6 in 2.0 280KM, ter dizelskem 2.2 ...
Več bo znanega v bližnji prihodnosti :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Marchianio
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr Mar 09, 2016 2:12 am

Govori se o ceni 35k€ navzgor, zdi se mi izjemno nizka cena napram konkurentom: Macan 90k€, Levante 90k€ , Bmw x3 50k€, Audi q5 40k€, Mercedes glc 70k€. Prosim samo ne primerjat Stelvia z kakšno mazdo, renaultom,..
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Bella Macchina!!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Zaklenjeno
  • Informacija