Alfa Romeo Stelvio

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Boljše da tega sploh ne preberjo, jih bo še infarkt :mrgreen:
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Pa če ma KIA eno svojo korejsko brezosebno jajco rahlo dvignjeno od tal že za 12.990€ ali 100€/mesec brez obresti, pa halo no a ste normalni!! Js hočem napol zastonj avto na katerem ma Alfa izgubo ko mi ga proda in je tehnično superioren vsemu na cesti, če ne je ZASTAREL in SLAB. Oziroma ko kupim rablenga ker lahko itak sam lajam po forumih in nimam niti za KIO niti za Alfo novo.

#alfaforum
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Prosim, ne uničite še ene teme.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Zdaj pa si upaj rečt da nism napovedal bistva/teme naslednjih 10 strani. Ko se raznih karakterji nehajo dajat po temi Giulie. :D
portos1986
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr Dec 11, 2013 8:55 am

ZRow napisal/-a:Za ceno osnovnega modela se omenja okoli 40k€... bo to preveč za goreče forumske privržence znamke? :lol:
Dej ZRow hitro popravi komentar in zamenjaj okoli 40k€ na okoli 14k€ :D
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Binji bitka izgubljena :)

Čeprav ostajam osebno proti tem suv-om, ste me vsaj delno prepričali, da ga pač alfa rabi zaradi prodaje. Me resno zanima kako bo izgledala. Mislim, da mora biti kar izziv narediti lep suv, kateri bo pa še vseeno močno spominjal na Alfo. Dvomim, da si bodo privoščili copy-paste korejsko-japonskih gajb.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Po moje bo zelo podoben Giuliji. Ala "corporate face" varjanta, da se ve čigava fabrika proizvaja. Sej se že na testnih mulah vidi neke zametke julkinega frisa. Kar niti ni slabo, sploh ne. Samo ne sme bit res čist direkten copy-paste. :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

THOR napisal/-a:..... Dvomim, da si bodo privoščili copy-paste korejsko-japonskih gajb.
Sam osebno bi si želel, če bi alfa izdelala nekaj v stilu korejsko-japonskih gajb, z alfinim dizajnom in znakom.
Te krivooke gajbe so zgodba o uspehu in je vse drugo kot njihovo kritiziranje nekorektno.

Vseeno pa Stelvio ne mora in ne bo nadomestek karavanske verzije. Če že zadnje čase primerjamo alfo z npr. bavarcem, si ne predstavljam, da bi BMW 3ka namesto, karavana ponujala le X3.

Ne predstavljam si, da bi na stelvio tlačili gor eibach pro kit ali gewinde in nižali avto, na karavanu si pa predstavljam,

Samo idejo o SUV pa podpiram, da ne bo nesporazuma.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

SUV-i so uspešnica, velika uspešnica in iskana roba, zadnjih 15+ let. In zaradi raznoraznih SUV-ov in velike ponudbe le teh, močno pada povpraševanje in prodaja karavanov.

Definitivno pa tudi Alfa rabi SUV, čeprav krepko zamuja s ponudbo, vsaj 10 let!
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

THOR napisal/-a:Binji bitka izgubljena :)

Čeprav ostajam osebno proti tem suv-om, ste me vsaj delno prepričali, da ga pač alfa rabi zaradi prodaje. Me resno zanima kako bo izgledala. Mislim, da mora biti kar izziv narediti lep suv, kateri bo pa še vseeno močno spominjal na Alfo. Dvomim, da si bodo privoščili copy-paste korejsko-japonskih gajb.
Tudi meni niso všeč čudni križanci, pustimo večje zverine (X5, X6, ML, GL, Q7, Range...), ampak to so druge sfere, kjer ni več važna lepota ampak imidž.

Glede na velikost naj bi bil to razred "X3/Q5", kjer je nekaj izredno lepih. Evouqe, XC60... In meni osebno še vedno eden najlepših terencev, kljub starosti, CX7. Mogoče v v Stelviu tudi vidim nekatere poteze CX7. Prednje luči, občutek nizke/kupejevske strehe...

Kot zanimivost, če primerjamo z Mercedesom, kjer so malo smešni in pretiravajo, so v zadnjem letu, dveh, dali ven: GLA, GLC, GLE, k že starim ML, GLK, GL, G.. Verjetno sem še kakšnega spustil, so pri Alfi celo "že" videne slike kako naj bi izgledal prvi tak mešanec.
Ne predstavljam si, da bi na stelvio tlačili gor eibach pro kit ali gewinde in nižali avto, na karavanu si pa predstavljam,
Nevem koliko ljudi kupi karavana, ali Alfo zaradi tega ker sanja da jo do pribil v poden.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Jaguar ima tudo podoben pristop, kjer ne nudijo več karavanov, so pa ravnokar lansirali novega SUV-ja v razredu kot bo Stelvio.

Sicer pa so pri Alfi pred kratkim zaščiti tudi ime Kamal, ki bo lahko uporabljen za večjega SUV-ja.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Slika
(desni klik-odpri v novem zavihku...je večja)

Iz tega videa:

http://www.youtube.com/watch?v=7UtUJztWaO0
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Nos bo že ta pravi =D>
Uporabniški avatar
monsterogi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 80
Pridružen: To Mar 02, 2010 2:40 pm
Vozilo: Fiat Bravo Turbo Benzina
Kraj: JE-SE-NI-CE
Kontakt:

Maserati Levante
pirlo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 276
Pridružen: Pe Nov 12, 2010 10:13 am

monsterogi napisal/-a:Maserati Levante
Zgornja slika sigurno ne.
Zaklenjeno
  • Informacija