Nova Alfa Romeo Giulietta

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Pozdravljeni!
Če sem spregeldal že obsotječo temo naj admin premakne post.

Očitno so se začela testiranja nove Giuliette, oziroma testnih mul, čeprav je karoserija ista tako, da bi lahko bil samo FL ali update obstojče...kdo ve...
Slika
vir: http://www.clubalfa.it/19605-nuova-alfa ... letto.html

Najbolj verjetno bo predstavljena leta 2019 in stopila na trg 2020.
Po besedah Biglanda bo osnova skrajšana platforma Giorgio. (v enem intervjuju pred predstavitvijo Stelvia je izjavil, da razvijalci še ocenjujejo ali bodo uporabili skrajšano platformo Giorgio ali bo ceneje razviti novo, ker naj bi krajšanje predstavljalo večje kompromise in rezultat lahko ni optimalen)

Lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če bo na Giorgio platformi, bo to pomenilo RWD/Q4, torej povsem nova Giulietta z novimi motorji in novim vpetjem.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Leta 20...se dobr da ne cakajo da nafte zmanka
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Sem tudi jaz mnenja, da bi morali, sedaj ko so že v naletu, novo Giulietto predstaviti vsaj drugo leto (najkasneje 2018) in na trg lansirati leto kasneje ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Spomladi je bila predstavljena Giulietta FL ... Pa MiTo tudi.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Mah, ta FL je bil bolj za to, da so poenotili dizajn "scudetta" in odvzeli naziv QV, da se le ta ne bi tepel z na novo zamišljenim imidžem Quadrifoglio pri Giulii in sedaj Stelviu, ki je pozicioniran precej više.

Realno gedano pa sta tako Mito (sploh ta) kot Giulietta že zelo zastarela in nista na istem nivoju (niti cenovno) kot so postavili Giulio. Giulietta tako rabi čimprejšnjo zamenjavo, seveda na Giorgio platformi :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj se strinjam, samo če bi oni imeli v načrtu čez pol leta dati ven popolnoma nov avto, kar bi GIulietta na Giorgio platformi zagotovo bila, bi ne predstavili FL-ja, pa tudi če je minimalen.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi, če drugo leto predstavijo nov model, bi ta na trg prišel šele 2018, torej bi se Giulia FL prodajala celi dve leti, kar pa je za moje pojme povsem dovolj.
Vsak FL je itak narejen le zato, da z najmanjšim vložkom za kakšno leto-dve podaljšajo/pospešijo prodajo sicer že starega, a delno osveženega modela, preden ga zamenjajo z novim ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Ob tem bi razvoj nove Giuliette moral biti relativno poceni, saj ne bi bilo potrebno razvijat nobene dodatne tehnologije, ki že ne obstaja pri Giulii, saj je Giulietta v nižjem razredu. Namreč v primeru razvoja naslednjice 166-ke bi bil potreben zajeten vložek, saj bi avto moral biti na marsikaterem področju bolj dovršen kot Guilia, kar pa seveda stane precej denarja. Povedano drugače, "upgrade" je precej dražji kot "downgrade". :)
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Moram pa reci da giulietta sploh ne izgleda slabo niti postarano, pa po mnenju mnogih se avto odlicno pelje. Se vedno bi jo mel raje kot vecino hatchbackov.
Ce bo nova rwd zna biti to v tem razredu prej kiks kot ne. Manj prostora, nekatere bo strah kupiti avto, 5% nas bo pa uzivalo ker je rwd. Hatchback z dodelanim podvozjem in fwd se trenutno najbolje prodaja.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Julk je notr precej boga glede na leto v kerem smo
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

Alan napisal/-a:Moram pa reci da giulietta sploh ne izgleda slabo niti postarano, pa po mnenju mnogih se avto odlicno pelje. Se vedno bi jo mel raje kot vecino hatchbackov.
Ce bo nova rwd zna biti to v tem razredu prej kiks kot ne. Manj prostora, nekatere bo strah kupiti avto, 5% nas bo pa uzivalo ker je rwd. Hatchback z dodelanim podvozjem in fwd se trenutno najbolje prodaja.
Tudi to so bli pomisleki, ki jih je Bigland izpostavil v tistem intervjuju, ki sem ga omenil. Tako, da očitno še niso odločeni....
Julk je notr precej boga glede na leto v kerem smo
S tem se tudi jaz strinjam, ob nedavnem FL-ju bi jo pa lahko vsaj malo "popravli"... :doubt:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Po moje bi bilo predrago delat povsem novo armaturko. Res ni bog ve kaj, samo v tem segmentu so vse take sijoče in plastične ...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Mah ok plastiko se prebolis. Sam infotainment, grafika klime, plastike okol sedezev...to je 10 let za casom+en kup opreme ki jo loh dobis pri cenejsih znamkah mi tu sploh ne obstaja.

Mene samo to odvraca od nakupa in vedno bolj pogledujem k enki, ki pac ponuja tolko vec znotraj ko bo cas za menjavo.

Me pa navdusuje oblika in pa MA motorji...bomo vidli kaj bo prevladalo
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Jz sm res cudn k mi ta oprema nic ne pomeni, pa kako je okol sedeza tud ne, 1x ga nastelam in to je to. Navigacijo in podobno mam pa na telefonu.
1ka je pa grd avto :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija