menjava glave

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

No stvar je taka.

Mam alfa 33 1.7 i.e. l93, in je 8v. Zdej pa me zanima kakšen je postopek, kaj bi blo potrebno narest, kolk približno bi to koštal... no v glavenm vse da bi dal v to alfo 16v glavo.

Če sem prov sledil podatkom, je razlika med "navadno" in 16v približno 20kw to pa ni zanemarljivo. :lol:

Pa vsem se že v naprej zahvaljujem za odgovore.
darko567
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: So Nov 29, 2003 9:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Raje si nabavi cel motor kot da bi predeloval tega zamenjati morš veliko motornih delov kot naprimer bate to je spodobn strošek jermeni so drugačni ispušni kolektorji niso isti itd



če imaš veze da dobiš te kose pa če se ti da ukvarjat s tem prov ti lahko pomagamo nekaj kosov imam tudi jaz če boš rabil povej
Darko Q4
Uporabniški avatar
roadking
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Če Nov 20, 2003 11:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

mam bate, glave, u bistvu lahk dobis cel motor sam je glavna gred unicena, mas pa vse od injektorjev, kolektorjev, batov, u glavnem vse kar rabis da nardis 16V
Jeep Cheeroke 4.0 Laredo
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

thx za tolk hitr odgovor.

Zdej se mi porajajo dvomi glede te predelave. Sm mislu da se samo glavo menja, pa kakše malenkosti in je to to.

16V ma 4x diske ne? Jst mam na moji uspred navadne diske, uzadi pa bobne (isto kot 1.5 ), pa bi pol menju bremze, in bi jih dal od 16V k ma 4x diske,pa še prisilno hlajeni so.
Zdej pa spet vprašanje kaj vse je treba menjat in kolk bi to koštal. Darko in roadking, če mata komplet bremz, za kolk približn bi ga dala?

Pa še enkrat hvala za vse odgovore.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Na avtonetu se prodaja 33 1.7 16v Permanent 4 po delih.

link: http://www.avto.net/rabljena2002/oglasP ... p?id=34176
darko567
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: So Nov 29, 2003 9:41 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ozadi moraš menjat most se ne splača ospred pa čeljusti in diske dalo bi se dobit zelo pocen.
Darko Q4
Uporabniški avatar
davee
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 197
Pridružen: Po Nov 17, 2003 11:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfa331.7 napisal/-a:thx za tolk hitr odgovor.

Zdej se mi porajajo dvomi glede te predelave. Sm mislu da se samo glavo menja, pa kakše malenkosti in je to to.

16V ma 4x diske ne? Jst mam na moji uspred navadne diske, uzadi pa bobne (isto kot 1.5 ), pa bi pol menju bremze, in bi jih dal od 16V k ma 4x diske,pa še prisilno hlajeni so.
Zdej pa spet vprašanje kaj vse je treba menjat in kolk bi to koštal. Darko in roadking, če mata komplet bremz, za kolk približn bi ga dala?

Pa še enkrat hvala za vse odgovore.
4x diske ima samo 33 permanentka, 1.7 16v fwd ima spredaj prisilno hlajene, zadaj pa bobne. Sicer pa zadaj diskov v bistvu ne potrebuješ, ker je avto tako lahek sam po seb, da so bobni OK. Razen če boš mel odprte feltne, pa hočeš da zgleda. Sam pol raj avto zameni, pa se ne je*i z zadnjim mostom. :wink:
let me fly
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Avta ne mislm menavt, sm dubu 33 s 106k km (garnitirano poznam človeka ) vozu je starejši človk, ni bil avto nigdar nikjer ruknjen, tko da ga ne mislm menjat. Pa glih sm ga kupu, je še registriru nism.

A je to ful dela da bi menju zadn most al kaj, da mi to odsvetujete.
AJA, pa to je predvsem zarad izgleda ja , k ma avto 5 krake litke, pa un rdeč bobn ne izpade tko no.

Pa prosil bi če mi lahko kdo pove vsaj okvirno ceno, kolk bi ble sprednje bremze, pa zadnji most vredn, pliz?

LP Joseph
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Da bi tvoj predelo v 16v je seveda preves dele in te bo vse skupaj veliko stalo zato je najboljse da vse skuoaj to pustis in si potem kupis original 16v
ce pa bos to vseeno hotel ti lahko jaz prodam celga 16v pa bos imel vse
Odgovori
  • Informacija