Številka karoserije

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kje imajo stare alfe odtisnjeno številko karoserije1 Najbolj me seveda zanima, če kdo ve kje jo ima odtisnjeno Alfetta Gt ali pa vsaj običajna Alfetta.

NUJNO!
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Če se jst prov spomin naj bi mela v steni (se prav pod vetrobranskim steklom) med motorjem pa kabino....
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Baje je tam ni, je lahko še kje drugje?
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Mogoče v prtljažniku, na pragu, tam kje okoli "fuse boxa" ( varovalke ).
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Super bi bilo, ko bi točno zvedel, kje je ta številka pri tem avtu! Potem samo lahko povem kje, redar občine Izola jo pogleda in jaz lahko odpeljem avto!
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Chassis Serial Number
Chassis serial numbers can always be a confusing issue with early Alfas. However, the way to tell a 1300 Veloce serial number is fairly easy.

On 750 and early 101 chassis the serial number is stamped on the fire wall. An “F” is stamped either above or next to the fourth digit of the serial number (i.e., 1495 F xxxxx) on Spider Veloces; an “E” is used on Sprint Veloces. On late 101 1300 Veloces the serial number begins with “AR” and an “F” (Spider) or “E” (Sprint) stamped next to or above the “AR.” Late 101 1300 Veloces are also identified by a small plate pop-riveted to the firewall on the driver’s side. The plate has TIPO 101.07 stamped on it for Giulietta Spider Veloces and TIPO 101.06 for Giulietta Sprint Veloces.

The chassis serial number on all Giulia Spider Veloces begins with “AR39”; Giulia Normales begin with “AR37.” The 101 Giulia Sprint was not offered as a Veloce.

Fresh Air Scoop
On Veloces a fresh air scoop is welded into the grill opening on the driver’s side. This scoop provides a mild ram effect and directs more air to the carburetors. Sometimes, due to improper repair after an accident, the scoop has been removed

Because it can be made by simply folding and welding sheet metal, it is sometimes added to Normales. Both Veloces and Normales have an air scoop for the passenger compartment. The Veloce uses a split scoop with two hoses, one for the carbs and one for the driver.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Sicer tole ni od GTjke ampak prbližn da veš kej naj iščejo..
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ehm, kaj nimaš tega avta že doma?

Zdaj pa grem hitro enemu prjatlu s portoroža rečt naj jo kupi za mene!!! :evil: :evil:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Walter de' Silva napisal/-a:Ehm, kaj nimaš tega avta že doma?

Zdaj pa grem hitro enemu prjatlu s portoroža rečt naj jo kupi za mene!!! :evil: :evil:
Prepozen si :) avto je stal tam 2 leti :lol:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Je že moja, samo na parkirišču od običe še stoji in mora njihov redar izpisat številko od avta, če ga želim odpeljat1 Da preverijo, če je enaka tisti na moji prometni! Imajo pa tako pametne redarje, da jim daš ključe in poveš kje naj pogledajo, ampak tudi če bi z velikimi številkami pisalo na šipi je on po mojem ne bi videl.

Walter lahko pa jo kupiš od mene, ker da pa bi ti postal alfist bi pa bilo vredno žrtvovanja GTVa. Pa glede emocij in avtomobilov, še od zadnjič, očitno ne poznaš reklame od seata, ki ga voziš! :lol:
Walter de' Silva
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: So Nov 08, 2003 12:43 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Kaj sem rekel, da je slogan alfe AUTO EMOCION? Mislim, da ne? Drugač pa, moja napaka. Hotel sem povedati, da sta si slogana Auto emocion in Coure Sportivo zlo podobna. :(

Hvala za ponudbo, toda zaenkrat imam dovolj dela in skrbi. :mrgreen:
Sem te mislil samo malo jeziti. Alfist pa še lep čas ne bom, ker mi sedanji avto več kot ustreza.

BTW:
Koliko si sploh dal za avto? Si sploh preizkusil motor in avto pregledal koliko je rjav? (razen barve laka!) Mislim, da vidim rjo spredaj levo. Če avto že dve leti stoji v travi potem se žal pripravi na neprijetna presenečenja.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Že pripravljen na presenečenja, sicer pa bo itak avto šel skozi generalko, tako da bo marskikaj kar zamenjano. Najverjetneje tudi kar cel motor! Cena pa je bila tako smešna, da je ne bom po forumu razglašal! :D

Glede tvojega avtomobila pa verjamem, da si zadovoljen, saj je imel moj sošolec Leona TDI(vse rdeče 150ps) in sem ga kar dostikrat vozil. Fajn avto, ni kaj! Ko pa boš kupoval naslednji avto in če boš morda izbiral tudi med drugimi avti pa se le vsedi še v kakšno alfo(od letošnjega junija bodo tudi 4X4), morda ti bo všeč!
GT
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 120
Pridružen: Ne Nov 09, 2003 8:19 pm

poglej pri motorju oz. okrog za cifro al pa sovoznikovi ali voznikovi strani ob strani na tleh.
Odgovori
  • Informacija