Kaj vse vam je crknilo?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zadeva je zelo relativna...

Moja mama nima skoraj nobene okvare na njenem Clio 1.2, je pa res da dela pod 10k km na leto.
Po drugi strani jih sam delam 40kkm.
Velika razlika če mene vprašaš.

Verjamem da se najde kakšen VW TDI fahrer ki dela 10-15kkm letno in bo trdil da je VW super najjači avto saj se ne kvari nič, po možnosti avto kupi nov in ga menja po 80kkm (ker to je že velika kilometrina).

Večina ostalih ljudi ki se pa malce več vozi naokoli, pa menja kar nekaj stvari na svojih avtih.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Stvar je taka, da se je s kappo 8 let delalo na leto res bolj malo km (vsega skup je bilo narejenih 105.000, sicer bolj mestne vožnje), potem je 2 leti stala, zdaj pa je v dveh letih bilo narejenih 40.000 km (večino AC). Vsekakor način uporabe precej vpliva na zanesljivost avta, ampak zaenkrat na avtu še ne bilo izrednih težav/okvar, tako, da tudi to precej šteje. Vseeno je avto stvar že 12 let in ima dobrih 140.000 km, kar ni tako malo.

EDIT: Pa sem se le spomnil ene izredne stvari. Motorček za zaklepanje v vratih :).
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7813
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Moj seznam bo na zalost malo daljsi :cry: Ceprav priznam, da je vecina tega "zapuscine".
Avto sem kupil 11 mesecev nazaj pri 144k km in od takrat (sedaj jih ima 167k):
motorček za loputo mrzlega/toplega zraka
menjalnik (slab je bil že, ko sem kupil, samo tega nisem opazil. Mehanik (prejšnji že :evil: ) pa mi je zatrjeval, da je to zaradi neke blokade, čeprav je bil zjahan sinhron)
zadnje čeljusti, ki so bile zarjavele, ker je avto nekaj časa stal
prednji končnik
termostat

TODO: cev za turbino, ki je že nabavljena in pa poštimat ročno, ki ne prime (naj bi jo že prejšnji mehanik, ampak pustmo...)

to je menda to.. vmes je še redni servis, ki ga nisem štel v to, EGR ventil je pa itak crknil, tako da je stalno zaprt :lol:
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Vceraj menjal spredaj brisalce (metlice). Danes zjutraj grem v sluzbo in dez. Se hocem odpeljat iz parkinga v rikverc... vklopim zadnji brisalec, se zelo pocasi premakne in obstane :x

Ce bom uspel sam postimat rec (podmazat akso) in ne bo denarnih stroskov, potem bo cool in razen tankanja v letu 2010 se ni bilo nekih nepricakovanih stroskov 8) :lol:

lp
Slika
sine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Jun 05, 2007 9:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško
Kontakt:

Evo še nove okvare: obe dve zadnje šajbe crknile (komaj sem jih nekako spravil nazaj gor), prtljažnik se ne odpre več (razen, če eden spredaj dviguje ročko drugi pa zadaj žoka z izvijačem), motorček za pranje sprednje šajbe crknil, crknila žarnica za osvetlitev merilnika hitrosti (tako, da se zvečer ravnam po obratomeru glede dovoljene hitrosti), gumbek za odpiranje leve sprednje šajbe padel ven (ne gre več nazaj noter tako, da razvijam ročne spretnosti)-ma ne vem več kaj naj rečem :( p.s.:tudi podariti se je ne upam nobenemu, ker me je strah in sram tega avta-ne morem več odločil sem se, da jo odpeljem na odpad (upam, da mi jo vzamejo zastonj drugače jo bom pa kr zažgal ta ''piece of s****''!!!
If you're going through hell, keep going. (W. Churchill)
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

WTF is šajba?!?!? :-k
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

šajba=šipa=steklo

Drugače je pa žarnico res težko zamenjati in tudi stikalo si moral verjetno kar močno zagrabit, da je ven odletelo, se ga da pa brez problema nazaj zataknit :wink:
Glede prvih šob, verjetno imaš počeno cevko, katera dovaja čistilo do šob. Za neodpiranje prtljažnih vrat so pa krivi dotrajani amortizerji.

Vse skupaj se da z malo ročnih spretnosti popraviti za par €.

Drugače bo pa kmalu 1. maj in boš lahko naredil en lep kres :mrgreen:
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Creed napisal/-a:WTF is šajba?!?!? :-k
hehe huda... :)
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Matjaz46 napisal/-a:
Creed napisal/-a:WTF is šajba?!?!? :-k
hehe huda... :)
Sem takoj pomislil, da tale pa mora biti iz Primorske ali blizine :lol:

lp
Slika
Uporabniški avatar
Matjaz46
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 9:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Šajba (Scheibe) je drugače nemški izraz.
Living life on the fast lane. Gumball baby.

Slika
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Matjaz46 napisal/-a:Šajba (Scheibe) je drugače nemški izraz.
Vem in ravno zato sem to napisal. Primorci so pac bolj "navezani" na Italijane. Medtem ko prakticno vsa ostala Slovenija vec ali manj pozna te "ponarodele" izraze.
Slika
Uporabniški avatar
Filko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 212
Pridružen: To Nov 03, 2009 11:19 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

no jz mam alfo 166 l. 2004 2.4 jtd m-jet

zaenkrat sem menjal:
grelec kabine,
potem sem menjal cevi od olja ko grejo od motorja pa do hladilnika olja,
sprednja sipa (no to ni glih okvara, je pa placala zav.)
predal na armaturki ko je pri 166, sem pa nekako popravil,
polovico zarnic za osvetlitev stevca je crknilo in sem potem menjal vse

zdaj je avto trenutno pri mehaniku kjer sem dal sprednje spodnje roke nove in koncnike volanske letve.

potem imam se za menjat verjetno LMM,
sprednje diske in zavorne ploscice,
ter nove o-ringe in napolnit klimo po menjavi grelca kabine,
voznikova sipa se zelo slabo odpira (komaj da se odpre, zapre se pa lepo) to bom moral pogledat
sprednja dolga desna luc mi ne dela,
senzor visine snopa,
pa zvocnike bom menjal ker ti original so kar so.. :)

pa mogoce bom se menjal amortizerje, mi bo mehanik to tudi pogledal ob menjavi rok

to bi bilo to :) to so vecinoma te glavne napake pri 166 tko da se mi zdi to normalno pri useh 166 :)
sine
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 29
Pridružen: To Jun 05, 2007 9:06 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Krško
Kontakt:

Foggy napisal/-a:šajba=šipa=steklo

Drugače je pa žarnico res težko zamenjati in tudi stikalo si moral verjetno kar močno zagrabit, da je ven odletelo, se ga da pa brez problema nazaj zataknit :wink:
Glede prvih šob, verjetno imaš počeno cevko, katera dovaja čistilo do šob. Za neodpiranje prtljažnih vrat so pa krivi dotrajani amortizerji.

Vse skupaj se da z malo ročnih spretnosti popraviti za par €.

Drugače bo pa kmalu 1. maj in boš lahko naredil en lep kres :mrgreen:

Hvala za navodila bom res kr sam poskusil popravit.
If you're going through hell, keep going. (W. Churchill)
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

alex146 napisal/-a:AR 146 1,4 TS kupljena l. 2001 kot nova, prevoženih 102.000 km:

redno servisirana na 10-15 kkm, vedno na pooblaščenih servisih. Veliki servis narejen pri 76.000 zaradi let, ne kilometrine. Od izrednih stroškov omenjam le menjavo sklopke pri 45 kkm, kompleta zadnjega brisalca (sneg polomil) in vzvratnega ogledala na voznikovi strani (moja krivda), ostalo vse znotraj pričakovanj iz naslova rednega vzdrževanja in obrabe. Lahko, da sem kaj pozabil omeniti... Verjetno bo naslednji na vrsti zadnji lonec. Še vedno je gor originalen ampak se mi zdi da že kaže znake... vsaj vizuelno.

Zelo zadovoljen z njo (razen moči in deloma porabe)!

Vsi stroški servisiranja so me dosedaj prišli cca. 3.300 EUR (+/- par % zaradi preračunov iz SIT), kar se mi zdi kar OK.
Danes opravljen servis na 105 kkm. Cena 600 EUR+.
Po pričakovanju je bil za zamenjati izpušni lonec (oz. cel sistem, razen katalizatorja: 200 EUR :roll: ). Poleg tega še sprednji roki (100 EUR + delo). Z optiko, menjavo olja, premontažo gum, par malenkostmi in 6 urami dela kar precej znese.
nenno80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Apr 03, 2010 4:22 pm

Razmišljam o nakupu avta in ker mi je alfa 159 SW zelo všečna sem razmišljal tudi o tem avtu, čeprav do sedaj pri bajti cel kup nemških avtov in ena mazda ter mitsubishi. Seveda je najlažje videti kako je z avtom na forumu ali od kolega.
Po tem kar sedaj vidim, da eni menjajo po že manj kot 100.000 km me je odvrnilo, da bi še sploh razmišljal o alfi. :(
Če gledam recimo mojega bmw e36, l. 98 in 199.000 km. Do sedaj ni crknilo drugo kot LMM in objemka za zadnji izpušni lonec, ter na glavi motorja malo masti olje. Treba bo menjati sedaj armotizerje, čeprav še ni tako hudo, podvozje original vse. Vse ostalo tipi topi.
Potem mamin MB E220, l. 03, 190.000 km. Do sedaj samo gretje nekaj zafrkavalo, džabe popravilo. Ostalo deluje vse brez problema, original podvozje še, diski tudi.
Drugih avtov ne bom našteval za nazaj, je blo vedno podobno stanje...da pa bi vsako leto par stvari crknilo na avto pa se mi zdi katastrofa.

Prav razočaran sem sedaj, sem mislil, da so o alfi samo natolcevanja. Pa vidim, da ni daleč od resnice. Pa ta 159 SW mi izgleda fantastično, posebej če maš usnje.
Bo treba pogledat za švabi spet...alfine dizajnere v audi al pa vw! :) al pa švabsko natančnost in kvaliteto v alfo.
Odgovori
  • Informacija