Pomen znaka Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Kako se pa potem po italiansko reče kačast zmaj.
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Alfaspider napisal/-a:Kako se pa potem po italiansko reče kačast zmaj.
Se ne reče, ker ne obstaja....

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Mislim da je, vsaj meni, stvar precej očitna... pa me ni treba takoj ozmerjat... govori se o "mitološkem bitju"... zdj če zgleda pol kača pol zmaj je to samo na videz - ker je to mitološko bitje, je popolnoma zase. Kot bi recimo rekel dinozaver ni enako kuščar - dinozaver je eno, kuščar je drugo; čeprav marsikateri dinozaver zgleda kot marsikateri povečan kuščar. Slovenščina nima neposrednega prevoda za besedo "serpent" - lahko se nanaša na kačo v dobesedne prevodu s pomočjo tujih jezikov, vendar kot mitološki serpent pa slovenščina nima prevoda se mi zdi. Zato mislim da je tu prostor za oba izraza - kača in zmaj - v kolikor se vsi zavedajo da gre za mitološko bitje.

Mislim da se vsi strinjajo da je to pač neko pola pola mitološko bitje. Verjetno je bolj problem v tem da se alfisti v sloveniji ne morjo odločit za eno besedo - kača ali zmaj - čerprav je pomen ene ali druge trivialen, ker gre za svoje mitološko bitje "serpent". Nobena beseda za moje pojme ni napačna ali pravilna...

Mogoče bi pa mogl narest anketo oz. glasovanje in potem izbrano besedo furat naprej kot nedvomljivo :lol:

osebno mi je pa vseeno katera...
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

Ne vem kaj imamo za razglabljat okoli besede "serpent", ker je več kot očitno, da izvira iz italjanske besede "serpente". Serpente = kača.

Konec koncev, me pa boli k****, kaj imaste vi v vaših grbin na vaših alfah, jaz na moji imam zbledelo kačo. ;;.,

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Slovenščina nima neposrednega prevoda za besedo "serpent"
Ja, pa ga ima...serpent je kača, eni ste zmedeni zato, ker se ta staro oz srednje angleška beseda (izpeljanka iz latinščine, kot je nekdo že omenil) več ne uporablja tako kot se je "nekoč". Zdaj je v uporabi "snake", ki pa je istega pomena, le izvor je drugačen ozitroma povedano drugače, beseda serpent je sinonim za besedo snake.

Razlika med besedama pa je naslednja:
- serpent ima bolj religijski pomen oz mitološki/simbolni, medtem ko se beseda

- snake uporablja bolj splošno - pri govoru o kačah nasploh (opis, vrste itd).

Upam, da zdaj ne bo več prepiranja glede pomena besed in takšnih neumnosti.
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Kar poglej v sskj za serpent, jaz namreč sem in nisem nič zmeden :D
Mislim da ste nekateri v naprej prepričani v svoje prav in drugim govorite da so zmedeni...
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

ti paradižnik mi paradajs...eno in isto.
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

alfa_samec napisal/-a:ti paradižnik mi paradajs...eno in isto.
=D> =D> he he, lepa. End of story :D
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Kaj pol? Gremo k Jankoviču.....kaj mamo zmaja, če to nikoli obstajal? Nej da zlato ribico.....
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Mater si eni ne dajo nič vbit v glavo... :doubt: In kaj ima LJ zmaj veze s podobo, ki bi naj bila v grbu???
Serpent pomeni kača oz. biscione je po italijansko kača, kaj vam ni jasno?
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Kr tolaži se....dejstvo da serpent ne kača pomenilo leta 1200 ko je bilo tole v grbu....dajte mi kake linke od tega grba, kjer piše kača.....matr eni si pa res ne date dopovedat...jaz sem dal dva različna vira. ostali pa samo klobasate....

p.s. Italjansko mi je vseeno, hočem kaj pomeni v arabščini....iz tam izvira grb
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najbolje, da odkopate g. Viscontija in ga povprašate osebno ali se je zbal kače ali zmaja, ko ga je lovil...

legenda gre nekako takole: "In the early part of the 5th century AD a serpent that devoured humans was at large in the area around Milan and terrifying the local populous. It was slain by Ottoni Visconti and this heroic deed was celebrated as part of the coat of arms"

Jaz zmaja ne vidim - poleg tega, da so krščanska izmišljotina...

Romano Cattaneo pa je mož, ki je kriv za tole zmedo, saj je on ustvarjalec grba AR; in sicer leta 1910 in ne 1200, ko alfa sploh ni obstajala...navdih iz križarskih vojn je bil križ, bela podlaga, rdeča barva.
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Moj komentar je šou samo tistim ki se ne strinjajo glede imena. Osebno mi je vseeno, ker moja simpatija do znamke ne temelji na grbu. Po tem kar sem prebral pa se dosti bolj nagibam h kači, ki se mi zdi bolj smiselna. Mislim pa, da se stvar trenutno ful preveč resno jemlje :wink: lighten up in LP
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

heh....tolk o tem...torej noben ni preblal kako je šlo....gospod otto je pokal serafina na križarskem pohodu in mu vzel tale ščit, na katerem je bil grb......kakšno klanje okol Milana....
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

no, še ena "teorija"
The man in the serpents mouth is a bit more controversial. It’s a symbol called a biscione, and the man in the image is alternatively described as a child (the modern interpretation) or a Saracen or Moor (aka: a Muslim). So the whole serpent motif is all about the Christians Crusaders’ defeat of the infidels. Yeah, pretty strange.

Alfa obviously doesn’t like to call attention to this, so they don’t. And anytime someone else does, they just say something like “Eh, it’s an ancient symbol of our town, fuck off”. You know how Italians are.
pa še ena odštekana:

Here’s the inside scoop: After the Spanish Inquisition in 1478, the Spaniards returned home and reported back to the Pope, bringing with them various Mayan codices that were said to have been destroyed. Pope Gregory hired a mathematician, Clavius, to decipher these codices. Clavius and his team of 15 mathematicians discovered that the Mayan calendar ended on December 21, 2012.

The timeline of the Julian calendar didn’t fit into the religious holidays, so Pope Gregory had a calendar made that not only would give the religious holidays a more appropriate timeline, but also correlated Revelation with the end of the Mayan calendar.

The Mayan calendar, to this day, is the most accurate calendar ever and can still predict every lunar eclipse within 30 seconds. The Mayans viewed the Milky Way Galaxy as an orobouros, which essentially looks like a snake about to bite the end of his own tail.

The Alfa Romeo logo signifies a man who is ascending into the Milky Way Galaxy, most likely in, or around the date of December 21, 2012.

Artworks discovered in various European libraries have shown various pictures of the face of the Pope with the body of a plumed serpent. The serpent, in the bible, has always shown a negative connotation and is generally viewed as a representation of “evil” and “temptation”. One must ask, “Why would the church secretly represent themselves with this image?”

It all goes back to the Mayans, whose God, Quetzcoatl, has been depicted as a reptilian-like creature and is often called, The Plumed Serpent”.

The truth is always available, but it’s usually buried under false illusions.
In pa zakaj toliko različnih teorij o viscontijevih:
http://www.lyles.co.uk/newsite/site/alf ... ?pageid=93
Odgovori
  • Informacija