Alfisti najamemo prostor za rihtanje naših lubic???

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
ElPachanguero
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 10, 2013 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Colibry hvala za ideje in za ponujeno sponzorstvo.

Glede na to, da so člani foruma in kluba iz cele Slovenije, bi bilo do nekaterih res krivično, če bi plačevali najemnino za nekaj kar ne morejo oziroma jih ne zanima uporabljati. Članstvo v klubu po moje ne bi smelo kar v štartu vključevati prispevek k najemnini takšnega prostora.

Po moje bi bilo najbolj smiselno najprej ugotoviti kje je največ resnih interesentov za takšen podvig. Sicer predvidevam da je to LJ in okolica, morda pa se motim....
Nato pa bi morali formulirati neka pravila igre in najti prostor.

Glede na to, da klub že obstaja, bi se, če je le vodstvo zainteresirano to lahko izpeljalo skozi klub. Ustanovil bi se nek odbor začetnih resnih interesentov, ki bi zadevo izpeljali (seveda sem ne spadajo ljudje, ki bi čez pol leta ugotovili, da se tega ne bi šli več).

Za ostale, ki pa bi radi občasno kaj sami pošraufali, pa se potem lahko določi nek sistem prispevanja denarja. Lahko bi plačali nek enkratni znesek za enkratni obsik ali pa kako drugače (to bi formulirali potem kasneje ko bi se videlo kakšno je povpraševanje). Tako pridobljen denar bi se potem odštel od tega kar mora "odbor resnih interesentov" plačevati.

Seveda bi morali določiti tudi nek pravilnik kaj se sme in kaj ne v tej "delavnici".

Začetek bi seveda bil težak, ampak če pa bi zalaufalo pa je potem nadaljnih možnosti mnogo...

Vidim, da je na forumu polno ljudi, ki izvajajo razne bolj ali manj strašne projekte ali pa postajo "naredi sam" navodila v slikah. Takšni bi lahko izkoristili prostor, da bi projekt (seveda odvisno od vrste projekta) ali poseg predstavili v obliki delavnice ostalim članom.

Sigurno je tu tudi kdo takšen, ki bi rad kaj pošraufal ampak nima ne prostora in ima dvome o svojem uspehu ali pa se boji, da bi se mu vmes kaj zataknilo... Tukaj bi lahko naredili tako, da takšnemu osebku pride nek znalec pomagati in potem se temu pomagaču prizna določen del prispevka za najem...

No... toliko o mojih idejah zaenkrat. Vem, da je poleg tega kar sem tu napisal še veliko drugih človeških faktorjev, ki lahko hitro sesujejo takšen skupen podvig.

Za začetek bi bilo dobro ugotoviti koliko je sploh ljudi ki:

1. Bi sodili v "ustanovitveni" odbor
2. Bi bili pripravljeni kaj prispevati za občasen najem

Lp,
Jaka
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

js sm tud prpraulen dat zravn za najemnino če se nas bo zbralo dovolj da se konćno začne že nekaj premikat na tem projektu!in da imamo mogoče tudi da pač par avtomobilov shranimo čez zimo!seveda v lj in okolici!

ker trenutno je takih prostorov ki se oddajo postalo čedalje več, kar nekaj oglasov sem zasledil tudi v ind. coni stegne kjer so dost velike hale za kar kar nekaj vozil!

lp
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Dobra fora to ... 30 ljudi da za najemnino, da ma pol 5 ljudi svoje ljudi na zimovanju.
Za take primere je opcija najema garaže.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Alfa sport napisal/-a:Dobra fora to ... 30 ljudi da za najemnino, da ma pol 5 ljudi svoje ljudi na zimovanju.
Za take primere je opcija najema garaže.
glede na to da je kolega najel kr veliko skladišče v ind. coni stegne za svoje potrebe,in ima smešno nizko najemnino verjemi da se to bol splača!

lp
Riot88
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: To Feb 05, 2013 3:47 pm

namig :wink:
Bivsa gradisova hala in betonarna zadaj za poslovno stavbo Emone na smartinski v Ljubljani.Polovico hale in nekaj parkinga ima v najemu za smesen denar nek avtoprevoznik.Pa zadeva je pod alarmom in varovana.Na koga se obrnit, pa se bo treba malo pozanimat.

Lp
ElPachanguero
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Sep 10, 2013 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hvala za namig....

Glede na nizko stopnjo interesa sem sam našel nekaj za silo zase.
Ampak ni fiksno, tako da se bom poizkusil pozanimati.

Gradis je drugače v stečaju in ko sem klical k njim mi noben ni znal povedati kam naj se obrnem in na koga. Bolj zmedeno vse skupaj deluje...
Odgovori
  • Informacija