velikost slik

Info o klubu, za NOVE člane,..
Odgovori
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Lahko prosim "limate" malo "manjše" slike, za lažje spremljanje foruma. Da je guma na 159-ki predrta se vidi tudi iz 100kB slike, ni potrebno da je HD z 6,5MB :)
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

To bi mogel imet ze forum po defaultu narjen resize... mene tudi motijo te enormne slike pa nimam majhnega ekrana :D
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sej forum ima resize, samo to nič ne pomaga če nekdo naloži veliko sliko, katero mora najprej linija celo "prebaviti" v originalni velikosti, nato pa jo forum prikaže v zmanjšani velikosti 800*600.

Resize reši samo to, da niso na ekranih prikazane slike v velikosti parih ekranov, ampak so pomanjašane na 800*600, tako da ni potrebno "scrolanje".
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Foggy napisal/-a:Sej forum ima resize, samo to nič ne pomaga če nekdo naloži veliko sliko, katero mora najprej linija celo "prebaviti" v originalni velikosti, nato pa jo forum prikaže v zmanjšani velikosti 800*600.

Resize reši samo to, da niso na ekranih prikazane slike v velikosti parih ekranov, ampak so pomanjašane na 800*600, tako da ni potrebno "scrolanje".
Tako.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Z normalno internetno povezavo nalaganje sliki ni pretirana težava, tisto sekundo- dve se pa že počaka.
Resajzanje slik je sicer minimalno komplicirano pa nekaj časa si je treba vzet ampak marsikomu se ne da s tem ubadati.
159 2.0 jtdm
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Odvisno pod kaj si razlagaš "normalno" internetno povezavo :mrgreen: Recimo pri meni drugega kot VDSL 20 Mb/s ni mogoče dobiti, ni optike in ne kabelske. Na takšni povezavi je pa rahlo moteče, če nekdo v svojo temo nalepi 5 slik in ima vsaka po 6 MB. Sicer se da preživeti, če se mi pa ne da počakati, pa enostavno zaprem forum :mrgreen:
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Pri 20mbps potrebuješ natanko 3 sekunde za vsako sliko. Pa je čisto vseeno ali je optika ali VDSL :)
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

In če je 10 slik.. + še to, da kot vem, večina browserjev podpira samo 6 hkratnih povezav. Kar je torej 6x3 + 4x3. Pa sem tukaj zanemaril še vse druge resurse strani (javascript, css, html, ostale slike,...)
V glavnem.. splača si vzet toliko časa, da obkljukaš tisti resize na shrani.si :)
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Foggy napisal/-a:Recimo pri meni drugega kot VDSL 20 Mb/s ni mogoče dobiti, ni optike in ne kabelske. Na takšni povezavi je pa rahlo moteče, če nekdo v svojo temo nalepi 5 slik in ima vsaka po 6 MB.
Pa se še kar pritožuješ? Eni ne moremo imeti niti desetine tega... :roll:
Odgovori
  • Informacija