F1 - 2008

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Slika
145 QV,33,145,147,159 TI
marinaio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 440
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 12:45 am
Kraj: Koper

dejch79 napisal/-a:Dirka res ena tistih, ki jih z užitkom pogledaš. Massa suvereno od štarta do cilja, izredno konstantna in hitra vožnja.
Hamilton, je vozil zelo defenzivno in pazil, da ne bo storil napake, ali pa da ga bo kdo drug potisnil iz steze. No na koncu se je zanj izšlo kot si je želel. Sam sem sicer mnenja da si Massa bolj zasluži naslov, a rezultat je kakršen je.
Junak dirke Vettel. Dečko je briljanten po mokrem. Moje mnenje.. naslednji kandidat za svetovnega prvaka.
Glock.. četudi je bil na gumah za suho stezo, močno dvomim da je potrebno tako hitro spustiti voznike za tabo naprej in voziti tako defenzivno zadnja dva ovinka.Sam sem doživel nekako isto kot tata Massa. Ko je prišel Massa skozi cilj sem skakl do stropa, potem pa je prišla minuta streznitve.
Hja drugo leto bo bolje:)
Še vedno pa smo osvojili konstruktorski naslov, kar ni zanemarljivo.
Lp
se strinjam....lahko pa je Glock privošču Hamiltonu da je prvak in "kao" tako počasi vozu zaradi gum za suho stezo :doubt: :x
vsaj konstruktorski naslov je pri Ferrariju =D>
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne verjamem, da bi bilo nalašč, saj je imel tudi Trulli zelo podoben čas Glockovem in je bil tudi na pnevmatikah za suho stezo.

Kar spomnite se Spaja, kjer je Heidfield z pnevmatikami za mokro stezo zadnja dva kroga odpeljal več kot pol minute na krog hitreje od konkurentov na gumah za suho stezo in se je tako iz ozadja prebil na stopničke....
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

točno tako... jaz hamiltonu privoscim tale naslov, pa ne glede na to da sem ferrari fan. Ampak thats it. nasljednje leto pa double...

drugace pa vsaj za mene voznik leta Vettel. ker v trenutko ko je bilo mokro, je biu fenomenalen. prav zanimivo bi bilo videti kako bi se obnesel v bolj konkurencnem avtu na suhi stezi kjer so razlike med dirkalniki toliko bolj opazne...
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Dejstvo je, da je bil Glock na "suhih" gumah, ampak da tako brez volje zapelješ v zadnji ovinek dirke in spustiš predse, brez kakršnekoli defenzive, za seboj vozeče...To ni dirkanje, to je pussy-stuff. Kaj bi ga stalo iti na sredino piste, zmanjšati brzino do gripa in potem samo na polno sekat na ciljno ravnino? Hamilton niti slučajno ne bi prišel mimo do ciljne črte...
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

ampak potem ne bi imel drugo leto službe in denarja
You need two Ferraris powersliding around the bentley, that is also powersliding
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Alfaspider napisal/-a:ampak potem ne bi imel drugo leto službe in denarja
Zakaj?
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

GTA lover napisal/-a:Dejstvo je, da je bil Glock na "suhih" gumah, ampak da tako brez volje zapelješ v zadnji ovinek dirke in spustiš predse, brez kakršnekoli defenzive, za seboj vozeče...To ni dirkanje, to je pussy-stuff. Kaj bi ga stalo iti na sredino piste, zmanjšati brzino do gripa in potem samo na polno sekat na ciljno ravnino? Hamilton niti slučajno ne bi prišel mimo do ciljne črte...
Se bolj preprost bi bilo par krogov prej iti v bokse gume zamenjati, se ti ne zdi? :roll:

Sicer sem pa zadovoljen, ker Ferrarija od casov Schumacherja ne maram vec. 8)

lp
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Thrivial napisal/-a:
GTA lover napisal/-a:Dejstvo je, da je bil Glock na "suhih" gumah, ampak da tako brez volje zapelješ v zadnji ovinek dirke in spustiš predse, brez kakršnekoli defenzive, za seboj vozeče...To ni dirkanje, to je pussy-stuff. Kaj bi ga stalo iti na sredino piste, zmanjšati brzino do gripa in potem samo na polno sekat na ciljno ravnino? Hamilton niti slučajno ne bi prišel mimo do ciljne črte...
Se bolj preprost bi bilo par krogov prej iti v bokse gume zamenjati, se ti ne zdi? :roll:

Sicer sem pa zadovoljen, ker Ferrarija od casov Schumacherja ne maram vec. 8)

lp
Glock ni zamenjal gum z razlogom da bi profitiral, če bi jih menjal se ne bi nikoli znašel pred Vettlom in Lewisom.

Meni osebno je Ferrari zdaj brez antipatikov tipa Schumacher in Todt precej precej bolj pri srcu. Končno sedi nekdo fer za komandnim pultum in nekdo še bolj fer za volanom. :) Sem vesel, da so prevetrili celotno ekipo, čeprav zdaj delajo več napak.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Saj to hocem povedati, ko nekateri tako vztrajno iscejo teorije zarote. :)

lp
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kot prvo ne iščem nobene teorije zarote. Kot drugo samo obsojam samo vožnjo Glocka, ki ni bila prav nič "dirkaška" v samem zaključku dirke. Kot tretje je, tako kot je nekdo pred mano že omenil, z eno menjavo gum manj profitiral kar nekaj mest (če me spomin ne vara, Glock pred drugo ploho ni bil niti v točkah) in bi lahko ta riziko, ki ga je poštartal, peljal še malo naprej...Mislim, v zadnjem ovinku zadnjega kroga zadnje dirke sezone pač ne spustiš kar dveh dirkačev predse, sploh ker imaš vsaj z enim dosti malo dela, da ga zadržiš za seboj.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Zdaj je kar je, sam drugače ko gledaš dirkače na gumah za suho stezo po mokrem jih kar konkretno premetava po stezi ko se trudijo pljati najhitreje kar se da. Tu pa sem mel občutek kot da je Glock zadaj za en krog in se niti ne trudi peljati hitro, ali braniti svoje mesto. Vsaj na dirkaško linijo bi se postavil, pa bi blo, ne pa da se pelje po zunanjem delu ovinka.
Sicer pa je tudi res da je Massa svoj naslov zapravil že med sezono, prvak bi moral biti že davno prej, če ne prej so zajebali naslov v Singapurju.
Hamilton pa se mi tolk pocukran zdi da je itak brezveze, samo upam da bo Raikonen drugo leto manj pil in se bolj skoncentriral na vožnjo ter bo še enkrat prvak. Sicer pa bo naslednje leto sploh veselo ob menjavi vremena, ker bodo za suho stezo slicksi. To jih bo šele premetavalo po stezi.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
rokkas
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 565
Pridružen: Sr Jul 18, 2007 7:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Križ, Komenda

nejce
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Nov 30, 2008 7:06 pm

Hehe, zlo zanimivo morm prznat!
:)Mens sana in corpore sano:)
Odgovori
  • Informacija