F1 - 2010

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Vettel si je letos pomojem najbolj zaslužil naslov. Sploh na zadnjih dirkah, Singapur, Koreja, Brazilija in danes Abu Dhabi. Na vseht eh dirkah je vse opravil prvorstno, medtem ko je Webber na drugi strani, govoril kako bi ga moral Vettel spuščati naprej in se obremenjaval z vsem razen z dirkanjem ne. Tudi zdaj je že govoril, da ima naslednje leto novo priložnost, na zadnjih dirkah pa je itak popustil, verjetno vzrok tiči v psihi.

Vettel, na drugi strani pa je bil čisto drugačen, ves čas prepričan v boj do konca in vožnjo samo na zmago. Čisto druga filozofija. Ni se obremenjeval z ničemer, samo dirkal je in to fantastično. Enako kot Raikkonen leta 2007, ko je na zadnjo dirko prišel tretji in odšel kot svetovni prvak, pred tem pa ves čas govoril, dokler so teoretične možnosti bo dal vse od sebe, nobenega taktiziranja.

Webber pa rad niha, slab začetek, izredna sredina sezone, potem pa zlom njegove psihične prirpavljenosti, in blede predstave na zadnjih dirkah. Nekkao se mi ne zdi da je iz pravega materiala, čeprav je karatkerno zelo fajn človek.



Danes je Ferrari gladko padel v past Red Bulla, ki so jim jo nastavili z hitrim postankom Webbra in njegovim za sekudno hitrejšim krogom od vodilnih, ob tem, da je SC bil že na začetku dirke in omogočil da so enkateri opravili zamenjavo gum (Rosberg, Petrov,..). Pri Ferrariji so se ptrestrašili, da bo Webber nizal tako hitre kroge in jih prehitel po postanku Alonsa, tako, da so ga tkaoj poklicali v bokse, kar je bila katastrofalna napaka, saj sta ga izmed tistih ki so že opravili postanek prehitela Petrov in Rosberg. Petrov je danes itak odvozil dirko kariere :).


Kakorkoli že, Alonsova poteza na koncu je sramotna in na slikovit način bistveno opiše njegov karakter!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Bravo Vettel =D> =D> =D> =D>
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Čestitke Vettlu, napaka Ferrarija pa je bila, da so se preveč osredotočili na Webbra. Kar je naredil Alonso ni bilo lepo, ni pa pootrebno obešati in govoriti, kako je sedaj Alonso slab človek, voznik, ..., tudi sam bi verjetno v afektu po dirki reagiral podobno, gre pač za temperament. Glede na to, da je tukaj veliko šumejker fanov, si ne znam predstavljati kaj bi šele on naredil Petrovu, če bi se mu šlo za naslov (beri Jerez 1997). Vsi No.1 dirkači so veliki egoisti. Pač letos se nam ni izšlo, pa drugo leto. Go Ferrari, go Alonso, go Massa. 8)
Uporabniški avatar
kleva
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: Pe Jul 10, 2009 8:11 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

carlo napisal/-a:Čestitke Vettlu, napaka Ferrarija pa je bila, da so se preveč osredotočili na Webbra. Kar je naredil Alonso ni bilo lepo, ni pa pootrebno obešati in govoriti, kako je sedaj Alonso slab človek, voznik, ..., tudi sam bi verjetno v afektu po dirki reagiral podobno, gre pač za temperament. Glede na to, da je tukaj veliko šumejker fanov, si ne znam predstavljati kaj bi šele on naredil Petrovu, če bi se mu šlo za naslov (beri Jerez 1997). Vsi No.1 dirkači so veliki egoisti. Pač letos se nam ni izšlo, pa drugo leto. Go Ferrari, go Alonso, go Massa. 8)
+1
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Ne metat vse v isti koš, Šumaher se vsaj nebi zaganjal ko teliček v ovinek :wink: :lol:

Iz česar lahko razberemo kaj Alonso je... :mrgreen:
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

_BiStRi_ napisal/-a:Ne metat vse v isti koš, Šumaher se vsaj nebi zaganjal ko teliček v ovinek :wink: :lol:
Prav imaš, verjetno bi ga torpediral. :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Alonso je jokica.....

Jokal sem tudi jaz in sicer na dan, ko je prišel k Ferrariju :evil:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

MaStr napisal/-a:Jokal sem tudi jaz in sicer na dan, ko je prišel k Ferrariju :evil:
+1
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

carlo napisal/-a:
_BiStRi_ napisal/-a:Ne metat vse v isti koš, Šumaher se vsaj nebi zaganjal ko teliček v ovinek :wink: :lol:
Prav imaš, verjetno bi ga torpediral. :D
Dejte si že enkrat pogledat kako dirke delujejo, crashi so stvar dirkanja in paše zraven, če so fer ali ne je pa druga debata...kaj pa pol če mu malce pomaga, da se umakne :mrgreen: :lol:

Ne rečem, da so bile vse njegove poteze fer, samo takih oslarij ni pa nikoli počel, kot jih je tale danes...sem že mislil, da antipatičar vozi rally, ko se je tako zaganjal v ovinek...sam še ročna pa :steering: :lol: 8)
MaStr napisal/-a:Alonso je jokica.....
=D> =D> =D>

Še Enzo se obrača v grobu verjetno :roll:
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Alonso je vsaj pokazal "malo" čustev za izgubljeno prvenstvo(tega niti nisem več gledal, ker Vettel...ni mi bilo, no) Za primerjavo: Ko je Kimiju šla sezona v maloro je lepo šel po lučko v hladilnik in gledal dirko do konca.

Sem pa sigurno boljše volje, da je Vettel prvak, ker Alonso je šupak na 3 potenco. Go Button! :mrgreen:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A je kje kak posnetek te brihte, kaj je spet dokazoval (razen lepih gest) ...
Sem bil na šihtu, pa nisem mogel gledat, čeprav dvomim da bi, ker me vse mine ko se antipatičar pojavi.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Zanima posnetek tudi mene.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Izvolijo:

http://www.youtube.com/watch?v=2cR6jBZuD0Y


Haha, lepi komentarji:


Alonso: I am legend.

Petrov: I am faster than you



Fred is a manboychild. Fuck him. Good job Petrov!






Alonso: "You HAD TO make way for me".

Petrov: "Why?"

Alonso:  "Because I'm the greatest driver".

Petrov: "And?"

Alonso: (cries).

Petrov: "Don't worry. you'll be the champion. May be... Сопли вытри, слабак."

don't wave a fist AFTER A FIGHT
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Prav po italijansko =D>
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A samo to, ker to sem videl, kaj je bilo pa tisto z ovinkom?
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija