F1 - 2012

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

Pa lahko zdaj še ukrepajo? Verjetno bi morala biti pritožba pred objavo uradnih rezultatov. Čudno, da pri Ferrariju niso takoj ukrepali.

Morda bo še zanimivo :)
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Assholer napisal/-a:Pa lahko zdaj še ukrepajo? Verjetno bi morala biti pritožba pred objavo uradnih rezultatov. Čudno, da pri Ferrariju niso takoj ukrepali.

Morda bo še zanimivo :)
Sem velik navijač Ferrarija, ampak na tak način dobiti prvenstvo, si pa ne želim. Tako da, see you next year. 8)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

prehitevanja HRTja je dokaj čisto, saj se mu je HRT umaknil za krog, kaj naj bi Vettel se ustavil?

prehitevanje Kobayashija , je pa seveda jasno vsem, ki poznajo pravila, goreča rumena luč pomeni rumeno-rdečo zastavo (torej spolzka steza)
Uporabniški avatar
Yagi-san
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1355
Pridružen: Sr Apr 23, 2008 5:17 pm
Vozilo: ex- Alfa Romeo GT 3.2 V6 Matte Black

wolfyy napisal/-a:
prehitevanja HRTja je dokaj čisto, saj se mu je HRT umaknil za krog, kaj naj bi Vettel se ustavil?

prehitevanje Kobayashija , je pa seveda jasno vsem, ki poznajo pravila, goreča rumena luč pomeni rumeno-rdečo zastavo (torej spolzka steza)

Res je,imaš prav. Prehitevanje HRT in Kobayashi-ja je bilo čisto! Zato pa ni bila 3 rumena luč! (kar se lepo vidi tudi na volanu! Kazen 20s pribitek in bi bil 8 !
Ferrari ima čas do 30.11. da se pritoži a se vrjetno ne bo...!

http://www.youtube.com/watch?v=LFER0esu ... ure=g-hist
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Kr neki...
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Prehitevanje HRT in Kobayashi-ja je bilo čisto, tu ni debate. Problem je bil torro rosso.
In ja, ferrari se verjetno bo pritožil. Jst ne vem kaj je zadnje čase z komisarji, kaj se nobenemu ne ljubi več delat? :roll: :roll:
http://www.youtube.com/watch?v=eTz9amkBf6c
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

@yagi-san:
Res je,imaš prav. Prehitevanje HRT in Kobayashi-ja je bilo čisto! Zato pa ni bila 3 rumena luč! (kar se lepo vidi tudi na volanu! Kazen 20s pribitek in bi bil 8 !
katera tretja rumena luč? Čas na tvojem posnetku? na hitro sem preletel par situacij in sem videl povsod izključno goreče rumene luči. Iz slik je pa to težko prepoznat.

@minimi:
ja če je katero prehitevanje vprašljivo je ta posnetek, ki si ga dal ti. Tu pa spet mi gledalci ne moremo vedet, do kje velja cona rumenih zastav. V trenutku prehitevanja je MORDA že bil v coni zelene zastave.

razlaga:
The way that the Floppy Marker system works, is that say you have a sector on a straight. Flag Point 1, and Flag Point 2. Now, approximately half way between these points will be a Floppy Marker (It changes depending on the location of the flag points and Line of Sight etc.) If there is an incident between FP1 and FP2 that demands a Yellow Flag from FP1 and it is BEFORE the Floppy Marker, then the cars may overtake from the Floppy Marker onwards provided there is a Green Flag at FP2. If the Incident for the Yellow Flag is AFTER the Floppy Marker, then the cars may not overtake until the pass FP2.
ferrari bi se pritožil že med samo dirko, če bi se imel med čim, ste lahko 100% prepričani, da so imeli precej glav, ki je gledalo le na Vettel-a
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

wolfyy napisal/-a: @minimi:
ja če je katero prehitevanje vprašljivo je ta posnetek, ki si ga dal ti. Tu pa spet mi gledalci ne moremo vedet, do kje velja cona rumenih zastav. V trenutku prehitevanja je MORDA že bil v coni zelene zastave.
Ko je bil ob boku torro rossa se je šele prižgala zelena, ob začetku prehitevanja je rumena še vedno utripala.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Težko je reči. Kakorkoli od vseh mogočih in nemogočih fullHD kamer, ga v tistem trenutku ni nobena snemala?

kajti ob reklamnem panoju Johnny Walker naj bi bil varnostnik z zeleno zastavo, ker če je to res, potem je vsakršnokoli nadaljevanje razglabljanja nesmiselno.

brez posnetka fullHD iz tistega odseka bo pa težko pogruntat (FULLHD na dirkalnike, naj bi se že prihodnjo sezono montiralo)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Evo vam še sliko v dokaz (varnostnik je celo takoj po izvozu iz boksov, le nekaj metrov za lučjo ki utripa) in varnostniki pomenijo isto kot luč.

Slika

kot sem rekel, dvomim da bi ferrari uspel to spregledat, prehitevanje je bilo popolnoma v zeleni coni brez kakršnega koli vprašanja.

edit: na sliki je dejansko še dodaten dokaz, zakaj bi bil DRS enabled, če je DRS cona pod rumeno zastavo?
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Kaki luzerji pri tem ferrariju - ne me fukat. Naj sprejmejo poraz in se spravijo delat avto za leto 2013. Ekipa ki sebe postavlja pred šport si ne zasluži naslova - pika.


In tudi če Vettel bi kršil pravilo, je ne FIA-i, da pravočasno ukrepa, ker bi razplet bil povsem drugačen če bi Vettel dobil kazen na dirki, saj je prehitevanje potekalo takoj na začetku.
Tako, da če je kršil, kazen FIA-i za nesposobnost, če pa ne pa Ferrariju prepoved 1-2 dirki naslednje leto, ker sramoti šport. Tako kot npr. benettonu leta 94, pa še komu verejtno...

Pfuj.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

lizard napisal/-a:Kaki luzerji pri tem ferrariju - ne me fukat. Naj sprejmejo poraz in se spravijo delat avto za leto 2013. Ekipa ki sebe postavlja pred šport si ne zasluži naslova - pika.


In tudi če Vettel bi kršil pravilo, je ne FIA-i, da pravočasno ukrepa, ker bi razplet bil povsem drugačen če bi Vettel dobil kazen na dirki, saj je prehitevanje potekalo takoj na začetku.
Tako, da če je kršil, kazen FIA-i za nesposobnost, če pa ne pa Ferrariju prepoved 1-2 dirki naslednje leto, ker sramoti šport. Tako kot npr. benettonu leta 94, pa še komu verejtno...

Pfuj.
Vsakdo ima v določenem roku, možnost pritožbe oz. pojasnila. Tudi meni ni všeč če bi osvojili naslov na tak način, ampak rules are rules ... 8)
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Prav je tako. Sicer sem za Ferrari, ampak da se katerakoli dirka/tekma/prvenstvo dobiva za okroglo mizo, mi pa ni ravno apetitlih.
Vettlu čestitke, rdečim pa več sreče naslednjo sezono...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija