F1 sezona 2005

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori

Ali bo Ferrari v sezoni 2005 konstruktorski prvak?

Glasovanje se je zaključilo dne Po Mar 07, 2005 8:02 am

da
26
79%
ne
7
21%
 
Skupaj glasov: 33
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Meni Miha Čevljar tudi ni simpatičen, samo vozit pa zna!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

GEISTERFAHRER napisal/-a:Meni Miha Čevljar tudi ni simpatičen, samo vozit pa zna!
Potrdim tole!!!!!!!!
Uporabniški avatar
przlend
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 733
Pridružen: To Mar 22, 2005 9:27 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Prihaja nova generacija "čevljarjev"!!Ferrari pa naj se pripravi za naslednjo sezono,ker je ta izgubljena in za to niso krive samo gume!
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

Kimi Raikkonen je slavil na dirki za VN Kanade v Montrealu. Drugo mesto je pripadlo Michaelu Schumacherju (Ferrari), tretje pa njegovemu moštvenemu kolegu Rubensu Barrichellu.

Ali to pomeni vrnitev FERRARIja na mesto ki mu pripada?
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Temu dons bi jest prej reku en kup sreče za Ferrari. Preden je pršu na stezo varnostni avto je meu Šumi pol minute zaostanka, ki ga nebi nikol nadoknadu. Zadnjih 10 krogov sem upu, da bo raznesl tistga Mercedesa. :mrgreen:
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

ravno danes sem razmišljal, ko recimo en pride zelo v ospredje zaradi tega ker imajo drugi okvare ali nesreče pa potem rečejo vsi, joj saj je imel tako srečo, da so imeli drugi okvare .. še ališič reče: ...gre voda na mlin...

ampak dejstvo je, vsaj jaz tako mislim, da če prideš v osredje, ker imajo drugi okvare to tudi pomeni da imaš dober avtomobil, ker se pa tebi le ni pokvaril in je zdržal. ali pa ko rečejo saj je imel srečo, se je uni pred njim zaletel, saj bi se lahko kdorkoli zaletel, tukaj se pokaže kako dober voznik je dirkač...

upam, da ste me razumeli, kaj sem želel filozofirati!
dejstvo je, da kljub temu, da zmagaš zato ker so vsi okoli tebe imeli okvare in nesreče, to še ne pomeni, da si rojen pod srečno zvezdo, ampak da imaš vzdržljiv paket...

tukaj nisem hotel nobenega dirkača ali moštva postavljat v ospredje..
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

VN ZDA

hja, kaj naj rečem, če se mi sploh splača komentirat, ker so najbrž mnenja zelo različna!

jaz bi "obtožil" ali z drugo besedo obdolžil MICHELIN, zaradi napačne gume, ki so jo pripeljali na indiannapolis. Kako lahko pričakujejo da se bo FIA sedaj njim uklanjala in izgubljala avtoriteto s tem, da bo popustila pri pravilih. bridgestone ima tako ali tako težave, pa ne zahtevajo sedaj ne vem kaj. ferrari je tudi prav naredil, da se ni strinjal s tem da postavijo šikano.

jaz sem videl le eno možnost, da michelin bi odstopil na tej dirki in prosil ta pomoč bridgestone, kateri bi pomagali v kolikor bi imeli dovolj gum.
sicer tukaj bi vseeno imeli prednost moštva z bridgestone pnevmatikami, ker so dirkalniki bolj prilagojeni na njih, če neham filozofirati,...
... a kupi kdo slick gume 200/ 605 R17, znamke matador!
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Michelin je do neke mere storil prav, po njihovem ogledu steze, ko so se že odločili katero gumo bodo pripeljali so postružili vrhnjo plast asfalta trinajstega zavoja. In tega pri Michelinu niso upoštevali, zato so se ušteli pri izbiri gum, FIA pa ni dovolila, da bi uporabili varno gumo, ki bi jo pripeljali čez noč, po strukturi pa bi bila enaka kot na VN Španije. Guma je spustila Ralfu, da je spet poljubil zid na istem mestu kot lani, prav tako je sputila tudi Zonti. In če se gre Fii za varnost, bi lahko zamenjavo dopustila, sploh zato, ker bi nova guma bila počasnejša. Pol so pa imeli dirko #-o No, sej je bilo kar zanimivo, ferrarija sta se skoraj izločila, Miha pa je prvič letos zmagal :?
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

glede varnosti, bi res lahko dovolili "varno" gumo, vendar tu gre za popuščanje pravilom... toliko dejavnikov vpliva na takšne odločitve, da v bistvu so imeli vsi skupaj za narediti težke odločitve..
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

Pa daj bodite reseni!
Gre za sramoto, ki jo je zakuhal samo MICHELIN in njegova moštva.

1.Ne moreš čez noč spreminjat proge, ker nekomu ne ustreza.
2.Pravilo eneih guma za cel vikend velja za vse.

Ne moreš zadnjega ovinka speljati na polno. Smola zate, pa ga spelji za 100-150 km/h manj. Meni gre tudi avto cca 220km/h, pa ne silim na polno čez križiče, kjer zavijam...

Gume ne zdržijo več kot 10 krogov. Spet smola zate, pa jih menjaj vsakih 10 krogov.

Drugače bo še Bridgestone pripeljal ultra lahke gume na naslednjo dirko in zahteval par šikan, ker gume ne zdržijo...

OPREMLJEVALEC BI MORAL ZAGOTOVITI VARNE GUME pa jih ni ali bolj rečeno njegova moštva niso hotela (jim ni bolo dovoljeno) vozit.
Če ne moreš zmagat je bolje da ne štartaš. Kakšna logika je to?
Bi pa zadnji ovinek vozili s hitrostjo, KI JO ZMOREJO. (s tako hitrostjo kot bi tam bila šikana)

Če bi vozili, bi lahko zbrali nekaj točk, ki bi lahko bile zelo pomebne na koncu sezone v boju za prvaka.

Ferrari je dirko odpeljal in prav da jo je.

Varna ali nevarna guma....
Michelinova gume je bila varna, če bi zadnji ovinek zvozili s hitrostjo, ki jo gume prenesejo. (lahko bi si v glavi postavili šikano).

Vseskozi je kazalo, da se je ferrari opekel, ker je ostal pri bridgestoneu, zadnji dogodki kažejo, da se je odločil prav. Po moje bo drugo leto kakšno moštvo več pri bridgestonu.
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Bridgestone je vedel kakšne gume pripeljat zaradi dirke INDY500, kjer je opremljevalec Firestone, ki je skupaj v koncernu z B. Ko so bili Michelinovi inšpektorji na progi, je bil na tistem ovinku nov asfalt, ki so ga pa ravno zaradi dirke INDY postrugali, s tem pa popolnoma spremenili pogoje, vemo da Michelin igra popolnoma na meji z samo konstrukcijo gume, namreč ni bilo vprašanje pretrda, premehka, pač pa je bila zaradi ostruganega asfalta (t.i. diamond surface) pod velikim vprašajem konstrukcija. :? Kdo je zdej kriv? Po mojem mnenju okostenela FIA ter deloma tudi ferrari. Sicer je pa brezveze, mišelinovci zavestno niso dirkal, šteje pa se, kot da so štartal, torej je dirka regularna
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

prjatu napisal/-a:Ko so bili Michelinovi inšpektorji na progi, je bil na tistem ovinku nov asfalt, ki so ga pa ravno zaradi dirke INDY postrugali, s tem pa popolnoma spremenili pogoje...

BUČE, v INDY se vozniki zavedajo, da tvegajo in so se s tem sprijaznili, v ZDA jemljejo avtošport malo drugače kot mi, zato je tudi toliko nesreč, ker nesreče privlačijo gledalce...

Asvalt je bil postrgan zgolj zaradi F1, ker so se lani pritoževali, da je je tu preveč spolzko... In asvalt je bil tako kot je že pred prihodom michelinovih inženirjev.

Ovinek bi zvozili s hitrostjo, ki jo zmorejo.
Zadnjič spremenil zombi, dne Po Jun 20, 2005 12:11 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nop, asfalt je bil NOV, ko so bli na ogledu mišelinovci, postrugan je bil naknadno

sicer je pa itak vseen, nardil so kakor so hotel, dirko so štartal, tko da ko jih j....
The people on my TV was just commenting about the previous races held at Indy this year. In the last two races (Indy and NASCAR), the test sessions actually had to be cancelled because the circuit was so poorly repaved. They had to diamond grind the entire circuit before the car could go back. The American Indy race cars have tyres provided by FIRESTONE!!! This is probably why Bridgestone knew what kind of tyre to use at this race!
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

prjatu napisal/-a:...Po mojem mnenju okostenela FIA ter deloma tudi ferrari. ...
Ferrari se je enostavno držal pravil, tako kot jordan in minardi (minardi dobil točke=D> =D> =D> )
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Eh. Važno da je Ferrari zmagal. Sicer pa kot je Zombi prej dejal. Bi pač skozi ovinek vozili s tako hitrostjo, pri kateri se gume ne bi toliko obrabljale (kar je FIA moštvom tudi predlagala). Če so pravila naj bojo enaka za vse. Če jih mislijo spreminjat, naj to storijo po koncu sezone.
Slika
Odgovori
  • Informacija