KHD pri nas

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
JeZn
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Če Apr 14, 2005 2:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica
Kontakt:

Krožne dirke??? Kje pa? V Logatcu jih počasi ne bo več, ker je cona že skor končana; Cerkljam pa tudi bolj slabo kaže, po zadnjem črnem dogodku. Jst mislim da jih ne bodo več odprli, oz bo treba še precej postorit za samo varnost. Vsi pa vemo kakšen interes je našim dirkačem hodit na dirke v tujino. Tko da je še bolj črno okoli CHDja.
Fun is not a straight line.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

CHD propada odkar se gospod turnšek več ne ukvarja z njim
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

stuntz napisal/-a:CHD propada odkar se gospod turnšek več ne ukvarja z njim
Jst bi reku da je za nazadovanje dosti kriv prav on. Sploh za SNP!!!
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

v slovenskem avtošportu še bolj natančno v KHD je težava v tem, da vsi iščejo samo neke iskrice da se začne prepir, itd. nočem nobenega obtoževat samo tako je.

jaz upam, da bo čez par let le razvilo krožno dirkanje, ker roko na srce, je veliko bolj atraktivno, ko gresta dva v štric v ovinek, kot pa en vsakih pet minut..
Uporabniški avatar
JeZn
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Če Apr 14, 2005 2:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana - Nova Gorica
Kontakt:

Natančno v KHD je težava v tem da ni enega pametnega dirkališča v SLO. Pa še tisto k je blo bolj kvazi, ga bodo zdej zaprli. Ker se itak domačini baje samo pritožujejo, ta smrt pa ne gre prav na roko....

Pa sorri za offtopic! Predlagam da se o KHD odpre nov topic zaradi preglednosti.( če bi rad še kdo kaj napisal)

V nedeljo pa: DEJMO NAŠI!!!
Fun is not a straight line.
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

JeZn napisal/-a:Pa sorri za offtopic! Predlagam da se o KHD odpre nov topic zaradi preglednosti.( če bi rad še kdo kaj napisal)
Bo tako vredu? :)

Jap, se strinjam, da je bolj zanimivo videt več avtomobilov naenkrav v ovinek, samo je problem v tem, da ni pri nas ni NITI ENEGA dirkališča, kar je že JeZn napisal. Če dodaš k temi še dejstvo, da KHD pri nas ni nikoli užival kakega ugleda (izjema prve dve leti SNP).

Mobikrog, še bolj pa CPL Ring, sta zgolj zasilni rešitvi in sta daleč od pravega dirkališča, proga preozka (težko prehitevanje), izletnih con ni, za varnost izven dirk praktično ni poskrbljeno...podpis lista, da si tam na lastno odgovornost pač ni dovolj.

Zasilni rešitvi sta primerni za poflikanje prvenstva, da se dirka kdaj premakne..., ne moreta pa držati celotno prvenstvo pokonci.

Najbolj bi bilo:
1x ali 2x Grobnik
1x Mobikrog
1x CPL Ring
2x Neko pošteno dirkališče pri nas
1x Avstrija ali Italija

Za prvenstvo bi moralo biti 6 dirk, od katerih bi najslabšo črtal (upošteval bi sesštevek točk obeh dirk). S tem bi omogočil boljše boje (ker ena ničla ne pomeni izguba prvenstva) in omogočil prvenstvo ekipi, ki si ne more privoščit dveh dirk v tujini.

Absolutno pa rabimo pokal, ki bi bil nadgradnja seicenta (ko dopolnijo 23 let nimajo več kam it). SNP se je izrodil, ker je g.Turnšek, posral s pravili, avto ni več gr.A, niti gr.A. Z N jih nima smisla primerjat, proti A specialkam pa nimajo šans... Bolje bi bilo čista gr.N in be se marsikateri dirki pridružil še kak reli voznik...

Mogoče bluzim, samo tako vidim jaz.

P.S.
V nedeljo, rumeno na vrhu!
racingboy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 869
Pridružen: Pe Avg 29, 2003 4:52 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Unec
Kontakt:

zombi napisal/-a: P.S.
V nedeljo, rumeno na vrhu!
:steering: :ylsuper:
"Misliš, da obstaja neka meja. Ko se je dotakneš, se nekaj zgodi. Šele tedaj veš, kje je tvoja meja."
Uporabniški avatar
IztokFranko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Po Sep 27, 2004 9:09 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ, KK
Kontakt:

da, res je vse prav kar si napisal zombi, vendar se pa premalo naredi na tem, da bi se stanje izboljšalo.

meni je celo na pamet prišla ideja o prvenstvu, ki bi se odvijal samo na mobikrogu, letno 6 dirk, avto se najame, ni potrebna licenca, samo zdravnški,... samo to je le rešitev za bolj amatersko raven, kjer bi navduševali neke začetnike.

DA, res so domačini glasni in tarnajo, ter vsakič pokličejo policijo, ko le alo zaropota na mobikrogu, vendar če so že oni glasni, zakaj ne bi bili glasni tudi mi, vozniki, mi, ki ljubimo avtomobilizem ki se zavedamo, da potrebujemo vsaj eno dirkališče.

mobikrog ni idealno dirkališče, res ima napake, vendar je OSNOVA, in ko se bo rešilo lastniško vprašanje in ko se bo vsaj vpisalo ozemlje v katasterko knjigo, potem se bodo stvari premikale...

dajmo bit mi malo glasni pa se pritoževat, da je preveč nesreč na cestah pa to...
Odgovori
  • Informacija