Ferrari ponovno pakazal svojo moč...

Alfa racing, GHD, ETCC, F1, ostali moto športi
Odgovori
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Vsak ima svoje mnenje :lol:


Jst ne želim nobenega več prepričevati...že dolgo časa... 8)

Zame je vedno bil in vedno bo šumi legenda, ki mu ni para...
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

Še enkrat, upam da zadnjič:
Za uspeh v F1 potrebuješ:
- dober avto
- dobre gume in
- dobrega dirkača!
Če tokrat pustim prvi dve trditvi pri miru in se posvetimo dirkaču: MS je (tole bo šlo težko) d.b.r dirkač :? , vendar pri nekaterih zaradi kontroverznosti zelo nepriljubljen (=bat ga, nekateri smo romantiki in nam je bila F1 v prejšnem tisočletju bolj všeč). Sigurno je prispeval svoj delež k osvojitvi naslova po 21 letih za moštvo Ferrarija, vendar so za uspeh zaslužni predvsem inženirji in konstruktorji. Ne predstavljam si, da bi MS po odvoženem krogu stopil iz dirkalnika, odšel k PC-ju, skonstruiral nek nov del in ga vgradil v dirkalnik, ter potem "jovo na novo". Prav gotovo pa je znal pravilno opisati obnašanje dirkalnika in inženirjem posredovati navodila, da so potem znali pravilno prilagoditi dirkalnik njegovemu načinu. Tu naj mi pomaga kakšen domači dirkač ali mehanik (mogoče RacingBoy).
Dejstvo pa je (no ja, moje mnenje), da je bilo vse pri Ferrariju podrejeno prav njemu in mu je bilo zato nekaj lažje. Nimam nič proti, če se to zgodi na nekaj zadnjih dirkah, če pa se v sezono štarta z vednostjo, da je nekdo že nominiran za naslov, je pa malo bedno.
pa še zaključek: kar je bilo je bilo, zapisan je v statistiki, v vseh kategorijah NAJ..., prav, meni je v glavnem odleglo, od 2007 spet držim pesti za RDEČE, po desetih letih spet navijam za "naše" moštvo, tudi za Raikkonnena, sta mi pa oba dirkača všeč (če se ne motim, sta oba istočasno začela pri Sauberju).
Pa lep dan še naprej :wave:
I'm back!
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

šafla napisal/-a:Dejstvo pa je (no ja, moje mnenje), da je bilo vse pri Ferrariju podrejeno prav njemu in mu je bilo zato nekaj lažje. Nimam nič proti, če se to zgodi na nekaj zadnjih dirkah, če pa se v sezono štarta z vednostjo, da je nekdo že nominiran za naslov, je pa malo bedno.
to je cista resnica. zakaj se je letos potegnil iz formule, ker so rdeci podpisali s kimijem, dirkaca, ki mu pa v mostvu ne bo podrejen pa ne prenasa, zatorej njegovo sloveo. je pa res, da se mu lahko glede na njegove rezultate samo priklonim. KAPO DOL.
šafla napisal/-a:..., prav, meni je v glavnem odleglo, od 2007 spet držim pesti za RDEČE, po desetih letih spet navijam za "naše" moštvo, tudi za Raikkonnena, sta mi pa oba dirkača všeč (če se ne motim, sta oba istočasno začela pri Sauberju).
Pa lep dan še naprej :wave:
tudi jaz zopet navijam za rdece. FORZA nasi
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-jaz vedno navijam za rdeče neglede kdo vozi,ampak šumi je svoje nedvomno dokazal :wink:,v maranelu mu lahko dvignejo spomenik :wink:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Samo nekateri imate pa čuden sistem. Radi bi navijali za Ferrari, ampak ker za njih vozi Schumacher, nočete navijati za Ferrari #-o
Če ste za neko moštvo je vseeno kdo za njih vozi. Po mojem mnenju bo Ferrari počasi stagniral.....bomo videli....

Lp
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Ferrarista si ali pa nisi. To neglede kdo je za volanom, sam papež al pa klošar iz Rima :mrgreen:

Šafla, v tem postu se pa v nekaterih pogledih celo nekako strinjam s tabo. Vsekakor pa ne s tem, da se je Šumi ustrašil Kimi-ja. On je že dve leti nazaj namignil, da bo verjetno po koncu sezone 2006 zapustil F1, samo tega noben ni verjel. Če bi ostal pri Ferrari-ju, bi po mojem samo še za eno sezono, mogoče dve. Ker pa so bili s Kimi-jem že dogovorjeni, bi to pomenilo da bi Massa letel. Kolikor se govori, pa tega Šumi ni hotel, saj naj bi bil on tisti ki je vztrajal da vzamejo Masso k Ferrariju.
Slika
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

Za uspeh v F1 potrebuješ:
- dober avto
- dobre gume in
- dobrega dirkača!
Zmer pozabljate na mehanike!!! :evil: Brez njih še tako dober dirkač ne naredi nič
V8
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

In po taki antologiji gremo lahko vse do čistilke :wink:
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

@ prjatu

brez mehanika ni dirke!
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

brez čistilke pri takem pogonu kot je f1 tudi ne, se nisem hecal
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

mah to zdej k je tv tok zravn. Je bol lušn če je mau usrano okol :)
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
šafla
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 618
Pridružen: Če Dec 16, 2004 10:12 am
Vozilo: Hyundai Kona
Kraj: Kranj - okolica

HEHE - na koncu smo se pa kar lepo pobotali :D :D :D
Ampak:
@alro: Že prav, nisem nikjer omenil, da se je kdo koga ustrašil
@8ak: dober avto - beri zaradi dobrih mehanikov 8)

Nočko :wave:

ps: _Bistri_ - celo leto (sezono) sem te vabil na pivo, če boš kdaj blizu Kranja, se javi...
I'm back!
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Šafla se opravičujem :mrgreen: Sem mislil na post nižje, ki pa ni tvoj #-o :wink:

Nanašalo se je pa na to:
q_verde napisal/-a:zakaj se je letos potegnil iz formule, ker so rdeci podpisali s kimijem, dirkaca, ki mu pa v mostvu ne bo podrejen pa ne prenasa, zatorej njegovo sloveo.
Slika
8AK
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1999
Pridružen: Ne Sep 05, 2004 1:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Črnuče

@8ak: dober avto - beri zaradi dobrih mehanikov Cool
no pol je pa ql ! :)
V8
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Slika
Odgovori
  • Informacija