Alfa 147 dodatni woofer

Vse kar se tiče avtoakustike
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

izhode lahko naredis tudi cez hi-imput... ce ze rabis RCA izhod

LP
Uporabniški avatar
quasimodo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 132
Pridružen: Po Dec 11, 2006 3:01 pm

colibry napisal/-a:izhode lahko naredis tudi cez hi-imput... ce ze rabis RCA izhod

LP
kak se pa to naredi?
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Da ne odpiram nove teme:

Premišljujem o nadgradnji Audio sistema v moji Alfici. Trenutno imam navaden sistem: par visokotoncev spredaj v vratih, ter par v prednjih in zadnjih vratih.
Premišljujem, da bi si dal zadaj en Woofer, pa najraje bi zamenjal tudi vse ostale zvočnike, ker se mi zdi, da niso lih neki full sposobni.
No, sej nekaj že dajo od sebe, sam zvok ni ravno na nivoju. Rad pa bi obdržal tudi original radio, ker mi je škoda, da uničim design armaturke z nekim space hi-tech radijem z nevem kakšno modro osvetlitvijo...

Nisem nek audio-freak, zato nebi notri dajal nekega hi-end sistema, rad bi ga le izboljšal.

Ker se na akustiko ne spoznam, bi vas prosil za kakšno mnenje. Če imate kakšne izkušnje, kok močno zadevo zmontirat notri, in pa kok bo to okvirno prišlo. Se pravi ojačevalec, woofer, 4 srednjetonci in 2 visokotonca. Aja, pa še to: a bi vi dal tudi v zadnja vrata visokotonce ali ne?

Vem, da bi lahko pogooglal za cene, ampak sem prebral, da ima 147-ka dokaj nizke zvočnike, zato ne pašejo kar vsi po vrsti notri.

Karkršna koli inforacija bi bila dobrodošla.
Uporabniški avatar
the_febo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 468
Pridružen: Sr Okt 13, 2004 4:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bled

vsi pašejo notr samo mal morš improvizirat ;
viewtopic.php?t=11751&postdays=0&postorder=asc&start=15

Jest sm menju samo spredn sistem za 16+tw+amp pa v prtlažnik vufrčk+amp in se mi zdi da je čist dost, tko da po mojm ne rabš met še v zadnjih vratih novih zvočnikov.
cuore sportivo
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

V zadnjih vratih so tako ali tako original zvočniki 16+tw.

Lp
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Pr men so sam srednjetonci. Tviterjev nimam.
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

Jaz sem bil za svojo 156 v podobni dilemi.

Hotel sem na vsak način postit original radio in nadalje nadgrajevat sistem.
Pa so mi VSI govoril,da je radio glava celotnega sistema,pa se mi ni dalo dopovedat,sem pustil originalni radio not preuredil izhode hi-low adapter in dal ojačevalec notri GZ 4x 75, zamenjal prednje zvočnike za Rainbow cca.150 eurov dal v prtljažnik 8-co v kompresiji in bil malo razočaran. Ni bilo neke občutne razlike napram original Bose ozvočenju.

Zdaj grem od kraja. Zamenjal sem radio zvočniki so ostali zamenjal sem tudi ojačevalec 4x 120w woofer 10" 400 w kompresija vse to šele sedaj montiram ampak trenutni vtis je zelo dober. V kratkem bom še izoliral vrata in stvar mora delat vrhunsko.

Moj point vsega je:
Če ti je originalno ozvočenje premalo niti nisi nezahteven .Zdaj nekaj na pol prerihtavat je škoda ker bo razlika mala če sploh.

Lp
pravi alfist hodi peš
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

GTAm napisal/-a:Aja še tole imam slike zadnje strani nav+. in ni nobenih dodatnih izhodov, tako, da se pomoje ne da.

Še slikce:
Slika

glede na toel sliko je avtoradio od blaupunkta...

tam kjer je iso konektor ( levo, črno) gre nekako takole
1. na vrhu je za napajanje
2. je za zvočnike (ojačevalec v avtoradiu)
3. pa je ponavadi barvast... rumen, moder, zelen... če se ne motim...

vsaka barva opravlja svojo funkcijo... in ena izmed njih je izhoda za ojačevalec (konektro se pa kupi lahko pri R Vili recimo v Ljubljani. Pa ti bo on tudi povedal točno, če ima izhod tole.. ker nekaterei OEM avtoradji od Blaupunkta so imeli po 2 izhoda, drugi po 4, nekazteri pa nič..

lp
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Slika

tole...
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

ne verjamem da ima Inti tak radio. To je radio z navigacijo.
pravi alfist hodi peš
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Res je, navaden radio imam.

Tale z NAV mi je prov grd s temi okroglimi knofi pa taveliko SIM kartico. Sem kr happy, da sem dubu alfico brez NAVija. :wink:
mitja155
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: So Jan 17, 2004 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

nima veze... original avtoradio ima zadaj identične priključke... preko teh priključkov je tudi bose sistem speljan..
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Drugače je pa NAV+ Magneti Marelli produkt :wink:
Odgovori
  • Informacija