Piskanje Avtoradija

Vse kar se tiče avtoakustike
Odgovori
amdbrutale
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: To Mar 06, 2007 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni,


sedaj imam skoraj 1 leto zamenjan avtoradio v AR147 z pionerom DEH4700P. In sem opazil da radio piska skozi zvočnike ko se obrati povišajo. V prejšnem avtu mi ta isti radio tega ni počel. V prtlažniku sem napeljal tudi ojačevalec in subwoofer in spet so problemi. Občasno začne subwoofer čudno pokati (čudni prizvoki), skratka večkrat sem pregledal kable napajalne, zvočniške kable ter ostale vendar vse ok pok pa ni zginil. Ta komplet akustike sem imel že v prejšnem avtu pa nisem nikoli imel teh problemov.


Kaj se dogaja v mojem avtu?
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Premikam iz oglasov v avtoakustiki v temo, kjer se zastavlja vprašanja o le tej :wink: .
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Preveri če je vse ok z alternatorjem in diodami, ali je akumulator še OK ?
Uroš
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ko sem priklopil ojačevalec v 156 sem imel enak problem....bolj hiter, ko sem peljal (večji obrati) bolj je piskalo :doubt: problem sem rešil, ko sem maso od ojačevalca vredo pritrdil na šasijo (ne na kakšno barvo itd.) :mrgreen:

Kolega z enakim problemom je pa moral na radio napeljati novo maso in je potem blo vse normalno.... :wink:

Probaj prvo maso od ojačevalca boljše pritrdit (mogoče prestavit na boljše mesto) potem če pa še vseeno piska bo pa treba novo maso za radio naredit, če pa še potem ne bo vredo je pa možnost, da so izhodi od radia zažgani :doubt:
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ja pri pionerjih, ce nisi pozoren na maso(masa na obruseno zelezo)odbije maso izhodov za ojacevalec


zato vedno najrej vse zvezat-sele potem na radio priklopit konektorje in cicn kable


najprej porihtaj maso za napajanje ojacevalca, ce pa se to ne bo vredu,pa pobrikaj maso radia in maso cincev

sepravi kabeljceveljcek prisraufaj tam kjer je navoj v radiu zadaj, drate ki grejo iz kabeljceveljcka, pa daj na oklop(maso cincev)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Ice-man
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 74
Pridružen: So Jan 12, 2008 11:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: koper

dogaja se naslednje ,najerjetneje imas slabe mase,probaj zamenjat cable od omase da bolj močno zico,ma tud z avtoradia uleci maslo,se pravi iz ohisja radia,na karoserijo,,pozor masa mora bi cim bolj kratka,da so cim manjse zgube



LP
Odgovori
  • Informacija